Рецепти за Actifry

  • 324 345
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 7 922
Моят тефал е с бъркалка и не изключва сам след края на зададеното време. Само му се откача таймерчето и мога да си го нося в джоба, ако съм в друга стая.

# 1 381
  • София
  • Мнения: 10 309
Моят тефал е с бъркалка и не изключва сам след края на зададеното време. Само му се откача таймерчето и мога да си го нося в джоба, ако съм в друга стая.

Дори не знаех, че има подобно чудо, предполагам е мноооооого стар модел.

И да не е спам, че последните страници, вместо рецепти има дискусии, си показвам пържените филийки.

За това количество филийки, разбърквам едно яйце с една голяма лъжица гъсто кисело мляко, топя двустранно, нареждам и пека 6мин. на макс, обръщам и остатъка от яйчената смес разпределям по филийките, пада се точно по една малка чаена лъжичка, пека още 4мин. и са готови.

# 1 382
  • Мнения: 7 922
Не е като че ли стар модел, но явно е само базов Joy  таймерчето се вади лесно.

# 1 383
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?
Пържените филийки, кюфтетата и панираните сиренца(домашни ги правя, полуфабрикатите не залепват) ги правя върху хартия за печене. Другото не ми се залепва.
А какво друго правиш върху нея?

# 1 384
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
В кошницата скоро пеках от замразените кроасани на Лидл. Чудни се получиха.

# 1 385
  • София
  • Мнения: 10 309
Не е като че ли стар модел, но явно е само базов Joy  таймерчето се вади лесно.


Този май е от най-старите, те и картофки не правят като хората, омекват... този ми е на 6г. а показания е доста по-стар.


И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?
Пържените филийки, кюфтетата и панираните сиренца(домашни ги правя, полуфабрикатите не залепват) ги правя върху хартия за печене. Другото не ми се залепва.
А какво друго правиш върху нея?

Всички полуфабрикати, понеже са омазнени, не залепват, тя кошницата е специално за тях, сандвичи най-различни, когато ми трябват за един, че не е голяма, вчера правих пълнени гъби.
Рибата я правя на хартия за печене.

# 1 386
  • София
  • Мнения: 2 920
... И за мен бъркалката е голямо удобство, обаче нямам реално опит с друг уред. Може ли да споделите тези, които са без бъркалка как се получават картофи примерно?
Гледам, че Нинджа е добре намален в момента и си мисля, че мога да взема такъв.


Eто така се ползва уред без бъркалка -

не бих си го причинил втори път. Един кошник на Делимано замина в кофата. Освен, че самото готвене ти къса нервите, на финала се разтече изолацията от намотките на двигателчето.

# 1 387
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
И моят Тефал е като на Eva+. Само да кажа, че картофите стават уникални. Децата вече не искат да ядат обикновени пържени картофи, а само на фрайера. Говорим за деца в тийнейджърска възраст. Така че не съм съгласна, че не прави хубави картофки.

Имам и решетката. Много е удобна да си правят децата принцеси. Правим си хапки на тях, кюфтенца и др.
Купих го за 200 лв. миналата година от Кауфланд и от тогава почти няма ден, в който да не е ползва.
Ако знаех колко хубав уред е, щях да купя нещо по-скъпо и с повече екстри.

# 1 388
  • София
  • Мнения: 12 554
И моят Тефал е като на Eva+. Само да кажа, че картофите стават уникални. Децата вече не искат да ядат обикновени пържени картофи, а само на фрайера. Говорим за деца в тийнейджърска възраст. Така че не съм съгласна, че не прави хубави картофки.

Имам и решетката. Много е удобна да си правят децата принцеси. Правим си хапки на тях, кюфтенца и др.
Купих го за 200 лв. миналата година от Кауфланд и от тогава почти няма ден, в който да не е ползва.
Ако знаех колко хубав уред е, щях да купя нещо по-скъпо и с повече екстри.

От 6 години у нас пържените картофи са само в Тефала. Тийнът изобщо не иска други. Нашият уред е 2 в 1 Актифрай. За нищо на света не го заменям.

# 1 389
  • София
  • Мнения: 10 309
Веднъж опитах от подобен от този на Ева и картофите бяха много меки, ние ги харесваме хрупкави отвън и меки отвътре.
И тинейджъра вкъщи предпочита тефалските картофки.

# 1 390
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Не е като че ли стар модел, но явно е само базов Joy  таймерчето се вади лесно.


Моя е същия,основно за картофи го ползвам и ги прави перфектни.Таймера ми е супер удобен,уреда си работи на терасата,аз съм си в хола със семейството или гости и като даде сигнал отивам и вадя перфектни картофки.Незнам дали има значение,но аз винаги режа картофите вълнообразно и стават точно като пържени по стандартния начин.

# 1 391
  • Мнения: 4 312
Здравейте,дано не предизвикам полемики,но бих се радвала на препоръка за уред.Аз имма от 2015 един Inventum /мисля,че си е холандска марка/,който ми беше подарък от един годишен абонамент за списание.Откакто го имам не ползвам почти фурната на печката,но искам да го сменя вече.Работи си,но ми се иска по-нов и с повече функции.Ако може и да сеготви с него,ще бъде супер Simple Smile

# 1 392
  • София
  • Мнения: 1 464
Ох, Недоволната искрено ме разсмя!:)))

# 1 393
  • Мнения: 12 789
И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?
Пържените филийки, кюфтетата и панираните сиренца(домашни ги правя, полуфабрикатите не залепват) ги правя върху хартия за печене. Другото не ми се залепва.
А какво друго правиш върху нея?

Всички полуфабрикати, понеже са омазнени, не залепват, тя кошницата е специално за тях, сандвичи най-различни, когато ми трябват за един, че не е голяма, вчера правих пълнени гъби.
Рибата я правя на хартия за печене.
На моя еърфраер съм успяла да нараня покритието на дъното на кошницата, използвам го много активно. Друг тип е - с кошница, така че моделът не е важен в случая, тук всички са с Актифрай.
Похвалиха ми нещо, наречено незалепваща мрежа за скара, като вариант да продължа да си го използвам нормално, че хартия за печене пречи на въздуха да минава и то вече си е само печене. Имаше ги по едно време в Кауфланд, в Бриколаж също мисля че ги предлагат, онлайн също могат да се намерят и не са скъпи.
Не съм я изпробвала още, че вчера ми я доставиха, но това също би било вариант вместо хартията на дъното на тази кошница показаната.
Мрежата е гъвкава и незалепваща и може да се изреже с размер и форма каквато ви трябва. За многократна употреба е, естествено. Хем няма да залепват нещата върху нея, хем ще са си пак върху решетка и ще се обдухват нормално.

# 1 394
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Звучи добре. Може ли някаква снимка от нета или реална, за да добия представа какво да търся?

Общи условия

Активация на акаунт