Кога се налага да лъжем.

  • 2 083
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Тези дни точно си помислих за дребната лъжа и необходима ли е тя.В отношенията с мъжа ми и за сериозни неща винаги трябва да се казва 100% истината в очите.Спрямо другите-приятели,познати просто си мълча, не мога да лъжа/примерно за прическа,дреха/.Преди няколко дни купих нещо за сума Х и исках да кажа на мъжа ми друга цена.Майка ми ме скастри,че никога и за нищо не трябва да се лъже/така ме е възпитавала винаги и затова и благодаря/.Казах истината.Не беше приета много добре/в Метро колегите му били купили за 3 пъти по-малко,върви убеждавай за качество и екстри/.Но не съжалявам,че казах истината! Naughty

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Налага се, когато истината ще нарани безпричинно и безсмислено някого. Ако от една истина няма поука, няма и смисъл от нея.

Права е Мишоната! Придържам се към правилото да казвам само тази част от истината, която ми изнася. Никой не е излъган, но и аз не съм наранила човека. Каква полза, че си й скапал целият ден, но си й казал истината?

Абсолютно вярно! 


Има истини, които не са нужни на никого.
Извинявам се, че не е много за тази тема, но ако бях казала на майка си, че е тежко болна,
щеше да си отиде по-бързо.  Тогава за какво ми е такава истина?

Един въпрос: защо всички непрекъснато нападате Борис?

# 17
  • Мнения: 3 634
Един въпрос: защо всички непрекъснато нападате Борис?

Преди го нападах от съпричастност с другите, те все нещо го кълвяха. Вчера обаче ме нарече "пОрта" и неприязънта ми е в най-чиста форма вече.  Laughing

Шегичка, Боре, нИдей рИва!

# 18
  • Мнения: 233
Аз лично мразя да лъжа и да ме лъжат но по някога е неизбежно.За дребни лъжи става дума също и за благородни,иначе не.

# 19
  • Мнения: X
Ами то вече имаше такава тема. За да можеш да прецениш кога една истина би наралнила, и кога една лъжа би навредила се иска изветсна доза чувствителност за хората и ситуацията. Няма как да ти го изпишат като рецепта.

# 20
  • Мнения: 984
ДеЩо, бъркаш. Гледната точка на Лиска беше, че всички са идиотки и "клеясали капути", включително и ти. А ти идиотка ли си? А "клеясал капут"? Не. Значи нещо в съждението ти не е в ред.

# 21
  • Мнения: 81
Всички лъжат - факт. На всекиго поне веднъж му се е случвало.
Деленето на лъжите на благородни и неблагородни е субективно, лично подкрепям това, което класифицирам като благородна лъжа.
Темите на Борис на мен са ми интересни, няма да го хрускам.  Grinning

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Борка, на жена само хубави неща се казва за външния вид, иначе ще загазиш нищо, че казваш самата истина. това е правило номер 1 в списъка ...
не знам да има човек който да иска да чува истината за себе си. нещо бъркаш. Хората искат да знаят всичко за другите и само положителното за себе си ...

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 10:21 от Labrador

# 23
  • Мнения: 320
Лъжата понякога е неизбежна, що се отнася да безмисленото  нараняване на нечие достойнство, но в случая откривам и голяма доза лицемерие (това с подследстващото присмиване).
За да можеш да прецениш кога една истина би наралнила, и кога една лъжа би навредила се иска изветсна доза чувствителност за хората и ситуацията. Няма как да ти го изпишат като рецепта.
Peace

# 24
  • Мнения: 604
Борка, на жена само хубави неща се казва за външния вид, иначи ще загазиш нищо, че казваш самата истина. това е правило номер 1 в списъка ...
не знам да има човек който да иска да чува истината за себе си. нещо бъркаш. Хората искат да знаят всичко за другите и само положителното за себе си ...

Много точно казано smile3501·Подкрепям това мнение·

# 25
  • Мнения: 81
...
Много точно казано smile3501·Подкрепям това мнение·

Брееей, че хубав аватар! Сори за офф-топика, обади се някакъв хормон тука...  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 448
Много са малко хората, на които мога да си позволя да бъда абсолютно честна и искрена. Това са хора, за които знам или поне се надявам, че имат достатъчно отношение към мен, за да ме приемат такава каквато съм. От тях и очаквам истината.
В повечето случаи други, нямам претенции за абсолютни истини, нито се стремя да си кажа моята. Защото това, че аз не харесвам прическата на някой, не я прави автоматично грозна, нали?  Wink
Може да премълча, мога и да излъжа. Има определени моменти, когато се надявам на същото и от другите.

# 27
  • Мнения: 1 447
Има хора които предпочитат сладката лъжа пред горчивата истина,може би колежката ти е точно от тези хора.
Лично аз се налага да лъжа според хората,ако на среща ми има човек за когото знам,че се обижда от истината
каквато и да е тя ,съответно го лъжа.Знам,че не е правилно,но понякога се налага.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 075
Самозалъгвам се, за да намеря причина да продължа да живея, пък и смисъл да има.

Лъжа другите, когато истината не струва пет пари.

# 29
  Когато се страхуваме .
 
  Когато искаме да  се харесаме .
 
  Когато искаме да сме оригинални.
 
  Когато не искаме да бъдем разкрити. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт