Приготвяне на попара със сирене?

  • 38 923
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 448
1. С готови сухари/какви/ или с препечена филийка я правите;-със  сухари на Голдис
2. С преварена вода или чай/ тя препоръча водата/;-с преварена вода
3. Какво сирене/като марка от пазара/ използвате и по колко в една порция/педито каза 30гр/;-без значение,изцедено да е
4. Масло- какво/ пак като марка/ и по колко/ на върха на лъжичката препоръча педито/;-съвсем малко  масло,нямам определена марка
5. Подслаждате ли я ? С какво?По колко?-да с 1ч.л. захар

# 61
  • Мнения: 309
Преди да въведа попарата в менюто, й бях давала трохички хляб, но когато за пръв път й дадох попара, й дадох цяла порция, т.е. около 200гр.В началото се мръщеше и не я искаше, но при нас е така с всяко ново нещо!
Правя я по следния начин: сухар - 4 филийки на Голдис, сирене- колкото половин кибрит като кол-во на Маджаров, предварително обезсолено!Масло президент или друго немско подобно на него, слагам малко масло- на върха на ножа!Правя я с преварена вода, неподсладена! PeaceСега мисля да заменя купения сухар, със мой- собствено производство, имам машина за хляб, мисля да си меся хляб и да препичам на фурната! Peace

# 62
  • Мнения: 41
Аз заместих цяло хранене веднага.Приготвям попарата така-2 сухараГолдис,2чаени лъжици натрошено обезсолено сирене,половин чаена лъжичка краве масло-обикновено,1 чаена лъжичка захар и шипков чай или преварена вода,колкото поеме.Правя го малко по-гъсто,защото Малчо така го харесва.Прибавям и настъргана ябълка или банан-около 1супена лъж или малко плодово пюре.

# 63
  • Мнения: 878
И аз имам въпрос относно попарата. Моят син не се храни в 10 часа, още от 4 месечна възраст премина на 4-кратно хранене (не съм го подлагала на някакви рестрикции, просто започна да огладнява през 4 вместо през 3 часа, а през нощта спи непробудно 12 часа). Така хранителният му режим е следният: 8 ч. АМ, 12 ч. пюре, 16 ч. каша, 20 ч. АМ.
Тъй като педиатърката ми каза да започна с попарата, струва ли си да заменям с нея някое от другите хранения?

# 64
  • Мнения: 41
Моят Малчо също е на 4кратно хранене,а е на 8мес.Аз редувам попарата с АМ.Единия ден-попара,а на другия -АМ.

# 65
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.

# 66
  • Мнения: 878
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.
Ами не знам, на 8 месеца е, а да му остане само едно хранене с АМ - не е ли рано?

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 347
Попарата я правя с готови сухари на Голдис, в началото слагах по-малко количество сега правя повече. Въведох я в 7 месец по препоръка на педиатърката.
1 сухар (Голдис), 1 киб. кутийка обезсолено сирене (Елена, аз обичам Дунавия, но знам че е вредно), 1 грах. зърно масълце (вземах обик. бълг., но сега се замислих и ще пробвам немско), слагам и малко захар (на върха на ножа).
В началото пробвах с различни видове чай, но тя не я хапваше, започнах само с преварена вода и я прояде.
За да я приема по-добре, не я пасирах, а и давах сухара без коричките като го стривах на прах.

Извинете че спамя, но чак сега ми дойде на ум, че с попарата съм въвела глутена, а толкова примерно от днес започнах да и слагам 1 лъжичка глутенова каша към безглутеновата( както Vivi е препоръчала), за да го въведа  Shocked Crazy Embarassed Добре че детенце хапваше дълго време само по няколко лъжички попара, а и аз и давах почивка от нея. Hug

# 68
  • Мнения: 246
ани станчева както виждаш моята бебка е на почти 11 месеца но никога не съм си и помисляла да заменя сутрешното мляко с попара. До една годишна възраст децата трябва да пият по минимум 600мл мляко на ден. На девет месеца Рая сама си показа, че сутрешното мляко не я засища и тогава започнах да и правя закуска, която давам в 10ч., млякото в 8ч., а обяд 13:30, 14ч. . Hug

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Защо да няма смисъл? АМ в 8 ч. спокойно се заменя със закуска /независимо дали попара или друго/.
Ами не знам, на 8 месеца е, а да му остане само едно хранене с АМ - не е ли рано?
Ами аз не я оставям само с едно шише АМ. Освен вечер преди лягане, й предлагам по малки количества и след закуска и след обяд. В попарата също слагам 2 лъжички, по-вкусна e. Тъй като не пие ни вода, ни сок, с удоволствие си изпива по една чаша АМ малко след закуска или след обяд. А пък напоследък взе да се буди и сутрин около 6 /мъчат я зъби/ и пак си иска мляко. Така че нужната доза от около половин литър АМ си я набавяме и така.
Тоест, искам да кажа, че дори и да си получава нормална закуска, не означава, че трябва да се лиши от млякото на поискване.

# 70
  • Мнения: 878
Ако яде попара на закуска, след нея няма да иска млякото. А и му никнат зъбки - в такъв период му намалява апетита. Затова ми бяха опасенията. Но пък не ми беше хрумвало, че мога да му правя попарата с АМ. Благодаря за идеята, 'Кафе с мед'!

# 71
  • Мнения: 53
Предварително се извинявам за въпроса, но не ми се пуска нова тема за това.

Пробвах да приготвя на малката попара по посочените рецепти, но тя категорично отказва да хапне нещо, което не е кремообразно като купешките пюрета, например. Отказва всичко домашно, защото с пасатора не мога да го докарам такова. Няма да ви казвам колко време ми отнема да намачкам пусното му сирене и да го разбърквам със зеленчуковото пюре.  Иначе започва да се дави все едно си е бръкнала с пръст в устата и се опитва да повърне. Та, вие как го приготвяте/пасирате......
Благодаря  Hug

# 72
  • Мнения: 41
Аз натрошавам всички продукти ,без да пасирам,но  малкият е голям хишник и яде всичко независимо с каква консистенция.Виж с големия имах същия проблем и виждах много зор.Пасирах всичко и то до доста голям.Това никак не е добре ,но като не искат да ядат какво да се прави.Ако имаш блендер ,пробвай с него,но се опитвай пак от време на време да предлагаш и по едри парченца.

# 73
  • София
  • Мнения: 15 232
Аз пасирах попарата в началото. После постепенно започнах да пасирам не до гладко, докато свикна да я яде непасирана. Всъщност, с всчки храни при нас се получаваше така.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 347
snowbell1211, отне ни повече от месец, за да я прояде... Все се мръщеше отвратена и се задавяше с опитване да повърне  Rolling Eyes
Не я пасирах, защото не ми ядеше и пасираните неща, няма как да стигна ситносмляното на купешките пюрета....
Не слагах коричките и стривах на прах сухара, сиренето го омачквах добре... и все пак... отне ни много дълго време докато я прояде... Не се отказвай, малко по малко ще свикне  Hug

Общи условия

Активация на акаунт