Вярно ли е?

  • 4 974
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Не знам дали е вярно или не, но капките за нос са от вредни по вредни..
Аз на синът ми съм му калапа само веднъж Виброцил .. и никога не бих повторила  ooooh!

И защо по-конкретно и аргументирано?  Thinking

# 16
  • Мнения: 941
Педиатъра ме е предупредил че са вредни, и никога не ми е изписвал за децата.
Аз не ползвам и на децата не слагам. Само с физиологичен разтвор почиствам

# 17
  • Мнения: 155
Може би момичето има предвид,че само в краен случай се дават такива.

Иначе с физиологичния разтвор само се помага и се разчита най-вече на организма на детето да се справи сам.

.....колкото по-малко едно дете е обременено с всякакви лекарства толкова е по-силен и неподатлив към болести за бъдеще организма му,защото си изгражда много силна имунна система.

   До тук да, да и да! Само да добавя, че аз прилагам това на практика по съвет на нашия хомеопат. Това което не веднъж ни е казвала са точно думите казани на сестра ти.  Единственото, което използвам в случай на много течна хрема са ампулки "Karvol" На памуче близо до главата на бебка сипвам малко и аромата улеснява дишането. За съжаление в БГ ги няма. Има си аромат на камфор и наистина действа. При сгъстяване на хремата почиствам с физиологичен разтвор.
   Относно това какво има и какво не в "другите държави" не знам много, но сравнявам и установявам всеки път, че там има избор, а тук има арогантно държание и едностранчиво ограничено отношение от страна на голяма част от  лекарите! Тази лекарка за мен е права, за много други може да не е!

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 08:47 от mamaVladi

# 18
  • Мнения: 9 973
не знам със сигурност,но предполагам,че не е вярно

# 19
  • Мнения: 4 292
Aз съм чувала, че не е хубаво да се слагат капки на деца, под една годинка. Не знам как е в другите държави.
Много рядко и при изключително обилна хрема, слагам на сина ми Виброцил или Олинт.Но и аз избягвам. А, до колкото знам, капките за нос създават впечатлението, че хремата не изчезва, защото изкарват и сгъстяват секретите, които иначе се стичат в гърлото.

# 20
  • Мнения: 1 554
всеки ден с физиологичен разтвор пръскам профилактично,последната ни хрема беше 2 дни Peace капки не капя,след двата бронхита които изкарахме благодарение на тях,защото не вършеха никаква работа Tired

# 21
  • Мнения: 4 433
Нито съм чувала, нито пък мисля, че е вярно...
Също и аз.

# 22
  • Мнения: X
Аз капя само антибиотични, ако се налага. Иначе само физ. разтвор. Защо в "другите държави"? И тук има свестни лекари, които дават добри съвети как да си лекуваме децата.

# 23
  • Мнения: 1 817
И аз го знам. Затова капя самп Стеримар, това си е морска вода.
Лигавицата на детето е много крехка и може да се увреди. Тала ми каза и личната.
С баткото обаче не съм го знаела и съм му слагала Мукосептонекс. Те обаче са сравнително безобидни. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 090
Aз съм чувала, че не е хубаво да се слагат капки на деца, под една годинка. Не знам как е в другите държави.
Много рядко и при изключително обилна хрема, слагам на сина ми Виброцил.
Иначе и аз капя само физиологичен разтвор(или впръсквам''Стеримар'')

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
Последно в един US сайт, в който съм регистрирана и ми изпращат седмично инфо за разни работи, свързани с децата,
четох, че според изследвания капките за нос и сиропите за кашлица, които се продават "без рецепта" изобщо не помагат при деца до 4-5 годишна възраст.

# 26
  • Мнения: 388
Не мисля, че е вярно, защото "държави" много, а лекари още повече... До 1 годинка пръсках само стеримар, за да не се уврежда лигавицата на нослето /по предписание на педиатърката/. След това ми предписа виброцил, но според мен не помагаше. Нали знаете приказката, че хремата и с капки и без е 7 дни. Е, за мен това не е така откакто започнах да използвам клеева тинктура. Доста е неприятна, но за сметка на това е ефикасна.

# 27
  • Мнения: 9 439
И аз съм чувала,че тук в България зо малки бебенца се ползва физиологичния разтвор

# 28
  • Мнения: 1 629
Не съм го чувала. Но за сега два пъти ми се е налагало да слагам капки за нос и слагам Куларгол, той поне се прави по рецепта и е лек. Иначе си капя и физиологичен разтвор. Като се слагат и двете ефекта е по-голям Peace

# 29
  • Мнения: 2 950
незнам за другите държави,но съм  го чула тук в БГ

Нормално. Капките изсушават лигавицата и това води до повече беди, отколкото ползи.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт