За високата температура с последвал гърч/ дали се повтаря

  • 11 656
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 340
Това може да е закъсняла странична реакция към ваксина. Има ги в листовките.

# 16
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 541
бихте ли споделили как се помага на детенце в гър4,знам 4е не се пипа ,обръща се на страни .
за обща култура ,дано не ми се налага но сега е с болно уха и ме предупредиха за това.

# 17
# 18
Здравеите, пак ,никои не ми е отговорил,моляви кайете каде да си намеря диазепам свещички...ако някои има купувам веднага,моля пишете ми

# 19
  • Мнения: 1 820
Че в аптеките няма ли?Това тука да не е магазин?До колкото знам е забранено да се продават лекарства във форума.Още повече че си мисля че точно диазепам е с жълта рецепта,ако не бъркам  Sick

# 20
  • Мнения: 5 531
taТЯНИ в България поне до ското не се продаваше Диазепам на свещички. Има на таблетки и течен на ампули. Купува се със зелена рецепта. На нас ни го изписа на ампули детски невролог, а личната лекарка ни даде рецепта и за таблетките. Ако имаш познат в чужбина, със зелена рецепта може да ти донесат и на свещички.
Относно гърча - ами да възможно е и да се повтори. На нас невроложката все казваше - да стане детето на 5г и опасността от гърч при температура много намалява. И на нас казаха горе долу същото което са написали мамите по - горе - започваме да сваляме температурата още на 37,5 и не допускаме детето да вдига висока температура. А иначе Мария ми направи първият гърч на 2,5г. от висока темпратура. След това според невроложката са последвали още 2 гърча, които обаче аз не съм познала, детето спеше - това по което тя се ориентира е пяната по устата , която се появи и която аз на два пъти избърсах. Бях много озадачена защото дотогава не бях виждала детето ми да има пяна по - устата. При нас направиха ЕЕГ по спомени 10 дена след гърчовете, правили сме и последващо около година по - късно, при внезапно заспиване и отпускане на детето, и поради посиняване на устата и тялото, но слава богу ЕЕГ си беше в норма.

# 21
# 22
  • Мнения: 506
Тъжно или не в резултат от първият ни гърч имаме възпаление на мозъка( дясно темпорално), а втория е бил само сигнала/светлинката която ни накара да настояваме по упорито за изследвания.Сега пием месеци наред лекарства за да се овладее постоянния фебрилитет. Rolling Eyes
Не правете моята грешка: има ли гърч настоявайте за изследвания и не позволявайте да ви омотават и отказват, както се случи при нас ! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт