Камъни в бъбреците

  • 324 682
  • 752
  •   2
Отговори
# 690
  • софия-napoli
  • Мнения: 213
Да се включа и аз с последна информация.Ходих на литотрипсия в Варна в аджибадем Сити клиник.Преди манипулацията ми сложиха някаква инжекция с обезболяващо,не боли изобщо самата процедура.Продължи около половин час и те изпращат да се прибираш.След манипулацията ме предупредиха че ще пишкам кръв и наистина до вечерта все имаше кръв в урината.Дано съм била полезна на някой.

# 691
  • Мнения: 1 494
Габриела,поне изкара ли камъка или каквото и да е било там?Дай повече информация! Иначе за процедурата,не боли,да.Защото при мен,не можаха да разбият камъка и трябва да се оперирам.

# 692
  • софия-napoli
  • Мнения: 213
Ами разчупи се на 4 парчета и казаха че от тук натам ще трябва само да ги изпишкам.Казаха че са достатъчно малки да излязат.И сега ще видим.Ако знаете някакви билки или нещо за да мога да ги изхвърля по бързо ще съм благодарна.

# 693
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Mного вода и постоянно ходене.При легнало положение има вероятност да се връща назад по уретера.Аз слизах и се качвах часове по стълби и излезе и то голям около 9мм. Успех!

# 694
  • Мнения: 1 494
Габриела,чай от липов цвят,царевична коса,шипки,това са диуретични чайове.Преди години на мен ми помогна чай от котешка стъпка/предполагам, че го има в билкова аптека/,имах малко 5мм камъче в мехура и този чай ми помогна да го изхвърля.Е,малко болеше,ама важното е,че излезе.
Успех с "раждането"😄

# 695
  • Мнения: 7 177
GABRIELА АТАNASOVA, пробвай да намериш Роватинекс - отпуска стените на уретера и улеснява изхвърлянего на конкременти, има и болкоуспокояващ ефект, също така е с противовъзпалително и антибактериално действие. Беше изчезнал от аптечната мрежа, сега не знам дали не се върна пак.

Чайове от които съм много доволона са на д-р Ламбрев комбиниран е, продава се в билковата аптека, а също и  Kidney (Кидни) - Цейлонски билков чай за бъбреци.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 01:06 от Rosita

# 696
  • Мнения: 241
Здравейте, може ли да ви попитам нещо.
На майка ми сложиха стент поради запушен бъбрек. Имаше тежка бактериална инфекция и постоянна температура. Сложиха и стент на 10.02, но седмица след това започнаха болки долу в гениталната област. Тя казва че чувства болки и дискомфорт. Оринира на два пъти кръв. Първият път беше преди 3 дни, след което орината и беше нормална
Днес също само веднъж само кръв, след което чиста орина. Доктора ни каза че било нормално, да пие бузколизин за болките, но нещо не и помагат.
Затова реших да ви пиша, нормално ли е да има тези болки отдолу. Дори ходи на гинеколог.
Ще и махат стента на 15.03 и разбиват камък

# 697
  • Мнения: 1 026
Здравейте, може ли да ви попитам нещо.
На майка ми сложиха стент поради запушен бъбрек. Имаше тежка бактериална инфекция и постоянна температура. Сложиха и стент на 10.02, но седмица след това започнаха болки долу в гениталната област. Тя казва че чувства болки и дискомфорт. Оринира на два пъти кръв. Първият път беше преди 3 дни, след което орината и беше нормална
Днес също само веднъж само кръв, след което чиста орина. Доктора ни каза че било нормално, да пие бузколизин за болките, но нещо не и помагат.
Затова реших да ви пиша, нормално ли е да има тези болки отдолу. Дори ходи на гинеколог.
Ще и махат стента на 15.03 и разбиват камък
Нормално е да има болки, дискомфорт,усещане за уриниране.Важно е да няма температура,поне според мен.Аз бях със стент около месец, неприятно и болезнено беше,с кръв в урината на два пъти.Не се притеснявайте, обезболяващи нека да взима,аз пиех дексофен.Ако направи температура,тогава вече трябва да посетите лекар.Желая бързо оздравяване.!

# 698
  • Мнения: 288
Привет на всички!
От 2012 година имам проблем с камъни в бъбреците. Имах голям камък, който беше запушил десния бъбрек. С 7 разбивания с липтротипсия не стана нищо. Единствения уролог, който ме спаси от мъките беше професор Салтиров. Буквално за един ден го извади, обясни ми, че при мен периодично ще се образуват и ще ги изкарвам. Така и става. Всяка година ходя на прегледи и всичко до този момент е наред до миналия понеделник. Изкарвам 5 бр камъни с големина до 3-4мм,но в петък започват болките. Отивам в бърза помощ, слагат ми системи, гледат ме на ехограф, отново има запушване, но камък не се вижда. Днес пак бях на уролог, изписа ми да пия Стеролит. Въпроса ми е дали някой го е пил и има ли ефект? След две инвитро процедури съм, а час за Салтиров имам чак на 23 май. Моля ако някой го е пил и има наблюдение, да каже дали има ефект. Много ми е напрегнато да не стане отново голямо запушване на бъбрека.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 370
Аз го пих два месеца. Според лекарката, която го изписа, съм изхвърлила песъчинките, които твърдеше, че имам. Но после видях, че камъчето, което си отглеждах от години в единия бъбрек, си седи.
При теб щом не се вижда нищо на ехограф, или си го изпишкала, или е в уретера някъде.

# 700
  • Мнения: 288
Ами има запушване в бъбрека, което ме притеснява. Тоест има нещо, което пречи на урината да излезе. Не знам дали е възможно ако е в уретера да направи запушване.
Аз го пих два месеца. Според лекарката, която го изписа, съм изхвърлила песъчинките, които твърдеше, че имам. Но после видях, че камъчето, което си отглеждах от години в единия бъбрек, си седи.
При теб щом не се вижда нищо на ехограф, или си го изпишкала, или е в уретера някъде.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 370
Напълно възможно. Въпросът е, че може само на рентген да се види със сигурност  там ли е и колко е голям.
Преди години имах един 7-8 мм заседнал така и го изхвърлих със спазмолитици по схема и много вода, ЛЛ ми беше изписал.

# 702
  • Мнения: 288
Много благодаря! И аз не съм спряла да пия вода. Сигурно от петък насам съм на поне 30 литра, пия обезболяващи, дано задържи положението до прегледа.
Напълно възможно. Въпросът е, че може само на рентген да се види със сигурност  там ли е и колко е голям.
Преди години имах един 7-8 мм заседнал така и го изхвърлих със спазмолитици по схема и много вода, ЛЛ ми беше изписал.

# 703
  • Мнения: 498
Nirvana08 пиши на проф. Салторов на имейла. Пиши, че си му пациент и си с болки, че имаш час чак на 23-ти, какво да правиш и пиеш до тогава. Опиши всичко накратко. Аз съм му писала по тази схема и ми е отговарял.

# 704
  • Мнения: 288
Здравей! Къде мога да намеря имейл му? Ще съм ти много благодарна ако ми го пратиш. 🙂
Nirvana08 пиши на проф. Салторов на имейла. Пиши, че си му пациент и си с болки, че имаш час чак на 23-ти, какво да правиш и пиеш до тогава. Опиши всичко накратко. Аз съм му писала по тази схема и ми е отговарял.

Общи условия

Активация на акаунт