Сладкиш с кроасани. Как???

  • 19 759
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да покажа и моят крем карамел с кроасани  Heart Eyes:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447977.msg14241658#msg14241658

Frailty , захарта може да се карамелизира и на котлона.Аз го правя с по- малко яйца и по- малко мляко, за да може да се побере във формата ми.Слагам формата в по- голяма тава и пека на водна баня, а по- голямата тава е върху решетката.Дано съм ти била полезна  Hug.

# 16
  • Мнения: 3 268





На дъното на тавичка се карамелизират 5 с.л. захар.
Отгоре се нареждат 2-3 бр.кроасани нарязани на филийки ( 2-3 см.)
Заливат се със смес от 5 яйца + 1 л. пр.мляко +1 ч.ч. захар +1 ванилия.
Пече се в загрята фурна на 180 градуса.
ето това правя и аз,просто е разкошно

# 17
  • Мнения: 177
 Запис- за да не ви изгубя.    bouquet

# 18
  • Мнения: 3 499
Хайде да покажа и моя, макър, че снимката е от преди два месеца. Невероятен е сладкишът.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 163
Аелис влезнах тук уж за кроасаните пък си харесах негърското ти дупе с памперса (ама как звучи само Joy).

# 20
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
silsa , мда, не знам как ми хрумна да го нарека така Joy.

# 21
  • Германия
  • Мнения: 511
Запис в темата Mr. Green
Това е любимият ни сладкиш-крем карамел с кроасани, ммм Heart Eyes
Аз използвам малки кроасани с шоколад , нареждам ги върху карамела, дупча ги с вилица и заливам с яйчената смес, става невероятен!

# 22
  • Мнения: 30
Момичета, снощи направих сладкиша за десерт. Като за първи път стана доста вкусно, само не знам защо ми остана част от карамела по купата, цяла нощ съм я киснала за да мога да го махна от там...не знам защо така се получи. Правих сладкиша в кръгла купа за кекс, друг път съм правила само крем карамел в йенска купа и не ми е залепвал така карамела на дъното...  Rolling Eyes

# 23
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Една приятелка го прави по същия начин, но кроасаните ги реже  на по-дебели кръгове (като пънчета) и ги поставя в тавата така, че да се оформят като самостоятелни порции после (при сервирането), защото ги предлага с топка сладолед отгоре. Аз така го и опитах за пръв път - с топка сладолед "Горски плодове". Великолепно е, особено през лятото.  Hug

# 24
  • Мнения: 3 268
Аз го правя с малки кроасани,така избягвам рязането.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз го правя с големи кроасани и не ги режа. Като карамелизирам захарта във формата за кекс залепям кроасаните / събират ми се точно 3бр/ дупча с вилица и заливам със сместа за крем карамел. Като изстине го вадя в чиния и режа на парчета като кекс  chef
Ето така изглежда:пълен крем карамел

# 26
  • Мнения: 36
Здравейте! И аз да се запиша и то с въпрос  Simple Smile.
Хванала съм се и аз да направя този страхотен сладкиш. За първи път ще ми е и не знам колко време трябва да се пече. От някъде дочух 20 мин. , но не са ли малко?

# 27
  • Мнения: 30
аз го правих с  5 яйца и литър мляко и ми отне час и половина някъде, може и малко повече, като не съм пускала вентилтора, но то си личи когато е готово, просто боцкай с клечка за зъби и като видиш че не залепва по нея нищо, значи е готово  Wink

Общи условия

Активация на акаунт