Навън е студено и снежец вали, а АПРИЛската мама покупки реди

  • 16 562
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1
Jylieta  и аз съм с доста ниско кръвно, последният път на ЖК ми го мериха беше 70 на 40 – лекарката каза да пия кафе, кола и да хапвам сладко. Но напоследък все по-често ми се случва да ми прималее и гледам като съм навън винаги да нося Кола със себе си. Е все пак внимавам и да не прекалявам с кофеина, че да не се превъзбуди бебето.
Но си е доста гадно като си навън и като ти стане лошо – не знаеш какво да направиш. Пожелавам ти повече да не ти пада кръвното  Praynig  Hug

no_name  май така ни е писано с тия бъбреци – пази се, пък аз винаги си мисля важното бебчо да е ок. Само не знам тия антибиотици, дето ни карат да ги пием въобще имат ли някакъв ефект?!
Аз пия доста чайчета, но до колкото знам горчиви билки не се препоръчват на бременни, а този на Ламбрев (мисля, така се казваше), май беше горчивичък. Аз пия един, който майка ми е пила по време на двете си бременности – чай от Изсипливиче (на нея и е го препоръчала някаква акушерка на времето).  Благодарение на тоя чай не задържам течности и усетя ли такива тенденции веднага пия. Питах моя лекар за тази билка, каза че е ок. Още веднъж – Благодаря ти многооооооооооо  Hug  Hug  Hug

# 226
  • not found
  • Мнения: 581
Jylieta  и аз съм с доста ниско кръвно, последният път на ЖК ми го мериха беше 70 на 40 – лекарката каза да пия кафе, кола и да хапвам сладко. Но напоследък все по-често ми се случва да ми прималее и гледам като съм навън винаги да нося Кола със себе си. Е все пак внимавам и да не прекалявам с кофеина, че да не се превъзбуди бебето.
Но си е доста гадно като си навън и като ти стане лошо – не знаеш какво да направиш. Пожелавам ти повече да не ти пада кръвното  Praynig  Hug



Благодаря , аз също хапвам доста сладко особенно шоколад , лекарката ми каза малко да го намаля , че съм взела да пълнея доста ... А за колата още в началото ми каза изобщо да не консумирам , понеже се подува корема от газираното ...

# 227
  • Мнения: 36
Jylieta, аз също по принцип съм с ниско кръвно в следствие ан което преживях един припадък по празниците. Вчера пак го споменах на моя лекар. Не ми каза нищо, което да не знам: почивка, течности, шоколад...Истината е, че това са си нещата с които да си помогнеш, не се лекува това ниско кръвно. От друга страна организмът като си е свикнал с това кръвно, малко да се вдигне и вече ти идва високо. Вчера като ми го мериха беше 120/80, което е идеално по принцип. Но аз от високо кръвно духам кървави сополки, усещам учестено сърцебиене, от няколко дни съм така.
Много си пазете бъбреците, че бъбречната криза си е нечовешки болки. По-лошото е, че заради бременността болката се овладява по-трудно ooooh!. Казват, че тези болки са равносилни с родилните Wink. И аз като преживяла няколко кризи с това се успокоявам и много не се плаша от раждането.
Момичета, виждам почти всички май сте с коластра, кажете ми нормално ли е да нямам. Това означава ли, че ще имам проблеми с кърмата newsm78?

very nice, какъв се води моделът на вашата количка да я разгледам в нет-а или ако можеш ми прати линк, моля Praynig. Много ми харесва. Каква и е цената? Благодаря предварително  Hug!

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 18:03 от Little-Big Girl

# 228
  • Мнения: 58
Здравейте,
Тук времето е много хубаво вече 2 дена. И аз съм се отдала на едни разходки...И като се прибера вкъщи ме е обзела една приятна умора. Хич не ми е до чистене Embarassed А вие за гнездене си говорите newsm78
 Вчера бях на преглед. Растем и двамата Grinning Бебчо е седалищно, но все пак има време.
 Стискам палци на tolinka Дано се върне с добри новини. Praynig Praynig Praynig
 За кошарка твърдо съм се спряла на дървена, въпреки че ми харесват и преносимите. А и са толкова шаренки.
 И моето кръвно винаги е било ниско. Всяка сутрин пия по едно кафенце, пия много течности и сладко eat А напоследък ми се препива понякога кола, а по принцип не обичах newsm78
 Коластра и аз още нямам и доколкото знам може и да се появи чак след раждането. Дано не съм в заблуда.
 Чао и приятна вечер на всички smile3525

# 229
  • Мнения: 4 362
А среща на Бургаските мами ще има ли?

Ние имахме среща декември месец,сега е още много студено и заледено и аз не се наемам да повдигам въпроса,мислех към средата на февруари да направим нова  Rolling Eyes

Имам проблем-от два дни ми тече кръв от носа и продължава по около 30 мин.,някакви предположения от какво може да е  Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 36
А среща на Бургаските мами ще има ли?

Ние имахме среща декември месец,сега е още много студено и заледено и аз не се наемам да повдигам въпроса,мислех към средата на февруари да направим нова  Rolling Eyes

Имам проблем-от два дни ми тече кръв от носа и продължава по около 30 мин.,някакви предположения от какво може да е  Rolling Eyes

[/b][/u]

Дея,вдига ти се кръвното, мерила ли си го newsm78?

# 231
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета!!!
Преди малко бях на преглед,бебка е добре и е с главата надолу.Явно ми бие и юмручета  nutsосвен ритничета.Шииката ми държи фронта за сега дано до края да е така Praynig И при мен щяха да ми правят профилактика,но се отлага - ако се засилят контракциите тогава.
Съни ,мила трябва да издържим още малко Praynig  Знам какво преживяваш,защото и при мен е така . Hug Трябва да мислим позитивно.Разбрах,че за да намалим контракциите само лежането помага.При мен от лежането се получи възпален целулит и ужасно ме боли.Дадоха ми мазила за да се успокои малко болката и трябва да спя м-у две възглавници.
За шишетата и аз съм за Авент Peace
За коластрата и аз имам ,но тези които нямат не означава че няма да имат кърма newsm10 може да тръгне след раждането.
За забелването слава богу моето момче няма такъв проблем,но познавам мъж който чак на 23-24 години си прави операция за това и му казаха че е много късно.Така че вземайте мерки по-рано.
Стискам палци на Толинка fingerscrossedЛека вечер от нас  bouquet Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 343
Добър вечер тумбачета!

Аз също имам намерение през първите месеци бебето да спи при нас пък и ще се притеснявам постоянно.
За момента нямам коластра, но това не ме притеснява, в последствие ще се появи.

Съни и Яника наистина остана още малко, дръжте се момичета. Знам, че от прекаленото лежане се получават болки и различен дискомфорт, но това е в името на здравето на бебчето.

Jylieta и аз получих такова замайване, което бързо отмина. Явно хормоните си казват думата и си играят с кръвното, както предполагам е станало с кървенето при Дея.

С първото дете ползвах шишета на д-р Браун и съм много доволна, сега отново ще ги ползвам.

Приятна вечер.  bouquet

# 233
  • Враца
  • Мнения: 2 383
дея,
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1120/66/

моля ви кажете кога е срещата на сф мами и пак ли е в оливс на графа?

# 234
  • Мнения: 521
Здравейте пак  Grinning !Да ви питам мамите от Бургас и околието,знаете ли нещо за д-р Галина Петрова от Айтос.Похвалиха ми я че имала 4д и била добра,че и прегледа не бил скъп.Ренка 79 ми е отговорила в другата тема ,но ми се иска да чуя дали и друг е чувал за нея.Не ми се пътува в това време до Пловдив,а искам трета фм да си правя  Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 182
Velvet_sи аз съм чувала хубави неща за нея,но нямам личен опит!Иначе аз родих при Дорийска-ей такова зло никъде го няма.Не стига че й платихме ами и ми се караше когато дойде да ме зашие,щото тя само това направи за мен!Чувала съм че ако си правиш уговорки за естествено раждане не идвала,само ако е секцио,много нагла!
Аз този път мисля да ползвам стъклени шишенца на Чико,предния път бяха точно на д-р Браун и доста си измениха цвета!
Моето кръвно в началото на бременноста си беше много ниско,но напоследък се е нормализирало,поне не ми е прилошавало скоро  Praynig!
Дано днес прегледа на Толинка да е минал успешно и всичко с бебчето да е наред!

# 236
  • Мнения: 1
Привет, момичета, бързам да ви информирам, че днес влязох в един бебешки магазин, където предлагат всичко със списъка, който взех от Чоколина Peace Помолих продавачката да ми помогне в попълването на цените и тя бе много отзивчива. Имайки предвид, че магазинът не е скъп пресметнах, че всичко от първа необходимост за бебчето излиза около 1 380 лева!  ooooh! А сигурно ще излязат и други неща...

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 347
Дидка`, на мен също ми тече кръв от носа от 5-6 месец. Пратиха ме на уши, нос, гърло. Там ме намазаха с някакво лекарство и ми предписаха крем (който се оказа, че не е за бременни, въпреки че им казах), личната лекарка ми предписа едно лекарство, което представлява специални тампончета, които се слагат в носа и действат на мястото от където идва кръвотечението. Аз също знам, че е нормално да има такива оплаквания, но се бях поуплашила като стана обилно, а после ми прокървиха доста и венците, пак по същата причина. Провери си се все пак, може и кръвна картина да си пуснеш, а при мен не е от кръвното, защото нямаше промяна при него.
От снощи си мисля за tolinka и и стискам палци  Praynig
На мен също ми е много полезен списъка с нужните покупки. Благодаря   bouquet
На 4Д бях споменала,че ще ходя в МЦ Св.София, при д-р Шивачев, който не е от Бургас, но незнам колко е добър. Ще ни прави ехокардиограма на бебка  Praynig
Не съм чувала за Д-р Петрова, за Дорийска съм чела из форумите.
renka79, ти ходи ли на изследване на периферията на ретината в София?
Аз нямам коластра, но май при всеки е различно и може да се появи чак след раждането.
На мен пак ми е лошо от няколко дни... както предишния път преди да получа силните болки и да вляза в болница... Много ми е отпаднало и замаяно.. Вярно изпих си желязото, цяла опаковка и сега си вземам само витамините на бременни... най- ми е притеснено да не се случат същите неща като преди, едното да доведе до другото  Sad Дано няма връзка...
А иначе днес не можах да се стърпя и излязох пак за малко... след 20 мин. разбира се започнаха болежките, но минах и през магазина и си напазарувах, че даже си и сготвих...  Wink Настоявам си сама на себе си, че няма нищо и ще отмине...Е, полежах си и доста време като се прибрах де.
Много се радвам, че се появиха още мами от Бургас  Hug
П.П.: zelenoto oko, ще споделиш ли, в кой магазин си била?

# 238
  • Мнения: 1
Здравейте пак  Grinning !Да ви питам мамите от Бургас и околието,знаете ли нещо за д-р Галина Петрова от Айтос.Похвалиха ми я че имала 4д и била добра,че и прегледа не бил скъп.Ренка 79 ми е отговорила в другата тема ,но ми се иска да чуя дали и друг е чувал за нея.Не ми се пътува в това време до Пловдив,а искам трета фм да си правя  Rolling Eyes

Аз не съм чувала нищо за тази д-р Петрова от Айтос, но виждам, че се интересуваш от 4Д и мога да ти кажа, че в "Света София" в Бургас  има, даже аз ходих там. Тогава хванах някаква промоция до края на декември- 60 лева. Сега може би е повече, но трябва да питаш newsm78
А за срещата на бургаските мами и аз съм ЗА Peace Казвате кога и я правим!!! Hug

# 239
  • Мнения: 1
 Бен 78 бях в магазин "Слънчо"- в центъра, като тръгнеш от Св.София към Етнографския музей, сещаш ли се?

Общи условия

Активация на акаунт