Неродено бебе умря. Лекарите не уточнили термина......

  • 6 826
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Терминът е на 13 декември, а тя отива на 31. Какво се случва в този помеждутък от време? Защо според съпруга, документация няма ли, кой я  е следил тази бременност?
 Има жени, които не само, че не могат да посочат датата на ПРМ, ами и месеца не знаят.
Проявете разбиране за малоумните ми въпроси, нормално е, и аз съм от съсловието.

Аз си зададох същите въпроси  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 958
След термин се чака само 7 дни и след това веднага те вкарват в болница за наблюдение......Тук явно някой е проявил сериозна немърливост......... #Crazy

Дано жената се възстанови физически и психически.. Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 932
Ммммммм, аз също не дочаках термин, родих три седмици по-рано, тъкмо бях влезнала в 9-ти , беше супер жега през деня и водите ми изтекоха. И какво , освен да кажа , добре че сме имали късмет с бебето , та не ми казаха , има време до термин .! Confused То да не му се случва на човек  иначе няма значение българче, циганче, китайче и т.н. етноси - сигурна съм , че еднакво ги боли хората, които са засегнати. А за лекарите , за повечето от тях всичко е практика и нали е чуждо Sad. Не отричам , че има и много кадърни лекари , които са родени за това да помагат на хората, за жалост не всички са така . И това , че не се е случило на нас, не значи че трябва да си затваряме очите - аз лично се моля, никога да не ми се случва такова нещо , след това ще ми е все тая за съчувствия и коментари.

# 18
  • York
  • Мнения: 826
....

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 20:32 от ponqkoga

# 19
И на мен ми намирисва на лекарско безхаберие поради неплащане . Та тя е била при тях,нали уж са я хоспитализирали и  следяли? !

"Била е приета по спешност. Около 2 ч. се обадила на близките си и казала, че има силни болки, но никой не й обръща внимание. Сестра й Наташа разговаряла по телефона с началника на родилно отделение д-р Стефан Скочев, за да се оплаче. Той я уверил, че всичко е наред, но въпреки това Цветелина отново не е била вкарана в родилна зала. "   smile3518

Та те -лекарския екип са изтървали живота на бебето   #Cussing out

"Последният запис с акушерски монитор е бил направен вчера следобед и всичко с плода е било наред, заяви още д-р Скочев. По думите му родилката е казала, че изпитва леки болки, но не се е наложило раждане, а вечерта за последно е усетила бебето да се движи. Сутринта, след като Скочев установил, че жената има 2–3 см. разкритие, спукал мехура, при което са изтекли зелени води с гнилостна миризма.
При следващото изследване с акушерски монитор се оказало, че бебето няма тонове..."

Прекалено вече подобни новини ни заливат,аман.Престъпници ! Некадърници !
 http://dnes.dir.bg/2009/01/08/news3822367.html

Не само във Варна,ето и в Пловдив 9 мъртвородени бебета в една болница за 3 месеца
#Cussing out #Cussing out #Cussing out
Термина кога е бил ,няма никакво значение.Нали знаете,че при някои жени има леко кървене в първите месеци около датите за месечен цикъл,та     в такъв случай е трудно да се поставят дати за раждане. А и бебето е било достатъчно голямо на тегло,трябвало е да предизвикат раждане.

Между другото,аз родих бебе 4,200 кг с термин почти след месец. Имах болки,та постъпих в болница в 3 посред нощ,но явно съм имала късмета да не попадна на такива идиоти,защото малко след като ме приеха,бях на системи и  принудително ми спукаха водите,за да  изкарат сина ми.

Честно казано,не знам как ще живее тази жена след като се оправи,защото аз не бих могла да си представя да съм на нейно място и да съм загубила момиченце, което е тежало 3,7 кг по такъв нелеп начин newsm45

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 00:45 от пловдивчанка

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Терминът е на 13 декември, а тя отива на 31. Какво се случва в този помеждутък от време? Защо според съпруга, документация няма ли, кой я  е следил тази бременност?
 Има жени, които не само, че не могат да посочат датата на ПРМ, ами и месеца не знаят.
Проявете разбиране за малоумните ми въпроси, нормално е, и аз съм от съсловието.

О, да, терминът е виновен!!!
А защо като е отишла с тоя термин, са я остваили да чака още???Лежала е в болница и са чакали, докато плодът е умрял. Когато е постъпила, са твърдели, че има нормални тонове.
Извинете, мили доктори, но някак си ще е доста тъпо да я изкараме проста селянка, пострадала от невежеството си.

# 21
  • Мнения: 17 407
Не знам  какво и защо се е случило, не се наемам да анализирам, за разлика от вас. Обаче щом и лечение на ДИК синдром измислихте/в предната подобна тема/, евалла!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Дренке, извинявай, но никога не съм участвала в малоумни тълкувания на възможности за чудодейно изцеление.

Говорим за елементарни неща.
Жената отишла в болница и я оставили да чака, докато живият, според тях, плод умрял.
И малоумна да е и хич да не знае що е туй термин, при положение, че е постъпила в болница и е била наблюдавана, някак си идиотско е да я оставят, докато плодът умре.

Моята лична история:12 дена преди термина усещам, че бебето не се движи с обичайния интензитет. До вечерта се наблюдавам и категорично съм убедена, че нещо не е наред. Звъня на лекаря си, когото съм избрала да води раждането ми и чийто частен кабинет посещавам чинно. Казвам му, че искам преглед. Той отговаря, че е късно и няма място за притеснение, било нормално, да отида на сутринта. Аз продължавам да настоявам и той кандисва. Късно вечерта провежда прегледа, поставяйки ме на апарат, слуша, измерва, гледа и каза, че всичко било наред. Аз продължавам да настоявам, че не е. И изисквам някакви мерки. Той се обажда и урежда секцио за сутринта. Минавам първа. И, о,  изумление! Студенти викнаха да видят "късметлийското" бебе, дето се родило със завързана на възел пъпна връв. Какъв късмет имало, щото всеки момент щяло да се задуши и добре, че не тръгнало естествено, щото щели да изгубят тоновете и да се наложи спешно секцио и разни от този род.
Та ако не си плащах,не бях истерична и не ми пукаше кой какво си мисли, сега можех да бъда един от случаите на "тъпа родилка, дето е оставила бебето й да умре поради слабоумие и неясноти за термина" може би.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 00:28 от КЛОНКА

# 23
  • Мнения: 13
Това е ужасяващо! Тръпки ме побиват от тази статия.  Cry
Дано жената се възстановява и да намери сили да преодолее всичко това.
Добре, че се споделя такава информация, за да знаем бъдещите майки как да реагираме.

# 24
  • Мнения: 340
Не съм лекарка и като цяло нямам особено доверие на лекарите в България.  Но от статията, аз лично, не виждам някакви особени доказателства за некадърност и безхаберие.  Датата на термина е напълно безсмислено да се коментира.  Когато и да ти е термина, ако раждането си върви нормално и без усложнения, ще си родиш където и да се намираш.  Просто е някакъв абсурд да се твърди, че объркана дата на термин е причината за смъртта на бебето.  Абе, изобщо статията е написана много неграмотно, според мен.  На мен ми звучи като сложен случай, който за жалост се е развил много лошо и за майката и за детето. 

Не мога да разбера на базата на какво скачате с такива категорични оценки?

# 25
  • Мнения: 838
Съжалявам за бебето и майката, но по- лошото е че това се случва по няколко пъти на ден в повечето АГ болници...но е добре да с епише, като не се съдят лекарите, поне медиите да отразяват
Трябва да се съдят лекарите,защото само с отразяване в медиите е всяко чудо за три дни.Всяка грешка има и прошка,но всяка грешка се плаща особено,когато става дума за човешки живот.Горката жена дано намери сили да се въстанови след подобен удар.

# 26
  • Мнения: 838
Дренке, извинявай, но никога не съм участвала в малоумни тълкувания на възможности за чудодейно изцеление.

Говорим за елементарни неща.
Жената отишла в болница и я оставили да чака, докато живият, според тях, плод умрял.
И малоумна да е и хич да не знае що е туй термин, при положение, че е постъпила в болница и е била наблюдавана, някак си идиотско е да я оставят, докато плодът умре.

Моята лична история:12 дена преди термина усещам, че бебето не се движи с обичайния интензитет. До вечерта се наблюдавам и категорично съм убедена, че нещо не е наред. Звъня на лекаря си, когото съм избрала да води раждането ми и чийто частен кабинет посещавам чинно. Казвам му, че искам преглед. Той отговаря, че е късно и няма място за притеснение, било нормално, да отида на сутринта. Аз продължавам да настоявам и той кандисва. Късно вечерта провежда прегледа, поставяйки ме на апарат, слуша, измерва, гледа и каза, че всичко било наред. Аз продължавам да настоявам, че не е. И изисквам някакви мерки. Той се обажда и урежда секцио за сутринта. Минавам първа. И, о,  изумление! Студенти викнаха да видят "късметлийското" бебе, дето се родило със завързана на възел пъпна връв. Какъв късмет имало, щото всеки момент щяло да се задуши и добре, че не тръгнало естествено, щото щели да изгубят тоновете и да се наложи спешно секцио и разни от този род.
Та ако не си плащах,не бях истерична и не ми пукаше кой какво си мисли, сега можех да бъда един от случаите на "тъпа родилка, дето е оставила бебето й да умре поради слабоумие и неясноти за термина" може би.
Поздравления,че сте била истерична,защото има много като вас,разказвайте го по-често,та белким някой разреши проблема с безотговорното и немарливо отношение на боговете в бели престилки.

# 27
  • Мнения: 3 818
Говорим за елементарни неща.
Жената отишла в болница и я оставили да чака, докато живият, според тях, плод умрял.

Добре де, хайде пак да четем какво пише.
Запис на тоновете - бебето е ок.
Преглед за разкритие - 2-3см.
Цвят на водите - невъзможно е да се види на видеозон.
И аз не съм лекар, но от малкото обща култура и двете деца, които съм родила, не виждам къде вие видяхте тук необходимост спешно да се оперира и да се извади бебето.
Не казвам, че лекарите са прави, нито че са криви. Апелирам просто да не се правят такива крайни изказвания за неща, на които не сме били свидетели.
Пациентите винаги гледат от тяхната си страна, без да разбират много от нещата. Имат нужда да прекарат един ден залепени за някой лекар и да видят как е от другата страна. Тогава сигурно ще се научим на повече толерантност.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Говорим за елементарни неща.
Жената отишла в болница и я оставили да чака, докато живият, според тях, плод умрял.

Добре де, хайде пак да четем какво пише.
Запис на тоновете - бебето е ок.
Преглед за разкритие - 2-3см.
Цвят на водите - невъзможно е да се види на видеозон.
И аз не съм лекар, но от малкото обща култура и двете деца, които съм родила, не виждам къде вие видяхте тук необходимост спешно да се оперира и да се извади бебето.
Не казвам, че лекарите са прави, нито че са криви. Апелирам просто да не се правят такива крайни изказвания за неща, на които не сме били свидетели.
Пациентите винаги гледат от тяхната си страна, без да разбират много от нещата. Имат нужда да прекарат един ден залепени за някой лекар и да видят как е от другата страна. Тогава сигурно ще се научим на повече толерантност.
Пропусна болките. Тя е била приета с болки. Трябвало е да установят откъде са тези болки, щом тоновете и бебето са ОК, тогава има друго нещо нередно и е трябвало да продължат да я изследват и преглеждат. А те са я оставили да чака.
Аз имах "удоволствието" да престоя един месец след раждане в родилното и видях доста от близо как се действа. Там, където имаше и най-малък проблем, не оставяха никого да изчаква, събираха се лекари и акушерки и правеха всичко възможно да открият причината, без значение кой плаща и кой с какъв произход е. Гинекологът, който ме наблюдаваше по-отблизо, е идвал извънредно в болницата, без значение празник ли е, делник ли е. Не съм му плащала, освен на болницата за да е точно този лекар при раждането ми.

# 29
  • Мнения: 250
Говорим за елементарни неща.
Жената отишла в болница и я оставили да чака, докато живият, според тях, плод умрял.

Добре де, хайде пак да четем какво пише.
Запис на тоновете - бебето е ок.
Преглед за разкритие - 2-3см.
Цвят на водите - невъзможно е да се види на видеозон.
И аз не съм лекар, но от малкото обща култура и двете деца, които съм родила, не виждам къде вие видяхте тук необходимост спешно да се оперира и да се извади бебето.
Не казвам, че лекарите са прави, нито че са криви. Апелирам просто да не се правят такива крайни изказвания за неща, на които не сме били свидетели.
Пациентите винаги гледат от тяхната си страна, без да разбират много от нещата. Имат нужда да прекарат един ден залепени за някой лекар и да видят как е от другата страна. Тогава сигурно ще се научим на повече толерантност.


На видеозона се вижда колко е голям плода и на коя седмица отговаря. Спокойно е можела да роди ден -два след приема и в болницата /  9 дена е лежала преди да загуби детето./ Какво са чакали не знам - сигурно термина, който отдавна е минал! НЕКАДЪРНИЦИ И ИДИОТИ!
Извинявам се за тона ми, но им нямам вяра - на " БОГОВЕТЕ В БЕЛИ ПРЕСТИЛКИ"!

Общи условия

Активация на акаунт