Раждане без магарето

  • 9 452
  • 134
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 691
bgbaba, права си! Но си мисля, че в България единственият начин да отминеш подобни екстри, е или да раждаш вкъщи (което е незаконно, доколкото знам  ooooh! ) или да изнаглееш много пред лекарите, като пак едва ли ще ти мине номерът.
Аз с родилната маса (не точно магаре, но пак по гръб) не се разминах, но се отървах от бъркане за разкритие, лежане в предродилна вързана с колани "да следят тоновете" и т.н. просто защото отидох да раждам с пълно разкритие, застъпващи се контракции на около минута и напъни. Стоях си до последния момент вкъщи, заемах си точно каквито пози ми беше удобно и никой не ми се бъркаше.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Аз не съм раждала на магаре, но предполагам има значение , че бях във ВИП зала.

# 32
  • Мнения: 340
bgbaba, права си! Но си мисля, че в България единственият начин да отминеш подобни екстри, е или да раждаш вкъщи (което е незаконно, доколкото знам  ooooh! ) или да изнаглееш много пред лекарите, като пак едва ли ще ти мине номерът.
Аз с родилната маса (не точно магаре, но пак по гръб) не се разминах, но се отървах от бъркане за разкритие, лежане в предродилна вързана с колани "да следят тоновете" и т.н. просто защото отидох да раждам с пълно разкритие, застъпващи се контракции на около минута и напъни. Стоях си до последния момент вкъщи, заемах си точно каквито пози ми беше удобно и никой не ми се бъркаше.

Не разбирам защо трябва да е така? Лекарите какво губят ако аз не съм на магарето?

Shantal къде това?

# 33
  • Мнения: 826
Малее, zа няма и две странички пак милион глупости. Сега пък ще я иzкарате психично болна, zащото може би има раzлично виждане zа някои неща  ooooh! . Приzнах ви, или сте психолоzи, или сте си сбъркали професиите, ще zнаете  Wink .И какво, като навсякъде се съобраzяват как е удобно на родилката, а не как трябва да и е удобно според... не zнам си кой, луди ли са???
Почвам да раzбирам, че наистина май няма да се оправим скоро, но никой не ни е виновен, сами не искаме. Явно сме си такъв народ, искме да ни е трудно.
Щом всички осъждат една жена, че не иска примерно да ражда но магаре, щото другите каzват, че ще и бъде удобно  Shocked ooooh! . всички тука говорят zа толерантност, zачитане и уважаване на чуждото мнение  rotfImbo Ама май не и смешно даже..
И дори да имала някаква фобия жената(макар че аz по друг начин и раzбирам питанията), вие я открихте, zащото не иска магаре????? Поклон.

Това приспособление е измислено така, че да е удобно както за родилката /поддържайки необходимата поза, без да се чуди къде да си заканти петите/, така и за лекарския екип, който води раждането.
Ти къде би искала да родиш - на пода, в тоалетната, върху кухненската маса, на полилея, на задната седалка на колата?
А това просто ме сраzи.... И тука сме жени, повечето раждали. А се отнасяме с такава насмешка.. Иначе мерси, че обясни zа какво е иzмислено магарето, тъкмо се чудехме.
А вече по темата, магарето наистина не е страшно според мен, но мисля, че най добре е жената в процеса на раждане да усети как и е най добре. Ако ще и примерно права до стената(не ме убивайте с камъни zа това иzкаzване, моля).
smile3501 Деси! Аз също не мога да разбера какво нападнахте момичето? Пречи ли на някой като пуска теми? Има си правила във форума, а bgbaba не ги нарушава по никакъв начин, мисля newsm78
  Ако нямате какво да кажете, а само "психологизирате" по добре не пишете. Има Клюкарник.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Темата е съвсем конкретна, а пак е оспамена с излишни "умнотии". Мен също ме интересуват подобни въпроси, защото след няколко месеца ще раждам за първи път, но не мисля, че имам проблеми с психиката или страдам от фобии, мерси!  Twisted Evil
  Извинявам се за дългия пост. И аз не казах нещо полезно на авторката - явно е заразно. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 6 274
Nevena Virolan във всяка родилна зала има "магаре"  Wink И точно там се ражда.
newsm78 На кое викате "магаре" защото това , което аз знам е само за прегледи !Раждането става точно на "гинекологични легла, които са като обикновено легло, но в долния край могат да се отварят" , на които имаш опора за краката и колани  за които се хващаш!
Точно така....  Peace
Не е магаре, а родилна маса...
Прилича на магаре, но просто е различно...
Към авторката - ти къде искаш да раждаш ???
  Thinking

# 35
  • Мнения: 636
Какво мислите за раждане без човек да се качва на магарето (трона) ако не се налага? Навсякъде е написано, че на магарето е най-неудобно. Естествено, лекарите няма как да "водят" раждането, но ако няма усложнения може би си струва да се откаже тази екстра?


Мисля, че ако родиш в частна болница и предварително се разбереш с лекаря, че искаш нещо по-различно, ще бъдат по-склонни на компромиси, защото си плащаш.

# 36
  • София
  • Мнения: 932
и аз мисля,че в БГ не се съобразяват с желанието  на родилката

Подкрепям,само ще допълня, че когато аз раждах преди година и половина, докато бях в пред родилна на леглото, изведнъж се оказа , че съм получила пълно разкритие само за час и нещо, а ми казваха да си седя,даже да легна да поспя до сутринта, а мен така ме болеше. И изведнъж идва акушерката , гледа ме и ми вика - "Стискай ,не напъвай , ставай и отивай към родилната зала и ме качиха на въпросното "магаре". " Ма как се стиска бебе , което е тръгнало, не знам всичко ми е като в сън - помня , че станах и изминах ,няколкото метра до въпросната зала. После помня, как ми показаха бебето, тъкмо го гушнах , накараха ме да повторя номерата на гривничките , които сложиха и на двете ни, и ми я взеха. После ми  биха бусколизин май, за шиенето - имах 3 шева. И така. Никой не ме е питали за миг , дали искам така или не, а аз бях толкова изплашена и всичко ми беше толкова ново , че бях като гърмян заек. А как съм се молила после за инфо , за бебето и отношението на педиатрите , които се грижат за бебетата, специално , не ми се и коментира - ужас. Виж тук съм сигурна , че вече няма да им позволя втори път такова отношение и дезинформация.
Все си мисля, че ако имам второ, аз ще имам думата, а не те, та дори ако трябва да си платя екип- то май, в БГ само така става, да те чуят, иначе нямаш думата.
За статистиката раждах в "Света София"- бившата "Тина Киркова".

# 37
  • Мнения: 5 391
И двата пъти съм раждала на въпросното съоръжение, ама не съм имала и претенции за друго, де.
Лоши спомени също нямам.

# 38
  • София
  • Мнения: 888
Какво мислите за раждане без човек да се качва на магарето (трона) ако не се налага? Навсякъде е написано, че на магарето е най-неудобно. Естествено, лекарите няма как да "водят" раждането, но ако няма усложнения може би си струва да се откаже тази екстра?

Ако желаеш да родиш както на теб ти е  удобно, избери си частна болница. Първия път раждах без избор на лекар в държавна болница - нямах право на избор за нищо. Вторият път си платих в болница "Вита" и  раждането мина както исках.

# 39
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Значи да се примиря да ме разчепатят на въпросния стол, а не да избера поза, в която на мен ще ми е най-удобно? Защото всички в бг раждат така и аз овцата на стола?  Sick
А да се интересувате, че начин да се намалят разкъсванията е именно да си клекнал или на 4-ри крака? И въпросната поза на гръб с крака във въздуха може да причини разкъсвания?

Всъщност, следващия път като ходите до тоалетна по голяма нужда, пробвайте да го направите на гръб с вирнати крака.

Тези, които не са чули за магарето, сигурно сте предимно извън бг. Тук е нещо като запазена марка и всички с наведена глава слушат и изпълняват.
Започвам да се срамувам, че искам удобство за раждането. Това било параноя. Трябва мирно и кротко да ходя с безрезервна вяра в доброто на хората. Да си искаш бебето след раждането също било срамно. Да искаш да не ти правят излишни болезнени процедури също е срамно.  #Crazy
Това манталитет ли се нарича?
Чакай , чакай , чудя се изобщо четеш ли всички мнения  newsm78
Първо да кажа - в България раждах !В родилна зала, това на което раждаш няма нищо общо с "магарето" в АГ к-та!Не е стол , краката ти не са във въздуха, а имат нужната опора за да успяваш да напъваш ( не си клекнал като в тоалетната , но има нещо общо  Mr. Green), за разкъсванията почти няма значение  позата , а начина на водене на раждането (и родилката до голяма степен)!За да не говоря празни приказки уточни на кое казваш " излишни болезнени процедури ".На мен 2006 година ми дадоха бебето веднага като го родих (не бях във ВИП стая ,нито в частна болница  Mr. Green)

# 40
  • Мнения: 340
Какво мислите за раждане без човек да се качва на магарето (трона) ако не се налага? Навсякъде е написано, че на магарето е най-неудобно. Естествено, лекарите няма как да "водят" раждането, но ако няма усложнения може би си струва да се откаже тази екстра?

Ако желаеш да родиш както на теб ти е  удобно, избери си частна болница. Първия път раждах без избор на лекар в държавна болница - нямах право на избор за нищо. Вторият път си платих в болница "Вита" и  раждането мина както исках.

В момента няма голяма разлика между болниците. Тези които наричате държавни са също ООД-та или нещо от сорта. Освен това мненията за "частните" не са по добри. Кефи ме една, няма да назовавам име, в която повечето ги прекарват през секцио. Е хората се съгласяват като доктор те посаветва. Какво му пука на този доктор, че при следваща бременност рязаната матка може да създава проблеми.
Не разбирам каква е тази илюзия за т.н "частни" болници. Прочети темите долу в справочника за раждания там.
Още повече че аз си плащам осигуровки, т.е реално плащам заплатите на тези хора. Не виждам защо ще ме третират като добитък без право на мнение.

# 41
  • Мнения: 6 274

Още повече че аз си плащам осигуровки, т.е реално плащам заплатите на тези хора. Не виждам защо ще ме третират като добитък без право на мнение.
Честно казано, на моменти не мога да разбера каква точно е целта, с която пускаш темите...  Thinking
Ние ти отговаряме, а ти веднага излизаш с контра...
Попитах те - ти къде искаш да раждаш ?

# 42
  • Мнения: 340
Значи да се примиря да ме разчепатят на въпросния стол, а не да избера поза, в която на мен ще ми е най-удобно? Защото всички в бг раждат така и аз овцата на стола?  Sick
А да се интересувате, че начин да се намалят разкъсванията е именно да си клекнал или на 4-ри крака? И въпросната поза на гръб с крака във въздуха може да причини разкъсвания?

Всъщност, следващия път като ходите до тоалетна по голяма нужда, пробвайте да го направите на гръб с вирнати крака.

Тези, които не са чули за магарето, сигурно сте предимно извън бг. Тук е нещо като запазена марка и всички с наведена глава слушат и изпълняват.
Започвам да се срамувам, че искам удобство за раждането. Това било параноя. Трябва мирно и кротко да ходя с безрезервна вяра в доброто на хората. Да си искаш бебето след раждането също било срамно. Да искаш да не ти правят излишни болезнени процедури също е срамно.  #Crazy
Това манталитет ли се нарича?
Чакай , чакай , чудя се изобщо четеш ли всички мнения  newsm78
Първо да кажа - в България раждах !В родилна зала, това на което раждаш няма нищо общо с "магарето" в АГ к-та!Не е стол , краката ти не са във въздуха, а имат нужната опора за да успяваш да напъваш ( не си клекнал като в тоалетната , но има нещо общо  Mr. Green), за разкъсванията почти няма значение  позата , а начина на водене на раждането (и родилката до голяма степен)!За да не говоря празни приказки уточни на кое казваш " излишни болезнени процедури ".На мен 2006 година ми дадоха бебето веднага като го родих (не бях във ВИП стая ,нито в частна болница  Mr. Green)

Къде това? Да разбирам, че не си на гръб? Това вече звучи добре.

Джуличка не е въпроса къде а как. Казах го, свободна поза, с таткото и бебето да е постоянно при мен след това. Това е. Желателно е и да не ме навикват (имам кофти характер, желателно е за останалите, аз съм дебелокожа като носорог) но ми е почти все тая.
Оказва се, че не мога да намеря подобна болница. Все има някакви ако-та.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 15:33 от bgbabba

# 43
  • Мнения: 9 973

Още повече че аз си плащам осигуровки, т.е реално плащам заплатите на тези хора. Не виждам защо ще ме третират като добитък без право на мнение.
Честно казано, на моменти не мога да разбера каква точно е целта, с която пускаш темите...  Thinking
Ние ти отговаряме, а ти веднага излизаш с контра...
Попитах те - ти къде искаш да раждаш ?

да подбутна въпроса

# 44
  • Мнения: 6 274


Джуличка не е въпроса къде а как. Казах го, свободна поза, с таткото и бебето да е постоянно при мен след това. Това е. Желателно е и да не ме навикват (имам кофти характер, желателно е за останалите, аз съм дебелокожа като носорог) но ми е почти все тая.
Оказва се, че не мога да намеря подобна болница. Все има някакви ако-та.


Не, не...
Въпросът ми е точно КЪДЕ искаш да раждаш ?
В болнично заведение, вкъщи, на легло, на земята или ???

Общи условия

Активация на акаунт