С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 556
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен в новата тема! Hug
Като ще сме в Огледалния свят, да ви поздравя с едно стихче от книжката:

Бе сгладне и честлинните комбурси
тарляха се и сврецваха във плите;
съвсем окласни бяха тук щурпите
и отма равапсатваха прасурси.  Joy

И да ви питам полу на майтап, полусериозно - как се справяте с комуникацията с вашите кандидат-тийнове? Аз понякога имам чувството, че говорим на друг език.  ooooh! Като се почне от имената на предмети в ежедневието (що е то "кецове"?) и несъществуващи според скромните ми познания думи (сбрицвам) и се стигне до различно мислене по някаква тема. То вярно, че се опитвам да бъда съвременна майка, уча жаргон, старая се да познавам тенденциите, ама понякога изумявам. Crazy Преди година-две обикаляхме няколко дни по магазините, докато уточним що е това кец - беше казала, че иска кецове, и аз я водех да гледа онези платнените гуменки, високи до глезена - нали ги помните? Във всеки магазин картинката беше една и съща. Аз: " Ето ти кецове!" Тя: "Тцъ, не ща такива!" ooooh!  newsm78 После разбрах за какво иде реч, ама докато ми стане ясно, ме заболяха краката.

Ако сте си говорили вече за това, извинявам се предварително.

Лени, що така?! Sad Според щерката всичко е мирно и спокойно. Дано се успокоят нещата бързичко! Praynig

# 16
  • Мнения: 667
привет, момичета

Лени, честита ти бременност, нека е лека и спокойна, а на края едно сладко, лакомо и поспаливо бебче ти желая! Страхотна новина!

При щерката края на срока се изразява в контролни и изпити почти всеки ден, натоварването им е в повече. Този месец ще се наложи да прекъснем курса по английски - съвпада с допълнителни занимания по математика. Май става безпредметно после да се включва, ще е изтървала доста занятия.

touchstone, от тук нататък очаквам да има все повече разлики в мисленото ни с кандидат - тийновете. Аз също съм имала моменти, за които си мисля, че говоря на друг език. Във връзка с това смятам да се запася с литература за тийнове, предполагам, че така ще ми е по-лесно да приема факта, че детето ми пораства и се променя по-бързо отколкото майка му.

mlambeva, при нас няма вече поледица.

mili.m, че в 16:00 какви влюбени ще има по кафетата. Ами закарай ги на басейн, на ледена пързалка, ако имате, пък защо не див купон у дома /това беше първо в класацията на Марта/.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
[Оф аз май повече се вълнувам от него за края на 1 срок  ooooh!.
  hahaha, и аз така!Даже мъжо ме бъзика,че аз съм искала да се върна в училище  Laughing.
 Лени,ще кротне твоят момък,явно е по-импулсивен.Кажи му да брои до 10,преди да каже нещо.
 Ние още нямаме кой знае какви пуберски изпълнения/то и време нямаме ,де  Wink/.С кецовете бързо се ориентирах/и аз мислех за високите гуменки/,а колкото до жаргона-изпуска се от време на време.
 За училище нямам забележки/за сега/. Много ме тормозят тия преразкази,ей.Дали някога ще вдене това дете-не знам!Успокоявам се,че по всичко друго е много добре,и е възможно едно нещо да куца. Ама пусто все ме гложди,и започвам да ръчкам  Twisted Evil.
 На всички-хубав ден   :bouquet:1
 

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Много ме тормозят тия преразкази,ей.

о, та те са песен. Бих казала - елементаризъм. Що не беше тъй и с математиката  Twisted Evil

И аз се тормоза за края на срока. Щерката нали е болна, та цяла седмица сме си у дома дружно 3-мцата (заедно със синчето). И тя вместо да ползва това свободно време да научи там, дето има пропуски, не й пука за нищо. Казвам й, че ще прави сама класно по всичко, отпред на 1-вия чин, я тя: "е, и?. Голяма работа".
Ми това е.
Понякога ми иде да забегна надалеч пък да се оправя...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
mili.m, че в 16:00 какви влюбени ще има по кафетата. Ами закарай ги на басейн, на ледена пързалка, ако имате, пък защо не див купон у дома /това беше първо в класацията на Марта/.
Ами споделих си опита. Общо взето всяка година е едно и също. Кога ще чистим след децата, кога ще оправяме, ние си имаме резарвации. Вярвайте ми, след няколко такива отговора ми е идвало да зарева. Толкова кофти съм се чувствала. За това по принцип го правим в събота след рождения ден, но тази година той е в събота и ни се ще да е на деня, но каквото стане. Благодаря ви за съветите, все за нещо ще се хвана. Май ще се орентираме към купон в къщи. Само дето е направила списък от 20 деца, приятели, роднини и съученици, та ще трябва да поговорим за съкращения Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 11 708
Много ме тормозят тия преразкази,ей.

И мен така.

# 21
  • Мнения: 1 142
ДОКАТО МЕ ПУСНЕ ДА ВЛЯЗА,ВИЕ ВЕЧЕ 2 СТРАНИЦИ СТЕ ИЗПИСАЛИ.
НА ШАНИ,ЕДНО ГОЛЯМО МЕРСИ ЗА ТЕМАТА   bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Момичета,да споделя!Сега се обажда синкавеца,разстроен,че има 5 по руски.И не оценката е важна , а това,че е за 2 грешки.На другите за 4 грешки е писала 5.50, а за 3-6-.На въпроса на децата защо той има 5 за 2 грешки,г-жата е казала:"Той е отличник!За него се изисква да е без грешка!" Shocked. Смятате ли,че иска да го нахъса /защото единствен той от 5-тите класове има само 6-тици по руски/, или просто се заяжда с него? newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 11 708
Това срочна оценка ли е или само от контролно/класно?

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Само от контролното!Но не оценката е проблемът, а постъпката на г-жата!

# 25
  • Мнения: 186
Принципно е възможно различните грешки да се санкционират различно и не броят, а видът им да определя оценката. Но пък учителката е дала друго обяснение, тъй че си е била автогол. Така не можеш да мотивираш дете, а само да го стресираш и да предизвикаш омраза и притеснение към предмета и преподавателя.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Така не можеш да мотивираш дете, а само да го стресираш и да предизвикаш омраза и притеснение към предмета и преподавателя.

 Ха,точно това е, че е някакъв вид стрес.Когато ми се обади звучеше ядосано.А следващият час му предстоеше клласното по БЕЛ.
 Да не говорим,че онзи ден имахме забележка от същата г-жа. Казала-преговаряйте.Детето-отваря учебника.
Тя:   "Ти нали си отличник, трябва да си знаеш!"
Той: "Ами г-жо аз съм си научил,ама вие казахте..."
Тя:   "Дай си бележника!Пиша ти забележка,защото при положение че си си научил ,трябва да ме уведомиш и да ти дам упражнение!"
Той-давайки си бележника:"Г-жо, аз не знаех!"
Тя:  "Ами другият път ще знаеш!"
Следващият път:
Тя: "Отворете учебниците и преговаряйте!"
Той:"Г-жо , аз съм си научил, дайте ми упражнение."
Тя: "Ааааа, аз миналия път път сбърках, не трябваше да ти пиша забележка.Няма какво упражнение да ти дам ." Shocked
 Забележката гласеше:Без дом.работа в тетрадка №2/такава не съществува/.Не му карахме,разбира се,даже се смяхме!

# 27
  • Мнения: 186
Стига бе! Sad Милото дете!

# 28
  • Мнения: 7 263
Ali_sun ама и на вас ви върви на учители .... нещо не ми допада на мен вашия педагогически състав - то не беше г-жата по инглиш, сега и тази по руски?! Tired
Право е детето да се ядосва и аз съм съгласна с touchstone , че това не е начин за мотивация.

Днес съм една идея по-спокойна, но снощи направо побеснях ви казвам. Ейййй ама трябва да се научи този Борислав да си държи езика зад зъбите  Thinking Crossing Arms
Случката като ми я разказа в началото чак ми стана смехотворна, но като видях забележката ми мина!
Някакво момиче от класа казало - "Г-жо няма ли да проверявате домашните?", но се оказало че просто е пропуснало да си го напише, та нашия хубосник да не пропусне да отбележи - веднага се намесил и се изказал!!!
Искал бил да каже една дума, ама то се получила друга р"збирш ли!!!! #Crazy #Crazy Shocked
Просто изумявам как е възможно от нищо нещо да сътвори!!! Бива - може, ама наистина този пубертет нещо май ме свари неподготвена.
Чета ви и вас и за жалост не ми става по-леко, но си обяснявам поне причината, а аз си мислех че ни е рано!!!
Кецове още не е искал, но аз вече знам какво означава, иначе се опитвам в къщи да се говори правилен и чист език, както и да не се ползват разни епитети и други обидни думички Sad, не че някой ако го слуша отстрани в училище ще повярва  Cry Confused Twisted Evil - точно ей това ме разбива най-много и двамата с мъжът ми се държим и с тях и с всички около нас възпитано, всичките ни приятели, с които държим и те да контактуват са много внимателни и възпитани хора и такива изблици на отявлена простотия просто ме разсипват и направо не знам дали другия път да не реагирам въоръжена с някоя лека върбова тояжка, че вече е станал почти колкото мен, нямам сили да го удрям  Tired Confused
Изобщо много ми е тегаво тези дни ..... уж все си говорим, уж разбира, уж..... и така до другия път...

# 29
  • Мнения: 3 219
Ох, я да ви прочета, докато ви намеря.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт