Рецепти за Actifry

  • 322 133
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 365
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
А колко ви излезе като пари?

# 1 366
  • София
  • Мнения: 10 292
А колко ви излезе като пари?

По-добре погледнете някой по-нов модел, старите не правят хубави картофки.
https://www.amazon.de/Tefal-YV9708-ActiFry-Hei-C3-9Fluftfritteus … _ob_title_kitchen

# 1 367
  • Мнения: 1 255
Здравейте,взех си Еър фраер от Лидл Силвър крест.Ако някой ползва такъв моля да сподели дали може да се слага течност в в купата на фраера.Например пържено месо с вино и лук ,мусака или вода за да се задушават продукти. Дали може да се готви без кошницата ,която е в уреда? За първи път имам такъв уред и затова искам да попитам по-опитните.

# 1 368
  • Мнения: 5 734
Здравейте,взех си Еър фраер от Лидл Силвър крест.Ако някой ползва такъв моля да сподели дали може да се слага течност в в купата на фраера.Например пържено месо с вино и лук ,мусака или вода за да се задушават продукти. Дали може да се готви без кошницата ,която е в уреда? За първи път имам такъв уред и затова искам да попитам по-опитните.
Аз само с кошницата готвя. Когато пържа месо или кюфтета, слагам малко вода в купата, за да не ми загаря мазнината, която капе от тях.

# 1 369
  • Мнения: 827
Мацки, имам най-стария модел на Actifry и обмислям да му купя кошница. Въпросът ми е каква е разликата между кошницата и решетката във фурната като се пусне вентилатор? Не е ли еднакъв принципа на готвене? Има ли разлики в крайния резултат на ястията?

# 1 370
  • София
  • Мнения: 10 292
Напомням за новите, уникално стават пържените моркови, режат се и се пържат като картофките, но с наполовина от мазнината с която правите картофки.


Този модел е супер! Гледам от утре ще го има с точки във Фантастико.

# 1 371
  • Мнения: 7 856
Луди пари, дори и с точките, само за да има бъркалка. Аз за по-ниска цена от тази с точките имам фурничка от 11 литра с куп приставки (въртящ се грил за пиле, въртяща се кошница за картофи, ядки и какво решите, въртяща се приставка със шишчета) и може ниски неща да се обработват на решетки на три реда. И няма люпещи се тефлонови и подобни покрития, а всичко е от неръждавейка. Плюс екстричка - уредът може да се ползва и за сушене на плодове и зеленчуци. (дехидрататор).
Преди време имах обикновен фрайър с кошница (без въртящо се нещо), но фурничката върши много повече работа. И солен кекс правих в нея.

# 1 372
  • София
  • Мнения: 4 004
А можеш ли да сложиш картофи да се пържат, да излезнеш на разходла с детето и като се върнеш, те да са готови, без да си ги наблюдавала? Защото за мен това е тотален плюс. Правя какво ли не там. Крем карамел, пържени филийки, баница, ориз, крилца..няма да изброявам всичко.
Не е тефлон (genious имам аз, не знам как е при другите), а е керамика, нищо не се люпи и бели. Но все пак всеки има право на избор. За мен това беше един от най-добрите избори за кухненски уред.

# 1 373
  • София
  • Мнения: 10 292
Луди пари, дори и с точките, само за да има бъркалка. Аз за по-ниска цена от тази с точките имам фурничка от 11 литра с куп приставки (въртящ се грил за пиле, въртяща се кошница за картофи, ядки и какво решите, въртяща се приставка със шишчета) и може ниски неща да се обработват на решетки на три реда. И няма люпещи се тефлонови и подобни покрития, а всичко е от неръждавейка. Плюс екстричка - уредът може да се ползва и за сушене на плодове и зеленчуци. (дехидрататор).
Преди време имах обикновен фрайър с кошница (без въртящо се нещо), но фурничката върши много повече работа. И солен кекс правих в нея.

Как пък не ми се обели покритието на двата уреда(вкъщи и на вилата), моите са Express XL i Genius, първият е на 6г. вторият на три и се използва почти всеки ден, скъпия си пече ядки, наръсени със сол, която е логично да дере съда.... като нов е, мия всичко без основата в миялна.
Хубави картофки без бъркалка е мисия невъзможна, не съм от хората, които биха робували на уред, да стоят над него и да разклащат.
Всеки сам преценява какво търси, какво ще му свърши работа и колко му е бюджета за подобен уред за мен Тефал с бъркалка от новите е правилният избор.

# 1 374
  • Мнения: 7 856
А можеш ли да сложиш картофи да се пържат, да излезнеш на разходла с детето и като се върнеш, те да са готови, без да си ги наблюдавала? Защото за мен това е тотален плюс. Правя какво ли не там. Крем карамел, пържени филийки, баница, ориз, крилца..няма да изброявам всичко.
Не е тефлон (genious имам аз, не знам как е при другите), а е керамика, нищо не се люпи и бели. Но все пак всеки има право на избор. За мен това беше един от най-добрите избори за кухненски уред.
Естествено, че мога. Слагам, каквото искам, пускам, настройвам или избрана програма, или аз сама настройвам време и температура, включвам и забравям за уреда. Естествено че сам изключва, след като мине зададеното време.
Между другото, дори и фурната на готварската ми печка е с механичен таймер, и като трябва да се пече нещо в голямо количество, пускам фурната на съответното време и лягам да спя.
Дори и старият допотопен не марков фрайер, който предаде преди време багажа, въпреки че беше с механично управление, си изключваше след изтичане на времето.

Хубави картофки без бъркалка е мисия невъзможна, не съм от хората, които биха робували на уред, да стоят над него и да разклащат.
За какво ми е бъркалка, като си има въртяща се кошница? Това с разклащането беше при стария.
И интересно как се пекат (пържат) тиквички и патладжани с бъркалката? При мене стават идеално, докато в стария изобщо нищо не се получаваше. А картофени кюфтета?
А как правите шишчета в бъркалката?
Извинявайте, че налазих луксозната ви тема, май няма да пиша повече в нея.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 00:11 от Недоволна

# 1 375
  • София
  • Мнения: 10 292
Кюфтета, пържени филийки, панирани сиренца и т.н., правя във въртяща се кошница.


Не ви ли се залепват картофките във въртящата се кошница newsm78

# 1 376
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?

# 1 377
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А като не харесваш уреда и не го ползваш какво правиш в темата за него? На въпроса ти за тиквички и и патладжани - режат се на кубчета, а не на филийки и се слагат с бъркалката, стават уникални. Освен това бъркалката се маха и можеш спокойно да готвиш и без нея. Тавичката  не е тефлон, първия уред ползвах 7г,накрая мотора сдаде багажа и го смених с нов миналата година.

Иначе 270лв е доста прилична цена за уреда.

# 1 378
  • София
  • Мнения: 10 292
И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?
Пържените филийки, кюфтетата и панираните сиренца(домашни ги правя, полуфабрикатите не залепват) ги правя върху хартия за печене. Другото не ми се залепва.

# 1 379
  • Мнения: 2 640
Азне разбрах спора между кои уреди е? Аз имам Тефал ХЛ от 10тина години, но трябва да го подновя и се чудя какъв да бъде. И за мен бъркалката е голямо удобство, обаче нямам реално опит с друг уред. Може ли да споделите тези, които са без бъркалка как се получават картофи примерно?
Гледам, че Нинджа е добре намален в момента и си мисля, че мога да взема такъв.

Общи условия

Активация на акаунт