Деца с очни проблеми

  • 48 448
  • 431
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 053
  дебнат, не дебнат аз и тях черпя, то е по темата  Wink
                                                                           

# 61
  • София
  • Мнения: 6 062
Мони, би ли обяснила къде са точно тези четири шева, казваш, че още личат, ще изчезнат ли с времето? След операцията слагаш ли пак очила на детето, или не се налага?

# 62
  • Мнения: 1 338
На нас лекарката ни каза, че и 2-3 месеца след операцията ще ходим с очилцата.
А лепенката ние я носим по цял ден?! Тук прочетох само за няколко часа на ден?!

# 63
  • Мнения: 16
ами ние я носим само по няколко часа на ден - колкото са казали лекарите;на вас за колко часа на ден ви казаха да я слагате.
Моята щерка е с 5,5 диоптъра и закриваме дясното око -трябва по
4 часа на ден ама някой път не издържаме толкова ..

# 64
  • Мнения: 4 053
Мони, би ли обяснила къде са точно тези четири шева, казваш, че още личат, ще изчезнат ли с времето? След операцията слагаш ли пак очила на детето, или не се налага?

вътре в окото са, как така къде
изчезват разбира се, ма две години след операцията една лекарка, която не е офталмолог ме попита кога сме му оперирали окото  Rolling Eyes
значи не е мое внушение  Whistling
а, иначе очилата ги носи около 6-7 месеца смед операцията и после ги махнахме,
за сега няма нужда от тях

# 65
  • Мнения: 4 053

А лепенката ние я носим по цял ден?! Тук прочетох само за няколко часа на ден?!

на нас също ни бяха казали, да я носи по няколко часа,
но аз реших да не я махам до като детето я трае и така стигнахме до постоянно носене
и не мисля, че съм му навредила, а напротив.....

# 66
  • София
  • Мнения: 6 062
вътре в окото са, как така къде
изчезват разбира се, ма две години след операцията една лекарка, която не е офталмолог ме попита кога сме му оперирали окото  Rolling Eyes
значи не е мое внушение  Whistling
а, иначе очилата ги носи около 6-7 месеца смед операцията и после ги махнахме,
за сега няма нужда от тях

Ама и аз верно задавам някакви безумни въпроси!  Embarassed Ясно ми е че са в окото, но просто не мога да си го представя как изглежда, на бялата част ли са, на ириса ли са... извини ме, лаик съм!  Confused
 А за след оперативното носене на очилата, предполагам, че вече не се налага закриването?
Благодаря ти, дано не ти досаждам много!

# 67
  • Мнения: 4 053
Лея, споко, не ми досаждаш,
нали за това сме създали тази тема, за вякакви въпроси,
аз също съм питала и разпитвала за какво ли не, че и продължавам.

белезите са в бялата част да, седят като бледо розови точици,
не е страшно, спокойно,
след операцията не сме закривали, нямаше смисъл, нали възтановихме зрението,
а, и събудихме мързеливото око - така да се каже  Wink



# 68
  • Мнения: 16
мони ,извинявай,а на колко години беше сина ти като го оперирахте?и сега вече не носите очила и всичко е наред ?
ние сме на 4 и половина и се чудя вече дали да не прибегнем към операция ...благодаря за инфото

# 69
  • Мнения: 1 338
A може ли някой да ми обясни къде се намира кабинетът на д-р Топов, в понеделник имаме час, а нямам представа как да го намеря? Сега ще разглеждам картата, но ако може някой да ми обясни.

# 70
  • Мнения: 4 053
мони ,извинявай,а на колко години беше сина ти като го оперирахте?и сега вече не носите очила и всичко е наред ?
ние сме на 4 и половина и се чудя вече дали да не прибегнем към операция ...благодаря за инфото

беше на 6 години,
малко позакъснели, хванахме последния влак, но важното е, че го хванахме.
и очила не носим вече.

# 71
  • Мнения: 4 053
A може ли някой да ми обясни къде се намира кабинетът на д-р Топов, в понеделник имаме час, а нямам представа как да го намеря? Сега ще разглеждам картата, но ако може някой да ми обясни.

бул. Пенчо Славейков, посока Пирогов, и като идваш от Баня Мадара, завиваш на ляво
преди ресторант Капитан Кук, и като завиеш, след 50 метра има тунел пак в ляво, завиваш,
и пак в ляво във вътрешния двор ще видиш пише лекарски кабинет.
дано да си ме разбрала  ooooh!

# 72
  • Мнения: 3 914
Мони ,не си права душо,има дечица и над шест-седем годинки ,които ги оперират,зависи от много неща.Дай да не плашим хората,лекарят най-добре ще прецени кога,дали ......... Hug

# 73
  • Мнения: 4 053
Мони ,не си права душо,има дечица и над шест-седем годинки ,които ги оперират,зависи от много неща.Дай да не плашим хората,лекарят най-добре ще прецени кога,дали ......... Hug

ооо, муци, права си, аз говоря само за моето дете, случая ни беше такъв,
аз споделям моя опит, това е   Mr. Green
всички знаем, че при всеки е индивидуално, не искам да плаша никой,
лекаря е този, който ще каже последен  newsm53

# 74
  • Мнения: 197
М-да, явно зависи и от лекаря. Първата ни лекарка от преди година, искаше да направи операцията веднага. В Интернет прочетох, че е рано на три годишна възраст и може да се получи рецидив. Това ме отказа. Сменихме лекаря и той препоръча закриване на здравото око целодневно. Но с 10% зрение на откритото око дъщеря ми трудно се справяше, а в градината не можеха да я обгрижват качествено, така че напуснах работа, за да я пазя аз. Тогава една безобразна грешка в една оптика ни навлече много мъки /леле, измъчих си детето цели 3 месеца/. Сменихме и втория лекар, защото въпреки настояването от моя страна, той твърдеше, че всичко било нормално и не откри проблема. Сега сме при нов лекар, с чудесен подход към детето, но той махна изцяло закриването на окото. Аз в момента съм доста объркана и не зная кое е най-доброто и правилното в нашия случай. Радвам се много, Мони, че за една година сте възстановили зрението на болното око, аз отдавна мечтая да ни се случи и на нас. Ако е вярно, че пожеланото на рождения ти ден желание се сбъдва, тогава днес от сърце си пожелавам дъщеря ми да е здрава! А иначе при вас е наистина е весело, но само чета от време на време и не се престрашавам да пиша. Харесва ми шеговития ви тон, това ме зарежда положително. За всички вас  Hug
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт