Епилепсия - тема 5

  • 38 414
  • 459
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 040
Яд ме е че нямаме скат спрели го от кабелната днес цял ден няма,нещо интересно казаха ли?

# 121
  • Мнения: 204
Аз принципно не я гледам тая телевизия, но като разбрах, успях да хвана финала на предаването.Доцент Божинова отговаряше на въпроси на зрители в ефир.Имаше изписани телефони.Темата беше епилепсия.Водещия на финала обеща да покани невроложката за друг разговор, предвид зрителския интерес, като тогава да отговаря и на въпроси за ДЦП и др. невропатии. Не стана ясно кога да очакваме.

# 122
  • Мнения: 1 040
Мерси Пламак аз знаех че дават за епилепсията една мама веднага ми каза да пусна по скат да го гледам но уви нямахме този късмет да го гледаме,някой знае ли дали ще го повтарят и кога много ме интересува, казали са много интересни неща благодаря ви предварително! Hug

# 123
  • Мнения: 3 540
В програмата на скат пише ,че в 12.30 на следващия ден има повторение на предаването! Peace
Дано да e от предишния ден!

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 06:52 от Vanq 66

# 124
  • Мнения: 48
ей жалко пропуснала съм го!!!Ще го потърся в нета в някъв сайт ако го има.И аз имам добра новина:Моята дъщеря вече приказва почти свободно!!Ура!!!И в училище взе да се справя!!Е с помощ и с ресурсен учител,но като се има в предвед,че в началото на учебната година бяхме мнооого зян.Изобщо не мислех,че ще свикне с училище,а тя взе и развитие да показва.Надмина очакванията и мойте и на ресурсната учителка!!!Просто съм щастлива!!! Невероятно!!! newsm62 newsm62 newsm62

# 125
  • Мнения: 474
Динева , поздравления  за успехите на твоята дъщеричка дано всички пишем само хубави неща , дай боже лошото да свърши вече  smile3501

# 126
  • Мнения: 119
Здравейте момичета!Съжалявам,че ще разваля доброто настроение. newsm45Днес правихме ЕЕГ-ужас.Оказа се,че най-вероятно от Ривотрила сме се влошили.Сега трябва да го спираме и да почваме Ламиктал.И започват едни схеми на спиране на едното и почване на другото направо ще се побъркам.Ами ако и това лекарство се окаже неподходящо? WearyА на последък ми правеше впечатление,че малката започна трудно да помни-това също било от Ривотрила.Сега вече не знам какво да очаквам,съвсем се отчаях smile3518.Единственото което ме радва е че мога да споделя с вас-хора които могат да ме разберат. Kissing Heart

# 127
  • Мнения: 204
Все така добре да напредва в развитието си дъщеричката на dineva_ta и много да я радва  ! Peace

Poka, поплачи тук виртуално  Hug, стисни зъби после и следвай схемите на лекарствата! Тоя Ривотрил е ужасен и според мен, и незнам какво толкова му харесват лекарите newsm78. До окончателното му спиране ще минат месеци, може би. Но с надеждата ,че после нещата ще се оправят, ще го даваш още малко. Дано новата терапия подейства отлично  Praynig Вярвай!  Hug

# 128
  • Мнения: 1 040
Радвам се за вас Тинче дано да продължите все така!Пока миличка не унивай знаеш ли моя син колко лекарства сменихме за две години и ние пихме ривотрил сумати време не помага и ламиктала не ни помогна на вас може да помогне всеки организам е различен,всеки ден правихме по 5-6 пристъпа задължително а имаше дни по 17 и най накрая намерихме точните лекарства след 2 години чак.Сега сме на конвулекс,радедорм и топамакс и ги овладяхме а за еег-то не се притеснявай както казва Ванчето важното детето как се чуства може да е хубаво еег-то а детето да се чуства зле и обратното при нас предпоследните три бяха лоши но сина ми се чустваше много добре макар големите дози беше жизнен весело дете затова горе главата и се успокой ние сме с теб Hug Hug Hug

# 129
  • Мнения: 48
И ние пихме Ривотрил с години.Ефект-нула.Само дето правеше детето на парцал.Аз лично не го харесвам това лекарство.

# 130
  • Мнения: 186
Поздравления, майчета за децата и радостите, които ви носят!

И моето "дете" е ветеран с Ривотрил-а. Пи го 10 години, заедно с тегретол и по това време от повтараче стана почти отличник. То и до сега си е заспало, но не и когато е пред компютър - значи не е от лекарството. Е към края беше бая криво, но може да е било от пубертета.

Другото "дете" и на гърба си има очи, а 2 години беше на Ламиктал и с ученето нямаше проблеми.

Така че, горе главата! Рано или късно се улучват лекарствата, дето хем помагат, хем при нас да не се проявяват страничните им ефекти

Хубаво, че споменахте за забравянето, та да се сетя: Бях чела за изследвания, които са правени с малка група деца с епи пристъпи ( абсанси или парциални - не помня). Всички знаем, че често пациентите за миг губят нишката на събитията около тях, а при гранд мал след това за известно време са неадекватни и сънливи. Та в това изследване постоянно наблюдавали децата и веднага след абсанс и/или парциален им давали някакъв тест. И така няколко дни. Накрая им дали теста отново, но не след пристъп. Като обобщили резултатите се оказало, че се справят много по-лошо в минутите след пристъп, отколкото през другото време. Заключението беше, че невролозите и пациентите трябва да се стремят да намират лекарства и за тези пристъпи, нищо че може би уж не пречат много.

Разбира се, че всички искаме да спрат всички пристъпи, но понякога не става и не става, но да не се оставяме да ни убеждават какво толкова. От друга страна отново сме изправени пред дилема - странични ефекти или пристъпи от време на време. Това изследване ми дава още един повод да преосмисля понятията "глупав" и "мързелив" - умен и ученолюбив понякога са просто късметлии, че нямат например епилепсия, дислексия...

# 131
  • Мнения: 3 540
Писатева добре дошла!  bouquet

dineva_ta ,радвам се за вашите постижения! Hug

Poka,за ламиктала ще лежите ли в терапията! Peace

# 132
Здравейте
Пока спокоино мила,трябва да сме силни за да даваме сили на нашите деца,и ние така сменяхме лекарства беше ми писнало от схеми намаляи увеличаваи-ужас в един момент се объркваш тотално.
Ние днес правихме ЕЕГ и тази четвъртинка която ни остава от ривотрила до края на февруари я махаме спираме го,оставаме само на Епитражин незнам да се радвам ли или да се страхувам;Доктора каза че ЕЕГто е добро но е малко нерво и може цял живот да е така;Но общо взето е по добро и ЕЕГто и детето.
Ваня за понеделник не стана защото ни е много натоварено ходим на логопед след училище а и имах други ангажименти,ще го оставим за другпът Grinning

# 133
  • Мнения: 3 540
Може,когато кажеш!
Ако искаш пиши ми нещо на имейла за да ти пусна телефон и да се опитам да помогна ,ако желаеш да се регистрираш! Peace

Разбира се ,аз утре почивам! Peace

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 23:50 от Vanq 66

# 134
става но утре че стана късно  bouquet
лека нощ Grinning

Общи условия

Активация на акаунт