Някои се кърмят вече, а останлите чакат ЯНУАРСКОТО човече:):):)

  • 13 933
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Га си..утре влизам в болница...да ме наблюдават....лекарката не и се вярваше,че малкия годзилчо е около 4 кила,ама след видеозона и при тях се увери...Малиииииии....страх
valito 79 бременен мозък,кой да гледа,че си от Варна..аз съм в София!Успех ти пожелавам инак! Simple Smile

# 31
  • Враца
  • Мнения: 2 283
здравейте, момичета!!!
аз съм от априлската тема, но от любопитство наглеждам какво става и при вас Wink
много се вълнувам, като ви гледам малките новоизлюпени мишлета.
само искам да ви пожелая успех, леко раждане на тези, за които още не е минало, и много здрави бебчета, които да ви радват цял живот!!!! Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 16:55 от petjoff

# 32
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте  Hug Hug!

Влизам да се отчета набързо.....не  Naughty Не съм ви забравила, но напоследък нямам много време, а като остане малко- лягам да си понаваксам съня.

Честити бебеоци на всички мами! То май повечето Януарки дундуркат вече бебоци!

Нашият Самуил като общо е кротък и суче перфектно...даже вече му е време за хранене, а още спи. От скоро ни почнаха леки  колики, но нищо не му давам. Педиатърката препоръча само чая на ХИП, тъй като  към останите капки се привиквало и в по- късна възраст имат проблеми със стомахчетата. Кърма имам в изобиле, което и налага цедене след всяко хранене, но няма как...

Бях обещала да ви разкажа за моето раждане...

Всичко се почна на 31 сутринта...имах леки контракии, но си мислех че са подготвителни, докато не реших да ги засичам- бяха на 15-20 мин......И така цял ден- на интервали, но не мн. силни, а поносими......Приготвихме си Новогодишната вечеря и ахааа да седнем да хапваме, му предложих на мъжа ми да идем до болницата за всеки случай да ме видят, за да си изпразнуваме на спокойствие след прегледа.
   Докато пътувахме към болницата ( може би от тръскането) контракциите ми станаха на 5 мин., но поносими. В родилното ме посрещнаха с думите, че съм много усмихната и няма да раждам днес..... След прегледа, обаче лекарката каза че съм с 8 см. разкритие и до 2 часа ще родя.....Не можехме да повярваме! Изпратих мъжете в къщи да доядат вечерята а аз останах.

Всичко мина мн. бързо и лесно за мен ( Пожелавам на всички ви такова раждане  Peace) В родилното бяхме към 20:00 ч. , а аз в 22:05 бях родила. Екипа беше страхотен-  от санитарката до лекарката, просто съм възхитена от тях!

Тъй като трябва да ставам , искам да направя едно кратко обобщение:
- имах няколко шева, но на 2-я ден нямах проблеми да си седя седнала и забравих за тях...мисля, че това е благодарение на Арника-та която обсъждахме тук  Peace, както и на масажите на перинеума с бадемово масло.
-За родилното а и след (нормално раждане) е хубаво да си правите промивки със Смрадлика- мн. помага!
- Гащите за еднократна употреба са мн. удобни и ако още не сте си взели- не чакайте Wink
- Не е лошо да имате в себе си шоколад-и след раждането да хапнете.

p.s....На кой да пратя снимка на нашето бебче, за да я качи в темичката?



# 33
  • Мнения: 87
бебка, набързо да ти отговоря, докато спят моите мъже Simple Smile
мен също много ме боляха шевовете, бивацин пропуснах да пръскам, трябвало първите дни после нямало смисъл. та от предната бременност гинеколожката ми беше казала преварен мед, слагам на стерилна марля и поставям където е шева. е, супер облекчава. за 2-3 дни и болките не бяха същите. а иначе при мен за около 10 дни минаха почти напълно. изобщо възстановяването ми и първоначалните неудобства от кърменето отминаха за 10тина дни.

# 34
  • Мнения: 45
Дай боже всекиму толкова леко раждане като на Бръм!
Моето първо беше подобно и сега се надявам да е пак така!
Това за шоколада (или нещо друго леко) е вярно. След като родих бях ужасно гладна, а бях пропуснала вечерята и до закуската вече ми се виеше от глад Laughing

# 35
  • Мнения: 7
Zolla, ние сме с теб - стискаме ти палци и се молим за теб  Praynig, не се страхувай, всичко ще е наред!  Hug
Благодарим на Априлските мами за пожеланията! И на вас леко бременеене и пухкави бебенца през април!   bouquet

И сега честити ни нови бебоченца! Да са радост и гордост на мами и тати и на цялата Вселена.   bouquet

Ние сме си още 2 в 1 и ставам все по-нетърпелива... Ама когато, тогава... Важното е да се гушкаме с бебчо накрая!
И да ви се похваля - чакам си вече 3-те дечица  newsm44 . Дъщеря ми и сина ми вече имат визи и другият месец ще ни гостуват.  newsm44 Много съм щастлива. И ги получиха само 12 часа след подаване на формите он-лайн
Погалвам ви коремчетата и ви желая хубав ден love001 А на мамите с бебчета - много да ви слушкат и да ви оставят да си поспинкате и вие!  Hug

# 36
  • Варна
  • Мнения: 266
А след секцио шоколад може ли Thinking?Данинце,това са коликите-може би при вас са по леки просто.Опишете как е като влезеш за секцио. Rolling Eyes

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 959
Привет и от мен   bouquet
Zolla - стискам палци на теб и годзилчо, да не се инати много  Peace
Бръм - много приятен и позитивен разказ за раждането, дай Боже всекиму ! Добре, че ми напомни за Арниката. Ще ми припомниш ли каква потенция и кога започна да я вземаш?
Patilina - радвам се, че вече ще сте пълна къща  Hug Много е приятно да се събере фамилията  Heart Eyes

За мен - ами снощи за първи път усетих болезнена контракция - но не повече от 2-3 за няколко часа. Днес като цяло като че ли имам някакви много лекички болки...Като се има предвид, че това ми е трета бременност и за първи път усещам нещо болезнено извън раждането, ми е леко странно  Simple Smile И...разбира се, крайно време е да си приготвя чантата за родилното  Laughing

# 38
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Оф ...бе аз хубаво,ще влизам,ама не вдявам защо....Просто трябваше да каже лекарката ела утре за изследвания...в други ден те оперираме (например) и толкоз....нещо не разбирам защо трябва да влизам в болница...само,ще се изнервя още повече...а иначе бебето е добре...в смисъл наред си е всичко...

# 39
  • Мнения: 524
Здравейте мами! Да ни е честита новата темичка, само хубави новини в нея, здрави и сладки бебоци за всички, които сме още в очакване! А вече родените сладурковци да папкат, да слушкат и да радват всички покрай тях! newsm51

Да дам отчет и аз:
Днес бяхме в клиниката, правихме запис на тоновете на бебка, всичко е наред, добре си е, по време на записа се скъса да се мести и рита, явно усеща ли и аз не знам. Резултатите ми от пълните кръвни изследвания са добри, даже хемоглобинът ми е 121, но док.каза да продължавам да си пия Малтофера, понеже е добре и за след раждането. След това имах консултация и преглед при интернист и анестезиолог. Анестезиологът повече от подробно ми обясни как протича секциото, какво ще усещам, какво ще правят, много подробен беше човекът и най-важното много деликатен, почти не съм се притеснила, казвам почти, защото едва ли има човек, на който му предстои такова нещо и да не се притеснява поне малко. НВ сряда ще ми правят ЕКГ и живот и здраве в понеделник потегляме към клиниката. Ох, дано всичко да е наред дотогава и най-вече да мине безпроблемно за бебето и за мен.

Zolla ти в коя болница ще раждаш? на мен ми казаха в деня на секциото да съм там сутринта и толкова. Затова и изследванията ги правим по-рано.

# 40
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
В Окръжна,ще раждам..и вече взех да се чудя дали правилен избор направих ConfusedМа лекарката явно не и се ще да раждам секцио ли..знам лия и аз  Confused Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 276
Бръм - много приятен и позитивен разказ за раждането, дай Боже всекиму ! Добре, че ми напомни за Арниката. Ще ми припомниш ли каква потенция и кога започна да я вземаш?


за Арника-та , моята Хомеопатка ми препоръча потенция 30 , но се взима само при нужда...тоест  веднага след раждането и  всеки ден по 3 гранулки Peace.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 932
И аз в новата темичка , ама някой много гладен , като е изял едното "а" , дали може да го добави  Joy Пък може и някой гладен бебешок да се е вмъкнал да чете при нас  hahaha

# 43
  • Мнения: 52
И аз подкрепям идеята да си вземете нещо за хапване... или да си поискате. Аз родих в 17,45 и естествено към 3-4 часа през нощтта бях подивяла от глад / през целия ден не бях хапвала/ и срам не срам си поисках от една санитарка Embarassed топла супичка.
А някой има ли проблеми с хемороиди и запек?- дайте съвет! Praynig

# 44
  • Мнения: 524
bilqna_dv, запек нямам, понеже пия всеки ден прясно мляко. но въпреки това точно преди седмица ме моряха хемороиди, та се мажех с Масту, специолано за хемороиди, без лекарско предписание. На мен ми помогна, но да знаеш, че поне 2-3 дни е доста неприятно, ако е възпален хемороида.

Общи условия

Активация на акаунт