Раждане в къщи - 2

  • 20 134
  • 378
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 713
Парадоксалното е, че често пъти в опити да не бъдем крайни ставаме точно такива. А и често пъти смятаме, че в една ситуация ще постъпим еди как си, а когато ни дойде до главата, можем много да изненадаме себе си... В крайна сметка живота е това, което ни се случва СЕГА!  Wink

Затова аз не се изказвам крайно никога. Не знам утре от коя страна на реката ще съм. Wink Никога не се знае съдбата какво е подготвила за тебе! Simple Smile


Генетично тото е имало и винаги ще има, но съвременната медицина показва, че може да играе и на това поле. Наскоро съобщиха за бебе, на което са премахнати "болните" гени, тъй като и в двата рода има прекалено много случаи на болни от рак на гърдата. Тука какво бихте казали вие? Това добре ли или напротив? За бебето и неговите родители това е победа, за привържаниците на естествения подбор - точно обратното?!?
Монетата има винаги две страни. Simple Smile

Лека нощ, момичета! Hug

Рик, чакаме чудесни новини утре! Simple Smile Hug

# 331
  • Мнения: 340
Днес цял ден си мислех по въпроса: Какво всъщност е риска?
Риска е страх от неудовлетворено наше желание.
Ако вярваме, че Природата си знае работата, ама наистина го вярваме, тогава има ли риск?

Има.  Рискът не е страх, а просто вероятност.  Както каза щастливката, в природата има естествен отбор и той работи с вероятности.  Страх/не страх има вероятност матката да ти се скъса когато раждаш и да умреш.  Страх/не страх има вероятност бебето да се задуши и да умре.  Има също и вероятност когато раждаш в болница да те заразят с вътрешно-болнична инфекция.  Има вероятност (и то за съжаление много голяма) да те срежат ненужно.  Всяко едно събитие в живота се случва с някаква вероятност.  

Моят подход в живота е да се информирам максимално добре за стойностите на вероятностите свързани с всяко мое решение и така да преценявам как да постъпя.  

Естествено, Лилибон, е права, че вероятността се изчислява за цялата популация, а не за индивида.  Но все пак стойността на вероятността дава някаква насока за това какво всеки от нас може да очаква от живота.  Например, вероятността да умреш след родителите си и преди децата си е доста голяма.  Това, разбира се, не значи, че си застрахован срещу трагедията детето ти да умре преди теб.  Но именно защото всички сме убедени, че тази вероятност е малка, когато това се случи все пак на някой родител, го приемаме за такава трагедия и несправедливост.

# 332
  • Мнения: 557
Май не съм достатъчно изразителна в писането си.
За съжаление май се получава така, защото нямам много време да отделя за писане в момента.
За което се извинявам...

# 333
  • Мнения: 340
Е, ескориал, не се извинявай.  Темата просто се отвлече в много концептуална посока.  А в такива случаи винаги диалога става по-труден...

# 334
  • Мнения: 557
Може би ако се виждахме, щеше да става много по-лесно Simple Smile

Оня ден си представях как всички, които пишем в тази тема седим в някакво кафене, децата играят наоколо, а ние бистрим раждането...  Laughing

# 335
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Нямах време да ви изчета докрай защото малкият скача покрай мен.
Успех на Рикк, дано всичко мине леко.

Рискът от разкъсване е минимален, лошото е че съществува и още по-лошото е че при евентуална такава рискът е за детето, не за майката. Затова ми е толкова трудно да реша, но имам вътрешно усещане че ще се справя в къщи по-добре, ще видим имам време да преценя. Бях чела изследвания, но не помня данни, но при всички руптури които бяха регистрирани няма нито една починала майка, това са все бебетата. И все пак съм склонна да поема този риск, защото от друга гледна точка рискът от смърт на майката при цезарово, особено повторно е много по-голям. Може да звучи коравосърдечно, но не искам синът ми да расте без майка Sad Така че засега клоня към по-малко стресираща обстановка за мен, следователно в къщи.

# 336
  • Мнения: 391
Оня ден си представях как всички, които пишем в тази тема седим в някакво кафене, децата играят наоколо, а ние бистрим раждането...  Laughing

Искам и аз!

Относно медицината - онзи ден четох как тя и докторите са третата поред причина за смъртност в Америка, след сърдечни заболявания и рак. (кратко обяснение -  http://en.wikipedia.org/wiki/Iatrogenesis )
Затова, въпреки че мисля че тя си има някакво място в живота на семейството ми, то е колкото се може по-малко. Един доктор може да направи много повече грешки, отколкото природата.
Поемам отговорноста да балансирам рискът от неразположението с този от медицинска намеса.

sipirumi, не звучиш коравосърдечно. Напълно си права, сега рискуваш не само себеси, но и майката на първото си дете, което съвсем не е за пренебрегване.

Рикк - опитвам се да мисля положително...но става все по трудно. Не се е обаждала от дълго време. Дано всичко е наред.  Hug


 

# 337
  • Мнения: 3 869
Виждам тук, че някои от нас (в това число и аз  Mr. Green) имат проблеми с контрола... Ей, голяма борба му хвърлих да се преборя да НЕ желая да контролирам на всяка цена, и доста съм постигнала в борбата, но не съм се отървала изцяло.

Аз ги гледам нещата от един малко по-друг ъгъл: "Какво ме прави щастлива СЕГА?", не утре, не след 1 година, не вчера. При мен серизно седеше въпроса да нямам биологични деца, но след преживяното по болници и наученото за живота, вселената и всичко останало, последната ми мисъл беше АРТ, защото самата мисъл никак не ме правеше щастлива. А когато престанах да мисля за деца в близко бъдеще и се заех с нещата, които ми доставяха удоволствие (пуснах част от болезнените юзди на контрола), нещата започнаха да се нареждат. Бях щастлива и само това имаше значение. И после продължих да си бъда щастлива и така до днес. Моментите в които не съм била са свързани с правенето на неща, които не желая или в които не вярвам - но това е било достатъчно рядко. Даже нищих с психолог защо не мога да оставя някои неща, които не желая да правя и как да го направя. Справих се доста бързо тогава, да не повярва човек Simple Smile
Контролът донякеде е свързан със страх, че нещата няма да се развият както човек иска, но точно този страх всъщност пречи на желанията да се сбъднат. Джери и Естер Хикс има няколко книги, в които описват модела на сбъдване на желанията. Много е трудно обаче да се отършиш от страха и да се откажеш от контрола (от собсвен опит го казвам). На мен работата с добър (или подходящият за мен  Wink) психолог много ми помогна.

Не мога да кажа как трябва да живее човек или какво трябда да прави (не е моя работа!). Споделям само своята гледна точка, която ми позволява да бъда щастлива при всякакви обстоятелства. Не винаги можеш да намериш "ъгълът" на щастието във всяка една ситуация, но него винаги го има. Въпрос на избор и гледна точка.

# 338
  • Мнения: 61
Meg!,   bouquet!

Момичета, прекрасни сте! Благодаря, че ви има!   bouquet

Рик, най-хубави мисли за теб!

# 339
  • Мнения: 6 713
Оня ден си представях как всички, които пишем в тази тема седим в някакво кафене, децата играят наоколо, а ние бистрим раждането...  Laughing

 newsm10 smile3521 smile3508

# 340
  • WA, USA
  • Мнения: 512
По този повод аз ще ходя на една среща във Филаделфия другият понеделник, само мами бистрещи домашно раждане, ще пиша после ако науча нещо ново, дано да успея да отида. Някой в района заинтересуван, свиркайте ще е забавно да ходим заедно.

# 341
  • Мнения: 3 988
sipirumi, аз няма да мога да дойда, но пък ме интересува от къде се намерихте? Форум, клуб? Ако не сте много тайна организация,  Wink метни ми някакви координати.
И да  уточня, че продължавам да съм твърдо убедена, че искам да раждам в болница някой ден като му дойде времето, но почти само от такива "домашни" мами, може да се получи ценна информация за естествено, без упойки и прочие...

# 342
  • Мнения: 3 491

И да  уточня, че продължавам да съм твърдо убедена, че искам да раждам в болница някой ден като му дойде времето, но почти само от такива "домашни" мами, може да се получи ценна информация за естествено, без упойки и прочие...
Кюбит, аз съм от тези, които хем не са "домашни", хем са раждали в САЩ, при това в болница, естествено, без упойки, без особени претенции, без специални планове, без прочие.
Пожелавам ти от сърце успех, и не бих имала нищо против да ти поразкажа как е било при мене, като стигнеш някой ден дотам и евентуално имаш желание да слушаш! Hug

# 343
  • Мнения: 3 988
Блаже, ха дано да ти се "обадя" скоро.  Grinning Че си ми и близо...  Peace
Мерси!  Hug

# 344
  • Мнения: 11 329
И да  уточня, че продължавам да съм твърдо убедена, че искам да раждам в болница някой ден като му дойде времето, но почти само от такива "домашни" мами, може да се получи ценна информация за естествено, без упойки и прочие...
Ами хайде да ни зарадваш скоро с хубави новини!   Praynig
Дано всичко с Рикк е наред!
Четох разказа на Сиси боата - браво за усилията и упоритостта! Hug
Аз, въпреки че съм раждала и трите си деца в болница, се числя мислено към домашно раждалите по простата причина, че обстановката при нас е много близка до семейната и отношението е много интимно. Освен това и трите (като изключим индукцията) са изключително естествени и с много малко интервенции.

Общи условия

Активация на акаунт