Раждане без магарето

  • 9 409
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
newsm78 На кое викате "магаре" защото това , което аз знам е само за прегледи !Раждането става точно на "гинекологични легла, които са като обикновено легло, но в долния край могат да се отварят" , на които имаш опора за краката и колани  за които се хващаш!
Peace

# 16
  • Мнения: 1 817
В Бг лекарите гледат на тях да им е удобно, а не да се грижат за конфорта на родилката. Така че никой няма да те пита къде искаш да раждаш.

# 17
  • Мнения: 8 999
Това приспособление е измислено така, че да е удобно както за родилката /поддържайки необходимата поза, без да се чуди къде да си заканти петите/, така и за лекарския екип, който води раждането.
Ти къде би искала да родиш - на пода, в тоалетната, върху кухненската маса, на полилея, на задната седалка на колата?

# 18
  • Мнения: 1 817
В някои страни родилката си избира позата при раждане. Някои жени предпочитат поза на колене, защото лежането по гръб им е почти невъзможно.В тази поза /на колене/ бебето не притиска вътрешните органи.
 Така бях и аз. Не говорим за мястото, а за позата.

# 19
  • Мнения: 1 629
Много четях преди за раждането и се оказа, че най-удобната поза е клекнал Sunglasses но на никой не му пука това. Мен ме пратиха в тоалетната да напъвам минути преди раждането, защото бебо не излазяше на никъде. Беше ми много добре в кенефа - самичка, напъвам, то тече ... ooooh! най-накрая ме  оперираха де ...

та за кленало положение ми беше мисълта Crazy

# 20
  • Мнения: 3 092
На магарето, или както там се нарича, се качваш при пълно разкритие, за да родиш. Половин час ще ти е престоят, най-много.
Не е чак толкова неудобно, даже не съм се замисляла до момента.  Simple Smile
да , така беше и при мен .Качиха ме с пълно разкритие и ми беше в хиляди пъти по удобно отколкото болничното легло , на което бях преди това ( естествено със системата окситоцин , как иначе  Sad)
Само не разбрах кое точно те притеснява , та оттук идва и въпроса ти за магарето . Не искаш да родиш там ли ?

# 21
  • Мнения: 386
Аз родих на "магаре" и си ми беше много удобно(ако въобще в този момент може да има нещо удобно), поне по-лесно ми се напъваше там в сравнение с обикновеното легло.

# 22
  • Мнения: X
Послушай Франческа. Ти имаш психологически проблем свързан с раждането.Не са ти нито лекарите, нито болниците виновни. Имаш много ужасна представа за раждането, като цяло.

# 23
  • Мнения: 1 372
Не знам как е в България, но лично аз като раждах не съм била на магарето. Бях си на едно легло до последно и когато дойде време да излиза бебето, чак тогава ми прикрепиха към леглото две стойки за краката и ми казаха, ако искам и смятам че ще ми е удобно да си сложа краката върху тях.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
..... Бях си на едно легло до последно и когато дойде време да излиза бебето, чак тогава ми прикрепиха към леглото две стойки за краката ...
Описанието ми прилича на родилните легла в Шейново. И 2те си деца родих на такива 2004 и 2007.
Първо в предродилна на "обикновенно" легло след това ме преместиха на леглото за раждане. След като родих, мушнаха към леглото нещо като табла и то заприлича на нормално и ми свалиха краката от стойките (нямат нищо общо с тези в АГ кабинетите) 

За протокола родих със система с окситоцин, локалнообезболяване, епизотомия, 2рия път и водите пуснаха...- доверих се на лекаря ми, нямам оплаквания. И 2те процедури траеха 2-2,5 ч

Към авторката:
прочетох още 2-3 твои мнения и си мисля, че е време да спреш да даваш акъл, където не разбираш, да се успокоиш, защото за да излезе бебето от теб трябва и твоята помощ, все пак то само не се е заселило в теб без твоя помощ.
Може в "белите" стани да раждат и по друг начин, но смятам, че и бременните имам съвсем друга нагласа. Едва ли мрънкат,  капризничат и философстват за всико.

# 25
  • На топло...
  • Мнения: 584
...когато дойде време да излиза бебето, чак тогава ми прикрепиха към леглото две стойки за краката и ми казаха, ако искам и смятам че ще ми е удобно да си сложа краката върху тях.
Peace
Не е неудобно, макар че и аз така мислех.

# 26
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
и аз мисля,че в БГ не се съобразяват с желанието  на родилката

И с моите желания не се съобразиха тези пусти лекари! Казах им аз, че искам да родя за 5 минути и безболезнено, обаче не ме послушаха!  Joy

А фобията от раждане си е съвсем официалнопризната диагноза (или както сега казват на диагнозата - "формулировка"). И най-важното - лечима. Фобиите са мъчително нещо.

# 27
  • Мнения: 2 658
Малее, zа няма и две странички пак милион глупости. Сега пък ще я иzкарате психично болна, zащото може би има раzлично виждане zа някои неща  ooooh! . Приzнах ви, или сте психолоzи, или сте си сбъркали професиите, ще zнаете  Wink .И какво, като навсякъде се съобраzяват как е удобно на родилката, а не как трябва да и е удобно според... не zнам си кой, луди ли са???
Почвам да раzбирам, че наистина май няма да се оправим скоро, но никой не ни е виновен, сами не искаме. Явно сме си такъв народ, искме да ни е трудно.
Щом всички осъждат една жена, че не иска примерно да ражда но магаре, щото другите каzват, че ще и бъде удобно  Shocked ooooh! . всички тука говорят zа толерантност, zачитане и уважаване на чуждото мнение  rotfImbo Ама май не и смешно даже..
И дори да имала някаква фобия жената(макар че аz по друг начин и раzбирам питанията), вие я открихте, zащото не иска магаре????? Поклон.
Това приспособление е измислено така, че да е удобно както за родилката /поддържайки необходимата поза, без да се чуди къде да си заканти петите/, така и за лекарския екип, който води раждането.
Ти къде би искала да родиш - на пода, в тоалетната, върху кухненската маса, на полилея, на задната седалка на колата?
А това просто ме сраzи.... И тука сме жени, повечето раждали. А се отнасяме с такава насмешка.. Иначе мерси, че обясни zа какво е иzмислено магарето, тъкмо се чудехме.
А вече по темата, магарето наистина не е страшно според мен, но мисля, че най добре е жената в процеса на раждане да усети как и е най добре. Ако ще и примерно права до стената(не ме убивайте с камъни zа това иzкаzване, моля).

# 28
  • Мнения: 340
Значи да се примиря да ме разчепатят на въпросния стол, а не да избера поза, в която на мен ще ми е най-удобно? Защото всички в бг раждат така и аз овцата на стола?  Sick
А да се интересувате, че начин да се намалят разкъсванията е именно да си клекнал или на 4-ри крака? И въпросната поза на гръб с крака във въздуха може да причини разкъсвания?

Всъщност, следващия път като ходите до тоалетна по голяма нужда, пробвайте да го направите на гръб с вирнати крака.

Тези, които не са чули за магарето, сигурно сте предимно извън бг. Тук е нещо като запазена марка и всички с наведена глава слушат и изпълняват.

Започвам да се срамувам, че искам удобство за раждането. Това било параноя. Трябва мирно и кротко да ходя с безрезервна вяра в доброто на хората. Да си искаш бебето след раждането също било срамно. Да искаш да не ти правят излишни болезнени процедури също е срамно.  #Crazy

Това манталитет ли се нарича?

# 29
  • Мнения: 264
Явно всяка болница има различна практика. Аз също не съм раждала на магаре, а на т. нар. гинекологично легло. Но честно да си кажа в тоя момент не ми пукаше къде ще родя.

Общи условия

Активация на акаунт