аз искам дете, но жена ми - не!

  • 36 061
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 127
Съвет към автора- подреди си приоритетите, все пак кое е по-важно за теб, тази жена или да имаш дете ?  
Peace
В моето обкръжение също има двойка/мъжът на 38, жената на 37/, които нямат дете - зная, че мъжът със сигурност иска/изследвал се е - няма проблеми/, а жената - не съм убедена дали въобще иска, след като на тази възраст не желае да си прави изследвания и е оставила нещата на естествения им ход, но на тази възраст - докога? newsm78
Та нещата опират наистина до приоритетите, струва ми се.

# 136
  • Мнения: 2
в абсолютно незавидно положение си.аз съм в същото но от другата страна.много е трудно- да искаш дете от човека който обичаш а той да не желае.дават ми съвети зарежи го и си намери друг.на тази възраст да разлюбиш и да се влюбиш отново /на 40/е трудно не като на 20.не мога да ти дам съвет всеки знае себе си,но мога да ти пожелая да се случи чудо и нещата да се развият както ти искаш,аз вече на това разчитам,защото от разговорите няма смисъл.

# 137
  • Мнения: 0
Преди няколко години се омъжих за втори път. На 37 години сам и имам син на 18 години от първия ми брак. Не исках да имам повече деца, но и аз като въпросната жена казах че нямам против. Мина време и мъжът ми поиска да имаме деца. Не казах нищо а хубаво се замислих защо всъщност не искам дете. Всички тривиални причини - пари, моята възраст, дали е правилното време ги отхвърлих, защото ако се съобразявам с тях сигурно никога няма да се реша. В нашата връзка не се съмнявах. Накрая лъсна грозната истина че просто не исках да си развалям рахата  Embarassed Не исках пак да минавам през раждане, безсънни нощи, колики, зъби и т.н. та чак до пуберитетски истории. Реших че егоизма ми също не е основателна причина да останем без деца и сега чакаме бебе през Юли Simple Smile

Прочетох повечето от коментарите и като изключим факта че тотално сме се отплеснали от темата ( и май сме изплашили автора защото никакъв не се вижда) съм съгласна с тези които предлагат да говори с нея и да се разберат веднаж за винаги. Връзка в която има недоизказани неща върви само в една посока - към финала.

# 138
  • Мнения: 592
mimmspnewsm10 По-добре късно, отколкото никога!
keti-keti - тези години изобщо не са проблем за жената да роди, само служат за оправдание, както казаха след теб "за да не си развалят рахата". Стига с този страх да не останеш сама, да не се прекараш, защото си жена, след 10 години ще е фатално, не късно!!!

# 139
  • Мнения: 2
Колкото пъти да говори автора със съпругата си,няма значение ако тя е решила че не иска дете-то е ясно че тя не иска,вижда се от поведението и.Насила не става.И аз проведох 3 сериозни разговора през 2-3 месеца период и нямаше напредък.Казва едно и също че не можел да приеме на тази възраст да има дете и продължава да ме пази.Нищо не мога да направя освен да го оставя и да си търся друг,но аз го обичам и искам дете защото е той а не някой друг.Така че решаването на проблема си е в мои ръце.

# 140
  • Мнения: 1 127
Честит празник на всички влюбени!  Two Hearts  Дано им донесе сбъдване на желанията!

По темата мисля,че е  корекно такива желания/нежелания/ да се уточняват още в началото на една връзка, за да няма изгубено време и разочарования. Всеки има право на щастие, така както го разбира и да търси половинка, която споделя неговите виждания за живота. Peace

# 141
  • Мнения: 40
Преди няколко години се омъжих за втори път. На 37 години сам и имам син на 18 години от първия ми брак. Не исках да имам повече деца, но и аз като въпросната жена казах че нямам против. Мина време и мъжът ми поиска да имаме деца. Не казах нищо а хубаво се замислих защо всъщност не искам дете. Всички тривиални причини - пари, моята възраст, дали е правилното време ги отхвърлих, защото ако се съобразявам с тях сигурно никога няма да се реша. В нашата връзка не се съмнявах. Накрая лъсна грозната истина че просто не исках да си развалям рахата  Embarassed Не исках пак да минавам през раждане, безсънни нощи, колики, зъби и т.н. та чак до пуберитетски истории. Реших че егоизма ми също не е основателна причина да останем без деца и сега чакаме бебе през Юли Simple Smile

Този пост заслужава да се изпринти и да се сложи в рамка. И да се показва на всичките дами, оперирани от майчински инстинкт - не е истина колко ми се  Sick от такива.  #2gunfire

# 142
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Restitutor Orbis Romani, всяка жена има право да реши дали да е или да не е оперирана от майчински инстинкт. Защото последствията са за нея в почти всяко едно отношение и никой няма право да й държи сметка.  Wink
Аз имам две, и не искам повече точно поради посочените в поста причини, а и други освен тях.

# 143
  • Мнения: 40
Restitutor Orbis Romani, всяка жена има право да реши дали да е или да не е оперирана от майчински инстинкт. Защото последствията са за нея в почти всяко едно отношение и никой няма право да й държи сметка.  Wink
Аз имам две, и не искам повече точно поради посочените в поста причини, а и други освен тях.

Почти сигурен бях, че някоя дама ще ме апострофира, щото ме домързя да напиша, че говоря за принципно оперираните от такива инстинкти, не такива, които вече са раждали или поне се опитвали дълго време  Grinning

# 144
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Дори и принципно оперираните имат право на избор. Те са решили така и никой няма право да ги съди.  Peace

# 145
  • Мнения: 40
Дори и принципно оперираните имат право на избор. Те са решили така и никой няма право да ги съди.  Peace

Ако ги съдех, щях да им го казвам "право куме в очи". Но поне мога да имам мнение за нещо, което поне в някаква степен е противоестествено, нали?

# 146
  • Мнения: 1 127
Дори и принципно оперираните имат право на избор. Те са решили така и никой няма право да ги съди.  Peace

Така е, съгласна съм. Но е добре този избор да го кажат открито, а не да увъртат: в началото са съгласни с партньора, а пък после - не. Несправедливо е да поставиш някого пред свършен факт.
Кому е нужно изгубено време, емоции и пр.?

# 147
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Можеш, разбира се. Но не съм съгласна, че това е противоестествено. Има мъже и жени, които са решили, че не искат деца. Защо останалите трябва да им се ядосват за това решение, което засяга само тях самите?

# 148
  • Мнения: 40
Можеш, разбира се. Но не съм съгласна, че това е противоестествено. Има мъже и жени, които са решили, че не искат деца. Защо останалите трябва да им се ядосват за това решение, което засяга само тях самите?

Противоестествено по принцип значи "срещу природата". Нали няма да спорим и за това, че поне в някаква степен е срещу природата на жената да не бъде майка?  Laughing

# 149
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Можеш, разбира се. Но не съм съгласна, че това е противоестествено. Има мъже и жени, които са решили, че не искат деца. Защо останалите трябва да им се ядосват за това решение, което засяга само тях самите?

Противоестествено по принцип значи "срещу природата". Нали няма да спорим и за това, че поне в някаква степен е срещу природата на жената да не бъде майка?  Laughing
Ооо, ще споря и още как!  Twisted Evil Природата й е дала всичко необходимо, за да бъде майка. И въпреки това някои жени не смятат, че е в природата им да бъдат майки. Не сме животни все пак, или поне инстинктът и нагонът не са водещи при нас хората.

Общи условия

Активация на акаунт