ползвали ли сте Vanish за изпиране на петна на бебешки дрешки?

  • 8 130
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 476
Вредно ли е да сложа Vanish, за да махна петната от дрешките на бебата? Какво мислите вие? какъв друг начин можете да ми препоръчате за изпиране на наакано от дрешките? Благодаря за отзивите  Hug

# 1
  • Мнения: 4 496
Слагала съм заради петната от ябълков сок. Така и не се изпраха. И петната, за които ти споменаваш- също  стоят. Бледи, но са си там. Sad

# 2
  • Мнения: 8 999
Не знам дали е вредно, но досега не съм успяла да премахна нито едно петно с Вениш. Голяма измама е.

# 3
  • Мнения: 264
Аз съм ползвала Вениш за изпиране на петната. Не е получавал изривания по кожата, но все пак зависи от детето.

# 4
  • Мнения: 2 334
Използвах един път Вениш и не съм особено доволна.Не е имала изриване по кожата или нещо такова ,но не ми махна петната от дрехите.

# 5
  • Мнения: 681
Аз не съм ползвала до сега Вениш на дрехите на детето,просто не съм се сблъсквала с по-упорито петно,което да не мога да махна от нейните дрехи  Rolling Eyes Незнам дали ще е вредно,съмнявам се  Rolling Eyes Използвай Вениш и после пак си изпери дрешката с бебешки прах и не вярвам да има проблем  Peace

# 6
  • Мнения: 1 045
Аз не бих рискувала.Кои дрешки са наакани?Ако използваш пелени за многократна употреба на по-високи градуси в пералната.Ако имаш предвид по мръсни дрешки аз слагам по 1 ч.л. сода за хляб към бебешкия прах и ми се махат повечето петна от пюретата.
Но за толкова малко бебе съм против разни белини и други химии

# 7
  • Мнения: 8 999
Не знам дали е вредно, но досега не съм успяла да премахна нито едно петно с Вениш. Голяма измама е.

# 8
Здравей!
Докато беше малка Стела я прах с Сано-прах за пране. Много съм доволна. Всичко махаше. Не ми се е налагало да използвам белина.
Все пак мисля, че ако сложиш белина и след това изпереш на по-високи градуси и накрая изгладиш няма да е проблем за детето. Все пак и помисли дали се обрива често и каква и е кожата.
Аз лично от Вениш съм доволна. Много рядко не съм изпирала петно с нея, а почти не съм имала пълна пералня с дрехи с петна.

# 9
  • Мнения: 27 524
Слагала съм, не е вредно, нали се изпира после  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 14 502
Слагала съм, не е вредно, нали се изпира после  Simple Smile

и аз така мисля, освен това винаги пускам програма за допълнително плакнене на дрехите в пералнята

# 11
  • Мнения: 1 310
Една колежка ме светна, че всъщност трябва да се накисне дрехата с Вениш. Имам една памучна покривка с петна от лютеница. Crazy Изпрах я около десетина пъти с Ариел - останаха едни гадни жълти петна. Два дена стоя накисната с Вениш и се изпра. Wink Преди време и аз бях пробвала Вениш на едни лигавници с петна от ябълков сок, но тогава не ги киснах толкова дълго и съответно петната си останаха.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък съм доволна от Вениш.Поливам директно върху петното и след около час я пускам в пералнята.Ако обаче петното ти е старо/минало е вече едно пране/,може и да не стане.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
И аз ползвам Vanish.И Meglio също, но въпросните петна с нищо не се изпират  Sick  Казах ми, че излизали с паста за зъби, но не съм пробвала още и не мога да кажа дали действа.

# 14
  • Мнения: 409
Ползвала съм вениш,меглио,белина,но има петна които не се изпират.

# 15
  • Мнения: 1 187
Една колежка ме светна, че всъщност трябва да се накисне дрехата с Вениш.
Аз така процедирам. Понякога държа дрехите накиснати два-три дни (при по-упорити петна). А и бебешките дрехи се перат после.

# 16
  • Мнения: 50
Аз съм против използването на Вениш за премахване на петната по дрехите на малчуганите. Това е доста силен препарат и мисля че не си струва да се рискува здравето на детето. А и не може да се махне от дрехата с едно изпиране.
Акото от дрехите можеш да махнеш като веднага ги накиснеш в топла вода, за да не засъхват, ако в момента не можеш да ги запереш, и след това като имаш време натъркваш добре с бебешко сапунче и изплакваш и е готово.

# 17
  • Мнения: 179
Аз слагам Вениш,но не винаги помага.Уж много хора го хвалиха,а то се оказа не толкова ефективно!

# 18
  • Мнения: 2 803
Не съм го използвала и смятам, че е доста силен за бебешки дрешки.

# 19
  • Мнения: 4 434
Ползвала съм,но не се е изпирало Confused

# 20
  • Мнения: 4 187
Ползвала съм го многократно, не съм имала проблем! Ползвам течният препарат, почти няма петно, което да не е отстранил.

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 999
Вениш нещо не изчиства петната!
Аз ползвам лимонтозу \лимонена киселина\ разтваряш в леген с вода и слагаш дрешките с петна може и на цветни дрехи изпира всичко! После си переш дрехата с прах и петното го няма.
Пере и петна от пресни сокове \ ябълки, моркови и т.н.\

# 22
  • Мнения: 1 632
Вениш нещо не изчиства петната!
Аз ползвам лимонтозу \лимонена киселина\ разтваряш в леген с вода и слагаш дрешките с петна може и на цветни дрехи изпира всичко! После си переш дрехата с прах и петното го няма.
Пере и петна от пресни сокове \ ябълки, моркови и т.н.\
Полезно инфо!
Ще го пробвам! Peace

# 23
  • Мнения: 1 322
Слагала съм, но друг е въпроса дали ще изпере петната.

# 24
  • Мнения: 1 320
Ползвала съм Вениш и още го ползвам. Течния вариант. Доволна съм. Изпирало ми е винаги всичко. Но предварително третирам петното с препарата, а после добавям и към праха за пране.
Аз не съм алергична само към въздуха, досега /да чукна на дърво/ нито аз, нито детенцето ми сме имали проблеми /щото с моите алергии и нея гледам да пазя много/.

# 25
  • у дома
  • Мнения: 966
За петна - всякакви - използвам Pre-wash на  Dr. Beckmann. До сега не се е случило да не махне петно. Дори и старо.
 Peace

# 26
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
И аз съм ползвала Вениш ,но поливам петното с препарата и оставам да поседи и после ги пера в пералнята.Не се е случвало досега да не ми излезе петно.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 760
Непрекъснато го ползвам.

# 28
  • Мнения: 1 650
Наистина, вениш не е най- добрият против петна. Има препарати на Бекман, сано и на К2R, които са по- добри.

# 29
  • Мнения: 160
Аз ползвам Бене пауър /обезмаслител/. Напръсквате престоява един ден и изпирате. Петната излизат в повечето случай. Другия начин за почистване е с този зеления кухненски гел "Тест", намазмате престоява няколко часа и изпирате в пералнията. Освен това почиствам и с "Роли" намокряте петното поръсвате обилно с "Роли" и изчаквате няколко минути, но не повече защото съдържа избелващи вещества предполагам белина и дрехата може да избелее.

Общи условия

Активация на акаунт