Предстои ни първолаче, а ни се плаче!

  • 23 398
  • 329
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 391
това за чопа е много странно.
                  Аааа,изобщо не е странно.Направо си е масова практика! Laughing След като не разрешават родителя да избира обикновено минават на принципа - първо тези с връзките,а след това "едно на мен,едно на теб" и така докато свършат момичетата,после момчетата на същия принцип! Laughing
                  В едно от съседните училища където можеш да избираш при едната учителка са се записали 25 момчета #Crazy  и 8 момичета.Та сега се чудят какво да правят! Laughing 33 са малко множко ,пък като се прибави и футболния отбор става направо страшно.В същото време са искали да се пишат предпочитанията на родителите,а сега се чудят как да извъртят та никой да не е обиден!

# 286
  • Мнения: 3 034
то по принцип не е лесно да се намери решение, което да удовлетоврява всички.
представям си във 2-ро, ако можеше да се избира учител какво щеше да е - 70 записани при Ангелова и по едно за всяка останала. Laughing

# 287
  • Мнения: 5 877
Я дайте идеи как да декорираме класната стая, това поне ще ни бъде приятно.
Ще ми се някакъв азбучен фриз, ама не мога да намеря свестен такъв с кирилица, а ми се вижда тъпо да е латинската азбука.

# 288
  • Мнения: 3 034
като начало ви предлагам да сложите коркови ленти по стените, така че да могат да се закачат на тях детски рисунки. хем ще има нещо много свежо, хем ще могат да се сменят.

буквички могат да се изрежат от картон и от тях да се подават весели човечета. могат да се закачат на едно по-голямо табло от корк. като изучат буквичките, от тях могат да се правят комбинации - срички, думички...

# 289
  • Мнения: 5 877
Може, аз мислех да предложа за рисунките идеята с въжето за пране и щипките от сайта на Марта Стюарт, но така наистина ще е по-прегледно.

# 290
  • Мнения: 720
Ние ще бъдем в 73-то. Родителската среща предстои. Нещо странно има, обаче - навсякъде(в сайта, пред училището и т. н.) пишеше и продължава да пише "училището обявява прием за 4 паралелки по 24 деца", а приетите деца са 120. Дали ще са 5 паралелки, или ще са по 30 деца в паралелка?

# 291
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да са приели повечко , а да запишат по-малко, да увеличат броя класове, или броя ученици... зависи дали са окончателни списъци или приети.

# 292
  • Мнения: 668
Да попитам аз, че нещо не ми е ясно от списъка - каква е тази неразливна чашка за рисуване newsm78
И още нещо - за какво е тетрадката с бели листа?
А, и друго - вместо нормален молив, който да се остри - мога ли да взема от тези моливи, които са от 20-ина части и частта, която се изтъпи се сменя със следващата? Уф, доста тъпо го обясних, надявам се, че ще се сетите Embarassed

# 293
  • Мнения: 13 512
Неразливната чашка е с капак и отвор за четката. Има ги по книжарниците.
А за тези моливи- може, но аз поне не съм попадала на качествени. разхлабват се и частите хлътват навътре пи писане. Аз бих предпочела моливите.

# 294
  • Мнения: 13 512
я пуснете един такъв примерен списък за първи клас. Нашата рд е през септември, а аз обичам да съм готова от рано.

# 295
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз по-горе писах, че нашия е пожелателен малко, но все е начало. Ето го:
5-6 тетрадки с тесни и широки редове
толкова и на квадратчета /и двете с опция за докупуване/
моливи HB
цветни моливи за учебното оцветяване в учебниците
фулмастри и водни боички за рисуване
гланцово блокче и ножичка, линия
блок/скицник /аз ще взема само скицници, че стават и за акварела/
найлонова подложка за чина /за рисуване/ - предложиха ни разрязана торбичка, но аз лично не й вярвам
чанта и несесер
анцуг и бяла тениска
гуменки за физическо в салона



# 296
  • Мнения: 3 034
1. терадки с тесни и широки редове - 10 бр.
2. тетрадки с големи квадратчета - 10 бр.
3. тетрадки с бели листа - 2 бр.,
4. блок за рисуване - 2 бр.
5. моливи НВ - 2 бр., острилка и гума
6. линия
7. пластилин, дъска за рязане и ножче за работа
8. екип по физкултура - анцуг, маратонки или гуменки /с лепенки/
9. гланцов блок, ножичка, сухо лепило
10. цветни моливи - 12 бр.
11. флумастери, сухи пастели, сигнален маркер
12. сметало,пръчици

като гледам нашите с боички май няма да рисуват. Rolling Eyes

# 297
  • Мнения: 5 877
при нас -
5-6 тетрадки тесни и широки редове
толкова с големи квадратчета
толкова с бели листи
Всички подвързани, с препоръка да са възможно най-тъничките, за да не тежат

2 молива НВ - деткото толкова се ентусиазира, искаше веднага да купуваме - нищо, че вкъщи е пълно с такива.

Цветни моливи, препоръчително акварелни
Гланцово блокче (аз мисля да накупя единични листа в различни цветове, има повече нюанси)
Несесер - помолиха да не вземаме метална кутийка, че много тракала, като я изпускат децата, и разконцентрирала работата. Несесер вече си има, седи си новичък и попълнен. Дори си изврънка пергел.

Анцуг имаме, гуменки също, чудя се маратонки трябва ли да вземам?  Арт мама, ако шиеш торбичка за спорт, сподели модел и пр., моля те, и аз се чудя дали да не направя нещо такова, че не ми се дават над 20 лева за сгънато парче плат с два шнура.

Какви пръчици трябват?

Ей това много ме блазни да направя, само да намеря къде се продават такива дървени кутии:
http://images.marthastewart.com/images/content/pub/kids/2002Q3/k … blesitting_xl.jpg

Това също ми се вижда интересно, че и за мен:
http://images.marthastewart.com/images/content/pub/special_issue … n06_studye_xl.jpg

# 298
  • Мнения: 3 034
иам едни такива цветни пръчици за смятане, дървени.
виждала съм ги в Джъмбо.
ако искаш, мога да ти купя - тия дни ще ходя.
струват 2лв. май.

Анда, аз нещо не схванах какво точно е това.

# 299
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Явно тези, дето навремето ползвахме за математика - едни мъници с обли краища - май бяха 2 цвята по 10 в опаковка.... нали ще смятат до 20...

Анда, ще шия, но другия месец и ще споделя.
Още не съм решила как да изглежда.

Тез' тетрадки с бели листи да не са старите А4 тетрадки за подвързване?

ПС Явно си фен на г-жа Стюарт Simple Smile
Прилича ми на кутия за бои боядисана в бяло /за рисуванне на открито с масло имма такива но не боядисани/... - някоя кутия от лего би свършила работа. Май са достатъчно твърди. Аз обаче не насърчавам седенето така.

Общи условия

Активация на акаунт