С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 578
  • 288
  •   2
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Тези състезания само за София ли са или ще има и в другите градове?

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
МерСедес ,на 22.02 е олимпиадата по БЕЛ.
mili.m, олимпиадите са за цяла България.Датите за 1-вия кръг се определят от РИО по общини. Ако искаш можеш да погледнеш на сайта на РИО Пловдив.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 952
Какво става с олимпиадата по история,някое дете ще ходи ли?
Някой дали се е интересувал дали се провежда по училища или само в някои, как става записването?
Имаме известни уговорки със сина ми. Евентуално да отиде, за да се види дали е заслужил оценката, която се мъдри в бележника му.

# 243
  • Мнения: 7 263
Ние за жалост няма да можем да участваме, защото точно тогава имат пробен изпит по математика. Но госпожата им е казала, че по-нататък ще има и други подобни състезания Simple Smile и тогава може да се включи.

bib.bib
всъщност идеята е много добра! Ако детето успее, ще си вдигне самочувствието и желанието да учи, ако пък резултата не е на ниво, би трябвало да го амбицира....
Макар че знае ли човек, какво им се върти из главите  Rolling Eyes

# 244
  • Мнения: 3 219
МерСедес ,на 22.02 е олимпиадата по БЕЛ.
mili.m, олимпиадите са за цяла България.Датите за 1-вия кръг се определят от РИО по общини. Ако искаш можеш да погледнеш на сайта на РИО Пловдив.

Нашата е на 19 февруари, на родителската среща дойде госпожата по БЕЛ и обясни подробно. В същия ден имат и патронен празник-Васил Левски. СутринТА олимпиадата  ще започне в 8ч, после от 11ч имат тържество в двора и поднасяне на цветя на паметника на патрона. По обяд ще ги водят на някаква пиеса за Паисий в Градския театър. Може би в различните градове датите са различни newsm78

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Никой нищо не ни е казал Sad Погледнах в сайта на РИО Пловдив, нищо не успях да открия. Хубави са тези състезания. Децата свикват с подобен род мероприятия, а и е добре да си видят нивото. За това ми се ще, да открия дали ще има за Пловдив и ако имаме възможност да ги запиша.

# 246
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Вие се готвите за олимпиада по БЕЛ, а днес аз прекратих уроците по български на сина Sad Много трудно му вървят, никакво желание няма. Ще пробвам нов подход, само четене и писане на български, без граматика, поне да обогати лексиката малко.
А има ли по-забавно написани учебници за деца, запознаващи ги с българската граматика? Да ми препоръчате някое заглавие за в бъдеще?

# 247
  • Мнения: 83
 Simple Smile привет и от мен,

снощи и Александра спомена за олимпиадата по БЕЛ- учителката им е казала,че първото ниво е почти задължително за оценените за срока с 5 и 6  / аз това намирам за добър подход в таз възраст, защото незадължителното обикновено се  подминава от децата, а участието на олимпиадата, дори само на първият етап, е доста полезен урок за тях  Simple Smile /  .

явно датите за цялата страна са еднакви, щом и в малкия ни Асеновград  датата е 19.02  .

  bouquet хубав ден,момичета

# 248
  • по течението на реката
  • Мнения: 325

А има ли по-забавно написани учебници за деца, запознаващи ги с българската граматика? Да ми препоръчате някое заглавие за в бъдеще?

Merry,моята дъщеря беше очарована от това http://www.book.store.bg/c/p-p/m-498/id-10594/az-gramatikata-5-k … ta-georgieva.html и работи по него с голямо желание. Никога не е проявявала интерес към българския,а сега като я гледам направо съм  #Crazy Всичко е представено в стихотворна форма,може би това я увлече.Дано и на вас ви хареса!
Желая успех!

# 249
  • Мнения: 217
Може би на финала на тая тема да се включа и аз, за да пожелая на всички един успешен и по-"окопитен" втори срок на децата и на нас.
Четох по назад за проблемите ви с мотивацията, не са само при вас. Май са повсеместни. Със сигурност от лекции няма полза, но при мен проработи нещо и ще го споделя. В един прекрасен съботен ден ме стегна шапката, оставих таткото да гледа Беба и с Яна ходихме на кино, после се почерпихме, после обиколихме няколко лъскави магазина с финал една чудна парфюмерия. Връщаме се после по моста до НДК и Яна изведнъж взе да си мечтае на глас първо за скъпи парфюми / уф, и аз ги обожавам, това ми е единствената глезотия/, после за приятни съботни следобеди, а накрая - за хубави ваканции по света и у нас. Laughing И аз, без да се смущавам от таз романтика, взех че обясних - ако учиш, маме, и имаш амбиции, ще успееш да си намериш достатъчно интересна ипрестижна  работа с достатъчно висока заплата и свободно време, за да си позволиш всичко това. Защото то, уви, си има висока цена. Ще имаш, казвам,  работа,  която обичаш, ще си независима и ще сбъдваш мечтите си, първо  - материалните, после - и останалите, естествено. После добавих, че има и друг варинант - богат съпруг / който тя с красотата си може и да си намери някой ден:twisted:/, но той определено е по-главоболен и не особено удовлетворителен, поне за нашия модел семейство. И брей, детето взе, че се впечатли. Ми да, казва, ще взема да уча. Щом такава ще ми е наградата. Искам да съм независима и да пътувам по целия свят. Брей, най-после обща тема, викам си, и аз точно това искам за себе си и моите момичета! И от тогава като че ли наистина имаме някакъв напредък. Във всеки случай, аз смятам да не пропускам следващия момент, в който да напомня какви са ни целите в живота. Защото призива: Учи заради знанията", при нас определено не работи.  А и защо да учим неща, които не са ни интересни? Децата имат желязна логика понякога; кухите фрази не действат. Отчитам засиления материален елемент в цялата работа. За свое оправдание ще добавя, че уча Яна на елементарни техники на медитация. Grinning Прекрасен ден на всички ви желая!

# 250
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЕлиЯна - пробвала съм го тоз метод. Уви, няма очаквания резултат при моята дъщеря.  Confused
Тя за сега получава доста благини в семейството си и де да знам, може да си мисли, че те са даденост.  Thinking
Не е глупава, но мнооооооооого я мързи и дай й само щуротии в главата.

Най-новата  ooooh! Tired Confused: ако си напръскаш пръста с дезодорант/парфюм и поднесеш запалка отдолу, няма да те боли. Образува се син пламък, но не боли от него. Казано й е, правила го е и го е казала и на други, които също са го опитали.

За олимпиади въобще дума не се споменава у нас.  Crazy

# 251
  • Мнения: 186
ЕлиЯна, това вкъщи си го говорим периодично. При мойта щерка ефект има, донякъде. Има и конкретния пример вкъщи - и двамата със съпруга ми дължим реализацията си единствено на ученето. Невинаги обаче се сеща за това, когато има да учи и конкретният предмет не й е от любимите. Rolling Eyes Ако при Яна даде траен резултат, може само да се радваш, че имаш едно съвсем осъзнато и мотивирано дете! Hug

Шани, тия щуротии край нямат! Laughing Господ да ги пази децата ни - ние няма как все да сме до тях. Praynig

# 252
  • Мнения: 7 263
И аз да споделя със съжаление, че това е един от основните ми доводи. Понеже ние с таткото много обичаме да скиторим по света и ако не можем да ги взимаме с нас винаги им пускаме множество снимки, носим брошури и книги от галерии и музеи - разказваме.
Та нашите се впечатляват - естествено Боби повече. Също така той обича разни екстри и удобства, някак си по-глезен е от брат си.
Та и аз като ЕлиЯна всеки път наблягам на това, че за да можем да си позволим това и това първо ние с тати не се спираме, а работим нон стоп и после натискам финално - Ето на и ти един ден ще пораснеш и ако искаш да пътуваш, да ходиш на ски, да си купуваш това и онова .... трябва да имаш добра работа, а добрата работа идва, ако си инвестирал в добро образование, а пък то идва с много труд..........
И такаааааа
Но по-скоро ситуацията при нас, ако изобщо ме чуе е съзерцателно-ступорна, отколкото да има реален ефект от думите ми повече от 2-3 дни  Sad Confused, за сете н път се убеждавам, че си е до дете... ooooh!

# 253
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
mlambeva, благодаря за препоръката! Ще я прегледам, дано да му хареса  Tired
Лени, как успявате да се измъкнете на екскурзии без децата, късметлии! Ние веднъж пробвахме и синът като се нацупи. Малката я оставихме, но него го взехме. Скоро точно това си говорихме с една приятелка, тя има 3 деца, колкото повече деца имаш, толкова по-скъпи ти излизат екскурзиите  Money   Grinning

При нас е наваляло необичайно много сняг, окло 2 см  Joy По този повод училищата са затворени  Crazy

# 254
  • Мнения: 7 263
Merry и при нас не минава без жертви. Налагат се няколко месечни дипломатически совалки до нашите, тежки преговори по безкрайни членове и алинеи, докато се стигне до заветното разрешение / виза за Щатите - това е толкова фасулско, виж наште да ми дадат изходна виза  Tired Confused Crazy си е направо 8-то чудо на света  Stop/.

Иначе ние в последната година повече ходим с тях, пораснаха и е далеч по-лесно. От друга страна нашите категорично няма да гледат бебе, така че ще видим в близките 2-3 години как ще сме с пътуванията - живи и здрави да сме само.

Общи условия

Активация на акаунт