Един въпрос за наближаващия грип и противогрипните ваксини?

  • 4 735
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
ами и това, макар че ми се струва по-разумно да се ваксинираме в къщи

Конкртено ме интересува какво значи ваксина против грип от 3 поколение

например инфлувак била 3 поколение. Това има ли връзка с актуалността на ваксината или...?

# 16
  • Мнения: 4
Актуалността на ваксината е друго, за всеки сезон са различни... по-скоро ми звучи като технология на производство... да проверим какво има в нета по темата

# 17
  • Мнения: 10

Конкртено ме интересува какво значи ваксина против грип от 3 поколение

например инфлувак била 3 поколение.

Основната разлика е в технологиите на производство, 3-о поколение (май за сега само Influvac има у нас) е по-пречистена и затова се препоръчва при ваксинация на малки деца

# 18
  • Мнения: 4

Основната разлика е в технологиите на производство, 3-о поколение (май за сега само Influvac има у нас) е по-пречистена и затова се препоръчва при ваксинация на малки деца

Ами да, третото поколение е по-нова технология…
http://grip.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=14"
тук има интересна информация, малко по-специализирана, ако имаш време

# 19
  • Мнения: 2 898
Темата е много важна за мен. Никога в семейството не сме си слагали противогрипна, но тъй като мъжът ми е след сърдечна операция, миналата година си сложи и е доволен. Не е боледувал. Аз съм от рисковите групи /работя с деца и нищо не ме подминава/, но пък съм с автоимунно заболяване. Мисля, че е добре мъжът ми пак да си сложи. Не знам обаче аз как да се защитя. Споделете опит.

# 20
  • Мнения: 1 523
Инфлувак съм ползвала, голямата ми дъщеря също.Миналата година не се ваксинирахме, голямата изкара пневмония, малката -  гнойна ангина и 2 пневмонии.За тази година мисля да не пропускам!

# 21
  • Мнения: 3 122
Не е късно за ваксина. Миналата година си сложих през ноември. На дъщеря ми не сложих обаче, и тя се разболя от грип, който се усложни с пневмония, така че тази година задължително ще я ваксинирам. През октомври или ноември ще се ваксинираме всички.

# 22
  • Мнения: 204
Започнах с даването на КЛЕЕВА ТИНКТУРА в натурално сокче + лъжичка или по-скоро няколко впръсквания сребърна вода.

Изчетох доста неща за това, писани във форумите, в които участва д-р Михайлов, който е силно против АБ. Мамите там са възхитени от този простичък метод за защита. Самият д-р обяснява, че от клеевата тинктура се образува нещо като защитен филм върху лигавицата на детето, който не позволява  на вирусите да атакуват организма.
 Не зная това до колко е вярно, но определено майките, които пишеха там бяха във възхита.
 А що се отнася до ваксините- абсолютно против. Имам позната, която работи като медицинско лице и ваксинира много хора, но собствените си деца никога. Преди години бях изненадана от тази и позиция, сега вече не.
 Давах миналата зима Бронховаксон на детето ми и когато спрях с курса, той се разболя с пневмония. Вярно, че я изчисти бързо, но предишни години без да давам нищо не е имало никакви боледуваници.....

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И един линк, относно плюсовете и минусите на ваксините...

 http://www.dailymail.co.uk/news/article-1214662/GlaxoSmithKline- … ly-paralysed.html

# 24
  • Мнения: 749
В линка за грипните ваксини няма нищо за вирозомната технология, а тя не е много нова- от 1995г. Странно.

http://www.gripbg.com/which.html

Да допълним малко инфото.

# 25
  • Мнения: 3 016
Против съм противогрипните ваксини .Като по-малък давах всяка пролет и есен Имунобор .Доволна съм много от него. От две години нищо не давам. Вече е 8 годишен и не го тъпча с имуностимулатори.

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Темата е много важна за мен. Никога в семейството не сме си слагали противогрипна, но тъй като мъжът ми е след сърдечна операция, миналата година си сложи и е доволен. Не е боледувал. Аз съм от рисковите групи /работя с деца и нищо не ме подминава/, но пък съм с автоимунно заболяване. Мисля, че е добре мъжът ми пак да си сложи. Не знам обаче аз как да се защитя. Споделете опит.

При това положение, мъжът Ви може да си слага (на принципа за по-малкото зло), но при Вас с този проблем е рисковано. А това, че не ви подминават, показва правилна, добра реакция на жизнената Ви сила.

# 27
  • Мнения: 572
Въпреки всичко - против !   newsm11    Особено за дете!

Следя темата за рибеното масло

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

чакам и тази за вит. Д . Смятам тази година да пробвам така.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 641
Аз съм от рисковите групи /работя с деца и нищо не ме подминава/, но пък съм с автоимунно заболяване.
Аз също съм с автоимунно заболяване и от рисковите групи. Миналата година за пръв път си сложих инфлексал и не съм боледувала, нито е имало странични реакции. Дори ми се размина хроничния фарингит, който имам всяка зима от 10 год (заради работата). Ако все пак се притесняваш, консултирай се със специалист. Тази година явно има проблем с инфлексала, или поне в Бургас. Дано скоро го доставят.

# 29
  • Мнения: 5 140
Никога не бих си сложила противогрипна ваксина, а камо ли и на детето.  Naughty
По добре имунната с-ма да се засилва с плодове, зеленчуци, мед, ядки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт