2008 МАЙска мама "дебеланка",иска пак да е фиданка

  • 15 494
  • 220
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Онче, от Дюканската диета има и недоволни, но те на общия фон са толкова малко, че това не се счита за проблем.  Peace Точно обратното, повечето /като мен/ след третия ден започват да се чувстват супер бодри и енергични, не би трябвало да има каквито и да е проблеми! Трябва да се пие мнооооого вода обаче, много! Аз пия по 3-4 литра на ден - именно затова - изчистваорганизма от токсините, които се отделят при този режим. Предполагам, че твойта приятелка не е пила достатъчно вода или пък като цяло е била с по-разбутано здраве.

Правилно си разбрала принципа ... Значи - ударна фаза /при която за 5 дни могат да се свалят и 5 кг, аз свалих 3/, послле смесена фаза - редуваш протеини и зеленчуци /ПЗ/ и чисти протеини /П/, като най-удачният вариант е 5/5 и така зокато не зостигнеш желанато тегло. Средно дават през тази фаза, че се сваля по кило на седмица. След това минаваш в 3та - по 10 дни за всеки свален килограм и накрая доживотната... 1 протеинов четвъртък до края на живота. Това е. Никаква захар, олио, тестени, по-възможност по-чисти протеини - месо, риба, яйца, 0.1 кисело и 0.1 прясно /имаш ограничение от 250 мл на ден за прясното/, извара. Зеленчуците да са сурови или варени, може и печени. Не може въглихидратни такива - боб, леща, грах, ориз, царевица и т.н. Всякакви подправки може, солта да се ограничи до мин.
Това е.

Важно е да се прочете книгата, там има уникално рецепти, както и тук във форума, щот нали се сещате, че не може 2 години пържоли и салата... Има дори крем карамел по Дюкански, палачинки и т.н. ААААААА, забравих . по 3 супени лъжици овесени трици - задължително, всеки ден. Аз си ги слагам в киселото мляко или в прясното с канела... мммм много вкусни стават.

Имам процедурно предложение - всяка седмица да даваме отчет коя колко е свалила и ще правим класации - така ще си даваме стимул една на друга, поне аз така мисля. Кво ще кажете?

Айде мноого отслабващ и хубав ден ви желая!  Hug   love001

# 16
  • Мнения: 236
И аз мисля че пиенето на вода е задължително...и на мен много не ми се пие ,ама гледам поне 1л най малко да ударя  Grinning
А за предложението ти Ева съм съгласна Peace...така наистина ще е интерсно
ама аз нз дали ще се отчитам всека седмица тъй като при мен нещата стават по бавно ,но ще ви следя с интерес Hug

# 17
  • Мнения: 84
jeniqa ,Ева ,от днес съм на диетата.
Вчера си купих печени кюфтета и пържоли -пилешки .Днес закусвам въпросните кюфтета,сирене и мляко с нес с подсладител.
НОООООООООООО кюфтетата и пържолите са толкова солени,изкочика ми очите,аз ям много безсолно и сега се изцъклих.
Как няма да ми се пие вода?

А така ми се яде шоколад,и така ми е нервно,че ще убия някой в къщи.

Казах на мъжо,ако умра от липса на шоколад да напише тук че съм достойно умряла  Laughing

Ами хайде ще се "следим" всяка седмица,кажете кой ден и към същата таблица ли да го направя или в нова?
Ако искате да е четвъртък деня,защото в следващите етапи и окончателния етап има задължителен протеинов четвъртък.

# 18
  • Мнения: 1 792
Онче айде супех.Стискай зъби зора е първите дни после се свиква.
Аз съм напълно съгласна с Ева,всяка седмица да даваме отчета,така някои от спортна злоба ще слабеем ако не от друго  Laughing Whistling

# 19
  • Мнения: 4 393
Онче какви са тия солени кюфтета и пържоли.Ти за готовите ли говориш?Ми те не са от най-позволените неща.Остави ги само за краен случай, готви си ти че в готовите има много сол пък и консерванти.А що се касае за каймата, режимна кайма е само тази, която са смели пред очите ти.За да си сигурна, че няма сланина и тлъсто месо.Абе става сложно с каймата, така че наблегни на печените пилета и филета /но твое производство/

# 20
  • Мнения: 84
Ами аз все нещо ще поакам нещата  #Cussing out
Ми днес да карам само на сирене,яйца и кисело мляко  newsm78
А пък напазаруваните "отрови"да ги яде домочадието.
ОООООООООХХХХХ всяко начало е трудно ,но на мен ми е тройно по-тежко,без ШОКОЛАД,плаче ми се еййй.Ще санувам шоколадчета

Има 2-ри лист нашата табличка ,там съм написала всички майки и резултати по седмици.
Написах всеки четвъртък.
Ако има други предложения ще корегирам нещата.


Хайде сега да видим ,коя колко слабее.

А албум със снимки ПРЕДИ и СЕГА ще правиме ли?

Коя как ще докаже как е изглеждала преди и дали не послъъъъгва малкооо в резултата си.  Whistling
jeniqa ,ако си си записвала резултати ,кажи да ти въведа.Но ако искаш на теб за цял месец,защото отдавна си на диета и е мн инфото за седмици.Така докато се изравниш с нас.
До тази седмица.
Дай например 5-6 резултата. То от толкова месеца си и на диета

# 21
  • Мнения: 4 393
Само се притеснявам да не пиша много често, че ще ви стана досадна.
Ми резултати-първия месец свалих 6 кг., втория още 4.Така че за два месеца ги заформих на 10, после за още три месеца свалих още 10 и оттогава насам съм свалила само 3.Нооооооо от днес съм на чисти протеини, така че ще имам резултат другия четвъртък Peace
Иначе има рецепта за течен шоколад, който не е от най-позволените неща, така че прибягвай към нега само в критични случаи.Пробвала съм го, направо е супер.Почти като нормалния домашен течеен шоколад.А иначе снимки не знам как да ти пратя.Много е голям размера им на моя апарат.Мога да ги кача някъде пък ти оттам да ги дръпнеш  newsm78 Защото не знам как да им намаля размера, мъжа ми се занимава с тия неща.

# 22
  • Мнения: 1 792
Онче за албума аз съм навита само казвате и се снимам да видите "слона моя приятел" на кво мяса Blush

# 23
  • Мнения: 258
Това с албума е супер идея! Аз с мойте 3 кг от началото си изглеждам по същия начин, както и с тях, тъй че ще се снимам сега и аз ще кача снимки.
То моя случай ще е преди - сега и после май  Laughing Преди като 50 кг... сега като ... двойна  Blush и после ... надявам се 60 килограмова  Wink  поне ...

Онче, да ти кажа - сиренето е с висока масленост, тъй че направо го оставяй и вместо това - извара, яйца, нискомаслено мляко и чисто месо - пилешко, телешко, риба и т.н. - както е казала jeniuqa - твое производство, да си сигурна  Peace В готови те кюфтета има всякакви не режимни съставки, като сланина, много сол и т.н. И мноооого вода  Peace

мушморок - точно, дет викаш от спортна злоба ще слабеем, ако не от друго.  Wink Аз майка ми така я навих да почне с мен Дюкан и тя сега милата не смее да кривне, щото я е страх, че ще свали по-малко от мен и ще си стои дебела пък аз ще свалям Laughing

jeniuqa - ти си с най-голям стаж и всичко, което разкажеш ще ни е много интересно, тъй че давай, пиши и въобще не си мисли, че ще станеш досадна на някого, напротив  Hug

# 24
  • Мнения: 84
jeniqa ,пиши,няма какво да се въздържаш.Да ни стимулираш.

Аз се чувствам отпаднала,сънлива,но не гладна.

Киселото мляко Герма е отвратително.Много е кисело,направо настръхвам като го ям.

Да не забравя до довечера да си премеря обиколките,че може кг да си ми останат същите.

Ами Мушмурок,снимай се.

Хайде ще направя албум в снимка.бг

И аз ще се снимам после.

# 25
  • Мнения: 50
Момичетааааа,моля тези които са на Дюкан от няколко дни или месеца да кажат как се чувстват.
Сега се чух с приятелка ,която големи бели си навлякла с тази диета.
С тези Протеини се натоварва много черния дроб и жлъчката.И на нея като й започват едни жлъчни кризи,пък не може да се захрани изведнъж с всичко,пък направила разни крампи по крайниците-от време на време получава схващания................

Я някой да каже нещо положително,че както съм накупила 1 тон месо и пържоли и яйца има да си ядеме 1 година,вместо да ги изям за 5 дни

 #Crazy

ААААААААААААА и още нещо да питам

На 1-ви етап ако си свали 5 кг и на 2-ри етап ако си свали 7 кг например това са общо 12 кг

В ТРЕТИ ЕТАП Е ПО 10 ДНИ ЗА ВСЯКО СВАЛЕНО КИЛО


значи 120 дни седиш на трети етап и тогава минаваш на 4-ти

ами то 90 дневната ядеш всичко,организма не се лишава от нищо и къде са 90 дни,къде са над 100 дни .................

Хаййййде давайте мнения  Party

Не е правилно разбрала диетата твоята приятелка или ако е имала проблеми с бъбреците тази диета не се препоръчва. Водата е основна в диетата.Трябва книгата да се прегледа има много неща за научаване. Ето един линк с интервю на Дюкан:
http://vkusnotiiki.blogspot.com/2009/01/blog-post_9612.html
И още нещо тази диета е много много преди Дюкан да я разпострани в книга...Културисти, спортисти с тежести, си се хранят точно по този начин. Така чистят мазнини и тялото става релефно.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:19 от lapence

# 26
  • Мнения: 84
ами аз днес както съм на протеини,утре мога да мина на 90 дневната диета.
Не се чувствам особенно ентусиазирана и не си представям цял живот спазване на този режим,без хляб и въглехидрати,бобени изделия,ориз......................
Много...............незнам как да я нарека диетата.

Сега ще прочета пак 90 дневната.

Нарушила съм 90 дневната като не съм яла плодове днес

Незнам.

Пишете повече за първите ви днии

В АЛбума ни май4ета 2008 добавих нов албум мис ФИДАНКА

ПАРОЛАТА СИ Е СТАРАТА

ИИИИИ които прави диетата моля да разясни какво значи това

Цитат
Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни).

какво 5/5 или 2/8?  Колко дни са ПЗ и П ли?

Хайдеееее моля дайте инфо защото ще сменя диетата или се отказвам от всичко.
Много е трудно

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:41 от oncheto

# 27
  • Мнения: 19
Ама, не, Онче - не се отказвай! Гледай сега: правиш 5 дни чисти протеини - само звучи постно иначе има мнооого варианти за ядене. После започваш 2-ра фаза: ПРИМЕРНО 5 дни на ПЗ, след това 5 дни само на П, после пак 5 дни ПЗ и пак 5 - на П докато стигнеш желаните килограми . Една мадама, която свали 30 кг с тая диета, правеше по друг начин: от понеделник до четвъртък на протеини, а от петък до неделя - на ПЗ - по-лесно е като броене.
Аз успях да бутна от 69 на 62 с Дюкан, но хич ме няма по месото и се отказах  Rolling Eyes
Сега съм пак на разделно хранене.
Стискам палци на всички, които са се захванали!  Peace

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 18:45 от Heder

# 28
  • Мнения: 84
 smile3518 СТАНАХ ЗА СМЯХ smile3511

Така ентусиазирана,но не ми е гот с тая диета.
Самооо месо,където не ям толкова мн месо,без въглехидрати,без бобови.
И това за цял живот след 4 фаза.

Ще мина на 90 дневния режим.Болят ме мускулите на краката днес.-Бедра и прасци и главата ме заболя сега привечер.

Това е май диета за драстично отслабване за над 20 кг,не че мойте 9 са малко,нооо.

Утре сътрин като се събудя ще видя как се чувствам и ще преценя.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте на всички Simple Smile и аз се включвам при вас , да се отчета , забременях на 56 кг. стигнах 73 кг , с раждането станах 66 кг, и така до този момент , в който съм 60 кг , преди празниците бях 57 дори , ноооооооо и аз като Ончето съм ШОКОЛАДОМАНКА , винаги така съм се самоопределяла , даже имаше игра на Милка да се изпратят 5 опаковки от шоколади и аз разбира се пратих и , казвам на мъжа ми , че ако на мен не пратят награда незнам на кой  Joy   оххх стига с шоколадовата тема , че ми се превижда в момента

Така сега , аз до този понеделник диета не съм правила никаква , каквото свалих си беше дар от природата ми  Joy, нооо вече няма как минах на Дюкан и аз !
Не съм от най-месоядните , но 2 дни устисквам фронта
Вчера бях на сварени яйца , шунка , кисело мляко Активия 0,5 процента , кексче на микровълнова направено от трици , омлет от шунка и яйца без никаква мазнина , днес подобно само вечерта на печена риба .....

На мен също ми е проблем това с водата , не ми се пие и това е , пия на сила ......

Ами общо взето това е от мен

ааааа да не забравя целта ми е 53 кг . мислила съм и за 50 , но съм 174 и съм доста слаба 50 кг .

Ще видим как вървят нещата и ако има ефект диетата и ако успея ......абе незнам , без планове

Аз съм на принципа прави каквото трябва (яж ) а да става каквото ще .....

Успех на всички !!!

Общи условия

Активация на акаунт