Рецепти за Actifry

  • 327 055
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 1 410
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Странен въпрос, какво точно може да е опасно във високата температура? Нали тая храна трябва да се сготви все някак. Еърфраера, в случая актифрая, е като малка фурна с бъркалка. Аз захранвах сина си по метода ЗВБ, следователно яде "пържени" картофи и моркови за пръв път на около 6 - 7 месеца. Вече ако избягвате фурната поради някаква причина тогава не знам...

# 1 411
  • Мнения: 98
Ми четох, че на колкото по-ниска температура се готви, толкова по-добре и по-здравословно. Примерно бавното готвене е под 100 градуса, в ИП под налягане се вдига по-малко от 120 градуса, четох.
А тук над 200. Пък олиото почва да пуши над 175 градуса, точка на дим или както там се казва.
И аз никога не съм се замисляла за това, щото за мен ми е все тая, ама за малкото.

# 1 412
  • София
  • Мнения: 2 930
А пък моя XL онзи ден изгоря и отиде в коша. Измених и на марката, и на модела, и поръчах това - https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/fritjurnici/VitAir-ure … inn255nbqi1djsej4 Ще пристигне към края на другата седмица. Тогава ще пиша дали съм се прецакал или пък не Hug

# 1 413
  • София
  • Мнения: 10 344
А пък моя XL онзи ден изгоря и отиде в коша. Измених и на марката, и на модела, и поръчах това - https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/fritjurnici/VitAir-ure … inn255nbqi1djsej4 Ще пристигне към края на другата седмица. Тогава ще пиша дали съм се прецакал или пък не Hug

Добре изглежда, но не е ли с много малка вместимост?

# 1 414
  • София
  • Мнения: 2 930
А пък моя XL онзи ден изгоря и отиде в коша. Измених и на марката, и на модела, и поръчах това - https://www.klarstein.bg/kuchnenski-uredi/fritjurnici/VitAir-ure … inn255nbqi1djsej4 Ще пристигне към края на другата седмица. Тогава ще пиша дали съм се прецакал или пък не Hug

Добре изглежда, но не е ли с много малка вместимост?

И аз се съмнявам, че мрежестия цилиндър може да се окаже с неприлично малък обем, но основната купа е уж с обем от 9 литра.  Ако нещата с цилиндъра се окажат зле, ще може да се ползва като Ерфраер с ръчно разбъркване на продуктите. Просто в случая водеща беше цената. Не можаха да ми се откъснат от сърцето нови 400 лева Joy .

# 1 415
  • София
  • Мнения: 10 344
О да, скъпичък е... да споделиш впечатления, че и аз се оглеждам, без да имам нужда, но като че ли най-интересн ми е инста пот.

# 1 416
  • София
  • Мнения: 1 464
Мунчо, късмет с новия уред, да пишеш как, когято го тестваш!

# 1 417
  • София
  • Мнения: 2 930
Мунчо, късмет с новия уред, да пишеш как, когято го тестваш!

Пиша Simple Smile - машинката е нещо като комбинация между ерфраер и актифрай. Продуктите се приготвят или във въртящия се мрежест цилиндър, или в чинията, или на въртящ се шиш. Специално пържените картофи се подготвят за пърженето както при ерфраера на Филипс и компания - пръскат се с оливия и подправки в отделна купа, разбъркват се хубаво и се слагат в мрежестия цилиндър. Задават се градуси и време, включва се въртенето на барабана и машинката се пуска. С други думи, не се налага спиране и ръчно тръскане/бъркане като при Филипс. За жалост, с това се изчерпват плюсовете. Афиширания голям вътрешен обем от 9 литра е само рекламен трик. Просто голямата купа не е предвидена за готвене, а само събира мазнина и трохи. Единствено при печенето на цяло пиле се използва по-пълноценно цялата височина на големия съд. Нагревателят е на принципа на халогенния капак, комбиниран с вентилатор. Отново за съжаление, ватовете му са китайски, не отговарят на техническите характеристики. Като следствие от това, може да ти се завие свят, докато се изпържи кило и половина сурови картофи. Барабана събира 0.8 кг на един път, което е почти два пъти по-малко от Тефал ХЛ, който събираше 1.5 кг. Поради нефелния нагревател, времето за пържене, при уж максималната т-ра от 230о С, е 35 минути за достигане степента на изпържване, постигана от Тефал. Тефал пържеше 1.5 кг картофи от раз за 45 минути. С други думи, при новата машинка, времето за 1.5 кг е почти двойно, при това с пауза за презареждане на втората порция. Аа, мога да добавя и още един плюс - когато свърши времето за пържене, нагревателят се изключва, но вентилаторът работи още една-две минути за охлаждането му. Това би трябвало да удължи живота на термогрупата, която изгоря в стария ми Тефал. Освен картофките, пробвах и сандвичи с кашкавал. В серийната тавичка се събират две филии от заводски хляб, но само една от домашен хляб, печен в голям Мулинекс. Ако филиите са от по-малка машина, може би ще събере също две. Утре ще пробвам и приготвяне на кюфтета, които вероятно ще се пържат в собствената си мазнина, както при Тефал, но ще трябва да се обръщат ръчно. Ръчното обръщане не ме притеснява, но отново ще трябва да налучквам времето. При месни продукти, това определено ме изнервя Simple Smile. Накратко - не съм съвсем отчаян от покупката, но и не мога да я препоръчам с чиста съвест. За двама души туткането е приемливо, но за 4 човека е повече от досадно. Докато се извърти и втората порция картофи, първата е изстинала почти окончателно.  Дано съм бил полезен с това дълго писание.

# 1 418
  • София
  • Мнения: 1 464
Мунчо, много ти благодаря за изчерпателното ревю!
Ами, да, не е коректно наистина, да се рекламира голям обем на съда, а да се окаже нещо съвсем различно ..

# 1 419
  • Бургас
  • Мнения: 177
Привет, момичета. От 2 седмици имаме уредът за здравословно готвене на Финлукс (т.е фурна с горещ въздух). Има барабан, който се върти, скарички и шишове. Пробвахме пиле - стана, сандвичи - ок, кюфтенца - ок (макар и да не са като пържените), НО не мога да се справя с картофите. Пробвахме да го режем на дълго, на тънко като за чипс - не стават. Някъде бъркам, но не знам къде. Избелвам, нарязвам, омазнявам и слагам в барабана, но или едните изгарят, другите хрупат или отнема супер много време.

# 1 420
  • София
  • Мнения: 12 561
Така, както го описвате, вие не бъркате никъде. Просто уредът е Финлукс Grinning

# 1 421
  • Мнения: 7 856
Нищо й няма на фурничката - имам същата.
За картофите - първо трябва да са с еднаква дебелина, второ - пробвайте с по-малко количество. Аз правя по малко и нямам проблем.
За кюфтетата - аз по принцип не обичам пържени, а на скара. И стават много вкусни.
За мене е заблуда, че това е фритюрник - просто е миниатюрна фурна с много функции, която пести време за печене и ток. Но ми е незаменим уред. Скоро опекох и солен кейк в алуминиева форма, както и мусака в малка чугунена тенджера.
Печеното месо за мене става по-вкусно, отколкото в голямата фурна.

# 1 422
  • Бургас
  • Мнения: 177
Да, аз взех тази фурничка с идеята, че  е по-функционален уред от класическия еърфрайър. Но явно технологията е различна. По-опитните могат да кажат. Иначе е по-компактна и наистина има ситуации, в които спестявам пускането на голямата фурна. Сега съм взела сьомга , надявам се да стане.

# 1 423
  • София
  • Мнения: 2 930
Нищо й няма на фурничката - имам същата.
За картофите - първо трябва да са с еднаква дебелина, второ - пробвайте с по-малко количество. Аз правя по малко и нямам проблем. ...

Определено не се получава добър резултата при натъпкана кошница. Да, събира около 800 грама суров продукт, но почти не остава празно място, което би позволило на парчетата да се разбъркват при въртенето. След няколко опита установих, че 650 грама е номиналното количество, което успява да се "изпържи" нормално. Нашият уред е от друга фирма и с друг дизайн, но явно фирмите здраво копират една от друга. До състояние, което ни харесва на нас, една порция от 650 грама се приготвя за 35 минути при температура (по дисплей) 230 градуса.

П.П. Намерете си някаква резачка за картофи. Рязането става лесно, бързо и с почти еднакви размери на парчетата.

# 1 424
  • Мнения: 4 365
Когато печете или топлите нещо във фритьорника, което е с течна консистенция, с какво покривате съда.
И нещо, което още не съм открила кка да реша-когато си пека филийки, понякога се вдигат от въздуха. имах случах, едната да ми се засмуче към реотаните😊

Общи условия

Активация на акаунт