Епилепсия - тема 5

  • 38 416
  • 459
  •   1
Отговори
# 90
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Лина99,добре доШла и от мен Hug
И аз да пожелая на всички добри ЕЕГ/та, ние имаме назначено за сряда,дано всичко да е наред Praynig

# 91
  • Мнения: 119
Лина99 ние правим нашите ЕЕГ-та при Цеков в курортна и мога да ти кажа,че Щилянов няма нищо против.И ние ще правим ЕЕГ в четвъртък и записах час пак при него.Успех на всички.Пожелавам ви реални и оптимистични ЕЕГ-та. newsm10

# 92
  • Мнения: 3 540
Лина да те запитам кой те покани на конференцията!
Може би зная отговора,но!
Аз си водих ,така да се каже ,колко родители и специалисти са поканени,за да можем да се подготвим,но за съжаление ,не се покриха очакванията ни.
Първото беше работен ден ,отработваше се празник,а и времето беше лошо ,валя цял ден!

# 93
Маи ресурсната учителка ако не се лъжа или от един център който ни прати личен асистент,едно от двете-позна ли?

# 94
Маи ресурсната учителка ако не се лъжа или от един център който ни прати личен асистент,едно от двете-позна ли?
ЩЕ правите ли пак такава конференция?

# 95
  • Мнения: 3 540
Да от ресурсния център! Mr. Green
Бях дала покани на директорката и тя се зае да ги предаде на учителите или децата!
Едната мама е дошла,ти си втората ,и имаше още една,но  и тя не дойде!
Засега няма,но в понеделник ще ходя тук и там да проверявам за офис на организацията!
Ако си свободна,може и да се видим в понеделник!

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 23:55 от Vanq 66

# 96
  • Мнения: 80
Здрасти Ванче. Аман от болести тая год. тъкмо направихме изследванията  и се обадихме на докторката и хоп пак болна.но сега съм твърдо решена въпреки всичко да отивам каквото и да става. Къде бихте ни препоръчали да направим ЕЕГ във Варна. Дано стане всичко другата седмица Praynig

# 97
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.
Синът ми е на 3 год и преди месец направи 1ви гърч. За 6 дни ни спряха в болница в Добрич. Там напрахме няколко изследвания включително и ЕЕГ.Изписаха ни със диагноза епилепсия.Но лекарите ни обясниха, че тази диагноза е условна и неможе да се установи от един гърч. Не ни изписаха никакви лекарства , препоръчаха повече почивка, да ограничим гледането на телевизия, да ограничим до минимум шоколада , кока-кола-та и т.н Но преди 2 дни синът ми направи 2ри гърч. Със мъжа ми решихме да започнем лечение във Варна и затова се обръщам към майките със подобен проблем от Варна . Моля препоръчайте специалист . Кой лекар лекува детето ви?

# 98
  • Мнения: 1 072
Здравейте, мами,
не съм писала от много много време, но беше голям хаос тук.

На 5.01 големият си счупи крака и извикахме майка ми по спешност, и слава Богу, защото после се изпоразболяхме всички. Руби (който е доказаното епи) не беше боледувал от почти 1 година и ме беше много страх от температурата, но всичко мина добре, още не мога да го осъзная, че не получи гърч.

Все се каня да направя оня списък и да го пусна всеки да го попълни и не ми остава кога... Ще опитам тия дни.

Добре дошли на всички нови пишещи, жалко, че така ви се случва, но се надявам да намерите много отговори и помощ в този форум.

Поздрави, Сара

# 99
  • Мнения: 3 540
IgNoReTa,здравей!
Надявам се ,че си получила ЛС,съжалявам ,че ви се е наложило да пишете тук,но винаги може да споделите и ние  ще бъдем с вас! Hug

Силвенка,ще ти дам координати на 2 ма лекари при които можеш да направиш ЕЕГ.
Д-р Цеков,работи в ДКЦ,,Чайка"или бившата  курортна поликлиника.Прави ЕЕГ в сряда и четвъртък от 14.00 до 18.00.Записване за час на тел.052/302209
При условие ,че няма свободни часове,опитайте при Д-р Йорданова в ,,Света Ана"-поликлиниката на Окръжна болница Варна-тел.6926308
Звънни още в понеделник сутринта! Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 167
Здравейте! От 10 години съм с диагноза Епи гранд мал. Пристъпите престанаха преди 7г, но не съм спряла да взимам лекарства.
Имам въпрос към вас. Знам, че трябваше да кажа това на лекуващия лекар, но не обърнах внимание, защото мислех, че просто ми е спаднало кръвното. Та, на 2 август 2007 година в 3 след обяд реших да ходя да си купувам пола от едно магазинче срещу хотел Плиска. Беше адски горещо (не знам с кой акъл тръгнах по това време на деня). На връщане в тролея беше адски задушно, слънцето ми печеше на главата, а и около Софийския университет както винаги имаше задръствания. В един момент усетих, че ми причерня пред очите и после загубих съзнание и паднах на земята. Като се свестих с отварянето на очите усетих, че погледа ми беше втренчен за няколко секунди. И точно това втренчване ме притеснява. Припадъка обаче нямаше нищо общо със стандартните ми пристъпи, при които падах на земята, очите ми се обръщаха, тялото ми се гърчеше и се задушавах, след което губех съзнание. И затова не обърнах внимание на онова "припадъче". На следващия ден даже и на море си занимах и нищо ми нямаше.
Обаче след няколко месеца (началото на март), след посещение на Макдоналдс, където ядох отровно солен чийзбургер, пак припаднах. Бях в Бонжур с една приятелка. Вътре не беше топло и нямаше причина да припадна. Припадъка пак беше с причерняване и падане. Но този път като се свестих, очите ми си бяха наред.
Въпроса ми е дали според вас това са епи пристъпи или просто ми е паднало кръвното?
Знам, че постъпих глупаво като не казах на лекарката ми.
Но има и друг момент-при нея ходя през февруари и юли, а припадъците бяха март и август(1 месец след посещението ми и то докато дойде време за следващия преглед съвсем бях забравила).

Лекарствата ми са Тегретол и Ривотрил. Но лекарката ми сега е в чужбина, а усещам, че нещо от ривотрила не ми е добре, защото бях увеличила дозата и се каня лека полека да го намаля.

Като писах, че не съм имала пристъпи от 7 години, имах предвид гранд мал. А иначе от време на време имам аури и това е причината все още да съм на лекарства.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 21:20 от Veronika*

# 101
  • Мнения: 80
Ванче благодаря ти златна си незнам какво щях да правя без твоята помощ тази 1 дълга година. Много съм ти признателна. newsm51

# 102
  • Мнения: 3 540
Veronika*,никой не може да ти каже със сигурност дали това са епи пристъпи!
Много безодговорно е от твоя страна ,че на момента не си потърсила консулт с лекуващата лекарка!
Ние също сме на 6 масеца на контролни прегледи ,но щом имаме проблем свързан със заболяването веднага правим консулт ,било и за 5 минутки.С това помагаме на самите специалисти да бъдат наясно със нашето здравословно състояние!
Ако можеш ,щом лекуващата ти лекарка отсъства,направи си едно контролно ЕЕГ,при друг лекар,поне ще си наясно как е мозъчната дейност в момента! Peace
A за да не изпадаш в такива положения вече ще е добре да си направиш дневник в който да записваш състоянията си ,така ще ти е по лесно ,когато отидеш при специалиста! Peace

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 08:41 от Vanq 66

# 103
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Вероника ,Ваня е права трябва да се обърнеш към лекар защото с епи шега не бива.Ако твоята лекуваща я няма иди при друг лекар.

# 104
  • Мнения: 1 040
Момичета днес ще умра от щастие newsm44 newsm68 newsm44 сина ми е с епилепсия и е на 2.9 месеца преди малко се пусна сам и направи много крачки незнам къде се намирам от вълнение на баща си вече вика тата,тази рехабилитаторка,която я викам в къщи има златни ръце препоръчах я и на една моя приятелка Гюлнар нейното дете е с дцп и тя остана много доволна радвам се когато помагам на такива добри хора като нея а плюс това е бременна за второ момченце  очаква,утре ще раздам пита,целуваме ви с Дидко  love001

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 21:24 от emа-диди

Общи условия

Активация на акаунт