Мерки преди забременяване

  • 19 794
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
На мен не ми казаха някакви изследвания да са ми необходими,но имам намерение като ми свърши забраната към септември,да отида на преглед и да искам всички възможни изследвания,които е измислила медицината.
Вярно,че не всичко може да се предвиди и си е божа работа,но поне каквото можем да направим нека да го направим,пък каквото сабя покаже!
Кураж на всички,живота е толкова шарен,трябва да има по нещо хубавко и за нас!

# 16
  • Мнения: 4 212
Деси, мила, ти трябва да се държиш. Заради бебето .Знам, 4е медицината е безсилна понякога, но ти се мобилизирай, знам 4е ще го направиш, мисли си само хубави неща. По4ивай си много, не си давай зор за нищо. Ще стискам палци  да мине безпроблемно бремеността ти и да остискаш докрай. Кажи какво пиеш в момента? предполагам магнезий и дуфасон?

# 17
  • Мнения: 3 591
Деси, мила, ти трябва да се държиш. Заради бебето .Знам, 4е медицината е безсилна понякога, но ти се мобилизирай, знам 4е ще го направиш, мисли си само хубави неща. По4ивай си много, не си давай зор за нищо. Ще стискам палци  да мине безпроблемно бремеността ти и да остискаш докрай. Кажи какво пиеш в момента? предполагам магнезий и дуфасон?

Магнезия аз си го самоизписах Embarassed(купих си някакъв от мултивитамините от сорта), дуфастон сутрин и вечер - вече само по половин таблетка, щото на хормоналните излседвания ми е доста добре, 6 таблетки фолиева(6 тъпи дневната доза) - това кръвосъсирването, желязо и витамините за бременни, и антибитоци от време на време еднократно висока доза насляпо(това заради вероятността от инфекция). Другата седмица ще са ми готови всички изследвания за бацили и ако има някакви "животни" в урината и кръвта ще пия и антибиотици специално за тях.
Иначе всичките изследвания засега са ми отлични - като се почне от СПИН, Сифилис, токсиплазмози... до хормони и се завърши с видовете  редки заболявания на кръвта, заради които може да се образуват тромби(едната възможност за кървене е ако правиш съсиреци и при имплантирането има останал съсирек, който после расте и отплепя плацентата).... НИЩО нередно... троен тест(за хормонални и генетични болести) не ми правиха, защото доктора каза, че излизат при кървене резултатите гранични и от това само ще изперкам.
Та така.  Докторката днеска на видеозона каза, че всички остатъци от втория сак и плацента вече ги няма, всичко е изхвърлено, но другото бебе расте и това означава, че всичко е наред. И че скоро ще му е толкова тясно в  матката, че най-вероятно ще притисне местото откадето кърви и по естествен начин ще спре кървенето. И да съм им доведяла това бебе да го нацелувала като се роди за късмет да има какво да разказвала на панираните майчета с проблеми.... Въобще много оптимистично ми звуча и аз май лека полека почвам да вярвам в чудеса Blush

# 18
  • Мнения: 177
Деси аз ти стискам палци  newsm10и се моля  newsm20дано всичко да приключи успешно и тогава да нацелуваш прекрасен бебешок и от нас  ylinfant. Внимавай обаче с магнезия защото и моята некадърница (чети гинеколожката ми) ми беше изписала но в послдствие се оказа че трябва да се пият самастоятелно т.е разликата м/у магнезия и други лекарства трябвало да е 2 часа, особено при прием на желязо, аз пиех Магне био или нещо такова и желязо Тардиферон- все пак се консултирай, защото на мен ми казаха за разликата след3 мес пиене.
Теяизвинявай ако съм те засегнала с въпроса си  smile3505но те попитах защото когато ходихме на гентични изслдвани изрично питахме дали всички малформации и аномалии могат да се разберат още по време на бременост и ни отговориха че около 95-98% се установяват още до 16-18 седм., не че в нашия слчай разбраха но..... надявах се в по развитите европейски страни да не съществуват такива неща.
Gel забраните са за това да се нарушават не му мисли много много а то да ли ще е септември или още сега август започвай вече с опитите живота е кратък  newsm68
 newsm19 успех на всички и много много надежда

# 19
  • Мнения: 993
Деси, много ти се радвам всеки път като чета за твоето борбено бебче. Стискам палци всичко да е ОК!
Gel, и аз мисля че ти сама трябва да определиш момента, в който да възобновиш опитите. Съобразявай се с лекарите, но не прекалено - важното е да вярваш на себе си!

# 20
  • Мнения: 4 212
Цитат
Теяизвинявай ако съм те засегнала с въпроса си  ...

не си ме засегнала, нали затова сме тук да си ги обсъдим тези неща. Лошото е 4е понякога, конкретно за моя слу4ай е пълна мистерия вси4ко. Има много малко слу4аи на хидропс, отделно всеки е индивидуален. Каво да ти кажа, 4акам отговор от аутопсията.Казаха ми, 4е дори и тогава може да не се разбере при4ината и за съжаление това няма нищо общо в коя държава си. Както каза един български лекар " в нещастието си ще щастливи 4е си родила бебето си там" .Трябва да ти кажа 4е направиха пове4е от възможното, но.....лошото е 4е според мен и тях е генети4на анумалия, тоест, аз съм виновна  Cry Сега като се изследвам да видим къде е проблема то4но и дано се лекува  Praynig

# 21
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Teya,май в понеделник си на преглед?
Стискам ти палци!!!Да пишеш после тук!

# 22
  • Мнения: 4 212
Teya,май в понеделник си на преглед?
Стискам ти палци!!!Да пишеш после тук!
Благодаря ти, как се сети?  Hug
Ако знаеш колко ми е нервно, гледам да се успокоявам сама. Абе ужас с една дума. Praynig
Благодаря за стискането  Heart Eyes   bouquet

Ще докладвам разбира се.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 302
Teya, с теб сме.  Hug Не си мисли лоши неща и после да пишеш.  newsm51

# 24
  • Мнения: 2 123
teya,
вярвам, че всичко ще бъде наред! Praynig
аз самата утре съм на преглед - първи след.... Дано всичко да е нормално...

# 25
  • Мнения: 4 212
Ирини, моля се за теб  Praynig трябва вси4ко да е наред, трябва  Peace

Аз сега се връщам. Моят лекар 4ете, 4ете диагнозата, прави едни физиономии.... Tired....викам му 'лоша работа', а той ми отговаря "много лоша". Каза ми да отида пак в сряда за да се съберат екип от специалисти да видят какво ще ме правят и в коя то4но клиника ще ме пратят като тежък слу4ай   Confused Една топка ми е в стомаха  Cry.......

# 26
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
 newsm51 newsm51 newsm51
не давам да се шашкате!

# 27
  • Мнения: 2 123
моят първи преглед се отложи за 8ми септември чак. Sad
надявам се, че не е късно, нали?

# 28
  • Мнения: 177
irinii   Може да е за добро миличка, дано поне тогава установят че всичко е в ред  newsm10

Тея какво стана днес при теб с новите доктори какво изумуваха  newsm78 дано не е нещо лошо и да има положително решение   Hug Hug Hug ,пиши ни  newsm51

# 29
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
irinii Може да е за добро миличка, дано поне тогава установят че всичко е в ред newsm10

Тея какво стана днес при теб с новите доктори какво изумуваха newsm78 дано не е нещо лошо и да има положително решение Hug Hug Hug ,пиши ни newsm51
Взе ми думите от устата.
Между другото да кажа,Тея,кое е това момиченце на снимката?Сладуранка е.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт