Рецепти за Actifry

  • 324 503
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 13 090
Звучи добре. Може ли някаква снимка от нета или реална, за да добия представа какво да търся?
Тези в Кауфланд мисля че бяха такива светли и като че ли навити на руло са ги продавали.
Скрит текст:
Моята е черна и пристигна разгъната както си е, май всичките са горе-долу с еднакви размери около 30см на 40см.
Скрит текст:
Умишлено не искам да давам тук линк от къде ги поръчах аз, защото не останах особено доволна - имаше неколкократни забавяния заради проблем с доставките, но трябваше аз да ги диря да питам какво става и ще получа ли нещо в крайна сметка... Междувременно на сайта им никаква индикация че нямат наличност, даже промоция вървеше. Страшна промоция, месец и половина ги чаках. То да бях си поръчала от Китай направо, със сигурност щеше да има в Алиекспрес.
Водят ги мрежа за скара, незалепваща мрежа за скара или там за барбекю. Още не мога да дам личен отзив защото не съм я изпробвала. Но идеята я взех от група точно за готвене в еърфраер и не бяха един или двама които похвалиха такива мрежи.

# 1 396
  • София
  • Мнения: 10 324
Извинете, ама не се сдържах, купувате Тефал и не се притеснявате за покритието Mr. Green

# 1 397
  • Мнения: 13 090
То свърши това вече при мен, а и нямах за цел да обсъждам самия уред. За сега не ми предстои покупка на нов така че това е положението, освен че предпочитам с кошница, а не обсъжданите тук. То затова и не се обаждах в дискусията, чета рецептите и ако нещо ми допадне пробвам в моя, но не пиша тук. Или ще е с тая мрежа, или ще видя да изпратя кошницата на фирма за ново тефлоново покритие.
Предложих евентуално решение за залепването върху въпросната телена кошница, може пък да улесни някого.

# 1 398
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Извинете, ама не се сдържах, купувате Тефал и не се притеснявате за покритието Mr. Green


Скрит текст:
И аз купих такава кошница, ама много залепват продуктите за нея. Някаква тайна има ли, когато я ползвате?

Обсъждаме кошниците,  поръчани точно за Тефал. Те залепват.

# 1 399
  • София
  • Мнения: 10 324
Вела, прочети пак предишната страница, друго се обсъжда.

# 1 400
  • София
  • Мнения: 4 011
Извинете, ама не се сдържах, купувате Тефал и не се притеснявате за покритието Mr. Green
А защо трябва да се притесняваме за покритието? Аз май пак изпуснах нещо...

# 1 401
  • Мнения: 13 090
Изглежда че все пак предизвиках спам не по темата като споделих решението за моя уред, на който съм наранила покритието и който не е Актифрай... Съжалих вече че го споменах в темата, не беше изобщо целта да започва дискусия за тип и марка уред. Има си отделна за това.
Оплакаха се от залепващ аксесоар, предложих вариант, това е.

# 1 402
  • 1st floor
  • Мнения: 9 123
Вела, прочети пак предишната страница, друго се обсъжда.
Аз имам Тефал. Питах точно как да избегна залепването на допълнителната кошница.

# 1 403
  • София
  • Мнения: 7 927
Тефал е марка на съдове за готвене, а не вид покритие. Например те преди няколко години изкупиха една друга известна марка Мулинекс.

# 1 404
  • София
  • Мнения: 4 011
Да споделя какви импровизирани питки със сирене направих набързо. Имах тесто за пица,
разделих го на квадратчета пет на пет, сложих по едно парче сиренце, затворих като торбичка. Сложих на решетката, върху хартия. Пуснах го на 190 градуса за 13 минути, след това ги обърнах задве минути. Станаха много хрупкави отвън и меки отвътре. Доволна съм.

# 1 405
  • София
  • Мнения: 10 324
Вела, прочети пак предишната страница, друго се обсъжда.
Аз имам Тефал. Питах точно как да избегна залепването на допълнителната кошница.
Мимичето спомена, повредено покритие, не свързах нейния с твоя проблем, извинявай Wink

Един крем-карамел от днес, в Genius ми се побират точно 3 малки и две големи купички, 500мл. мляко, аз го правя с козе, 50гр. захар и 3 яйца.

# 1 406
  • София
  • Мнения: 1 464
Nad, и аз съм с Genius. Как ги правиш, в голямата кошница ли кремчетата? Колко вода, на коя програма, за колко минути?Simple Smile
гледах преди време, че има една специална приставка за крем карамел с чашки, но не мисля, че ще стане за моя уред.

Чудесно изглеждат твоите карамелчета!

# 1 407
  • София
  • Мнения: 10 324
Nad, и аз съм с Genius. Как ги правиш, в голямата кошница ли кремчетата? Колко вода, на коя програма, за колко минути?Simple Smile
гледах преди време, че има една специална приставка за крем карамел с чашки, но не мисля, че ще стане за моя уред.

Чудесно изглеждат твоите карамелчета!

Благодаря, намерих снимки, малко по-напред в темата.
Пека 45мин. на 160С, не трябва директно да духа в крема, за да не станат шупли, махам фолиото и още 20мин. на 150С. Тавичката се пълни с вода, така че да е един пръст под купичките.


Добавям снимки, ако на някой ще са му от полза.
Скрит текст:
Слагам на 150С, 50мин.

Махам фолиото, слагам най-малко опечените под духалката, намалявам на 140 и оставаям за още 20мин.


Крайният резултат Simple Smile

# 1 408
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря, Nad!

# 1 409
  • Мнения: 98
Здравейте,
От кашите на пара минахме преди месеци на по-солидно готвене, купих си Инстант пот Дуо, на него правя всякакви манджички и супички на пара, под налягане и бавно готвене, много съм доволна.
Ама вече почна да ни писва от манджички. Отдавна гледам еърфрайърите и все ме е страх дали стават за малки деца.
Търся съвети от каква възраст нататък може да се дава на детенце храна, приготвена в еърфрайер, не е ли опасна високата температура за храната и в тоя дух. Примерно пържени тиквички, картофи, кюфтенца, филии и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт