колко дни след закъснението може да се види на ехограф?

  • 70 456
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Ако имаше опастност с вагинален нямаше да го предлагат като метод за ранно установяване на бременноста.Но чувството не ми е приятно,а и все пак трябва да си при някой който знае да борави с тези неща  Laughing
/то като се замислиш и на мъжете чушките им влизат там,така че ......... Stop/

# 16
  • Мнения: 9 973
на 15 ден с вагинален,а за коремен не мога да кажа

# 17
  • Мнения: 332
Един ден преди датата на предполагаемата М теста ( най обикновена тест линийка за 0.50 стотинки) ми отчете положителен резултат, с много бледа втора черта, но я имаше. На следващия ден още един  + тест и веднага звъннах на гинеколожката ми, като си записах час на 13 ден от закъснението, на който преглед със съвсем обикновен коремен ехограф, от най старите, се потвърди бременност. Искам само да кажа, че не е важен само ехографа, и самият доктор, който преглежда, защото всички сме чели, че има момичетана, които са им намирали кисти, а тези кисти, всъщност са били ембриони.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 17:22 от lorka86

# 18
  • Мнения: 4 070
С вагинален (ултразвук) се вижда рано, на мен ми видяха на 28 ден след последната менст. , т.е. още преди закъснението.....но за ехограф те съветвам да поизчакаш, понеже някои док. казват,че не се вижда достатъчно добре до определен период....аз ходих май 8 седмица и ме стреснаха че не се вижда нищо- е , няма да коментирам лекарката, но вс. останали ми првеха само ултразвук, явно не случайно.

# 19
  • Мнения: 2 617
Вагинален, коремен, все е ултразвук или ехограф, няма разлика в терминологията, но с вагинален по чисто физически причини се вижда по-добре. Отидох с две седмици закъснение (при това с по-късна овулация, така че реално са били по-малко) и с вагинален се видя перфектно точката. Няма никаква опасност, спокойно.

# 20
  • Мнения: 629
Лекарите казват, че в 5 г.с. трябва да може да се види на вагиналния. Те изчисляват седмиците от датата на последната менструация.

# 21
  • Мнения: 9 441
На ехограф може да се види 3-4 седмици от закъснението на МЦ.

# 22
  • Мнения: 332
На ехограф може да се види 3-4 седмици от закъснението на МЦ.
Много късно бе скъпа, не може ли малко по-раничко?

# 23
  • Мнения: 975
На ехограф може да се види 3-4 седмици от закъснението на МЦ.
Shockedне  ли малко по раничко Simple Smile?

# 24
  • Мнения: 94
утре ми е 11 ден от закъснението и си записах час при докторката.Вкъщи ме навикаха че  било мн рано да ме "бъркат".Аз предполагам ,че докторката си з нае работата и ще предцени дали да бърка или да не бърка.Момичета вечер си дигам 37.3  градуса,парацетамол ли се пиеше в краен случай?

# 25
  • Мнения: 2 617
Преглеждали ли са те изобщо с вагинален ехограф? Накрайникът влиза 2-3 сантиметра, ти да не мислиш, че лекарката ще стигне до сливиците ти! Не се притеснявай. С това закъснение би трябвало с вагинален спокойно да се види сакче.
И за температурата не се безпокой, кажи на лекарката си, но се случва често при бременност да се вдигат 2-3 десети над 37 градуса (виж темите в библиотеката - не помня дали беше тук, в Искам бебе, или в Майки - бъдещи и настоящи, ама имаше в архива теми за температурата).
И да, само парацетамол се пие, но при по-висока температура - около 38 и нагоре, дано не ти се случва!

# 26
  • Мнения: 94
мерси caritas .не са ме гледали с вагинален ехограф.утре ще видим какво ще каже лекарката.дано сичко е наред.благодаря ви момичета  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 960
10 дена след закъснението ми -отидох на вагинелен ефограф и установиха бременност Peace
И наистина -този преглед не може да бъде наречен в никакав случай"бъркане",ама в никакъв случай. Peace

# 28
  • Мнения: 94
днеска бях на лекар.Гледа ме с вагинален ехограф-ми то не било страшно.Видя се околоплоден сак  Grinning
По -нанатък пак ще идем да ни прегледат.ОЛИИИИИИИИИ да сме живи и здрави!!!!!   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 270
днеска бях на лекар.Гледа ме с вагинален ехограф-ми то не било страшно.Видя се околоплоден сак  Grinning
По -нанатък пак ще идем да ни прегледат.ОЛИИИИИИИИИ да сме живи и здрави!!!!!   bouquet
Честито!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт