НГДЕК

  • 126 584
  • 788
  •   1
Отговори
# 45
За зайците:
   Относно книгите, аз миналата година бях 8 клас и не съм прочел нито 1 от тях. Просто слушайте в час,  водете си записки и  прочетете откъсите (не всичките Laughing), които са в учебника. Лично на мен така ми беше много лесно за учене, дори завърших с отличен.

# 46
  • Мнения: 1 142
Записвам се ,да ви следя.Сина ми се интересува от история и иска да продължи с нея след 7 клас.

# 47
Здравейте!!!!!!!
Който има въпроси за нгдек- нека ги задава.Тази година влязох с бал 34  и се чувствам страхотно в гимназията. Тота наистина е едно невероятно училище, което спазва традицийте си от 32 години насам.  PeaceДухът е неповторим както и преподавателският състав. Спомням си добре изпита, така че задавайте въпроси както за него, така и за 8 клас. Късмет на кандидатстващите

# 48
  • Мнения: 76
Здравейте ученици от Класическата гимназия. Моля Ви, трябва ми телефона на Теодора Борисова. Бихте ли ми помогнали. Изпратете го на личния. Благодаря предварително Simple Smile

# 49
  • Мнения: 8
Здравейте отново на всички - почти 1 година  след подхващането на тази тема за НГДЕК.
Синът ми- вече 9 клас и " стара пушка"  продължава да твърди, че това е най-страхотното училище на света!
Миналата година беше много хубава, възторжена и много любопитна... За деца с хуманитарна насоченост- това е училището, няма спор!
На всички поздрави и успех на бъдещите кандидатстващи седмокласници!

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Още един възпитаник на Класическата в мое лице  Peace

От всичките ми образования и квалификации най-стойностно за мен е това, което получих там.

Дано си намери достойна майка училището, защото осиротя наскоро.

# 51
  • Мнения: 214
Тази година сме се замислили сериозно за кандидатстване в Класическата след 7 клас .

Някой може ли да ми разясни за изпита : по история и по български език . По български есе ли е , преразказ ли е? Темата как се определя?

По история пред кого се  говори, за какъв материал става въпрос [ 5 , 6 , 7 клас] , за събития или личности се говори ? ...
Нищо не ми е ясно, за това моля някой да разясни  Praynig Hug

# 52
  • Мнения: 976
   Напишете в търсачката НГДЕК и ще ви излезе и официалният сайт, и прекрасният им форум ngdek.ludost.net.  Там ще намерите пълната информация.

# 53
  • Мнения: 214
Чета в сайта им, но все още не намирам пълна информация .
Разбрах, че :

 - Има писмен изпит по български език
 ---> подробен преразказ на непознат текст от български автор
 ---> съчинение разсъждение по проблем от изучавано в VII клас литературно произведение

 - За устният изпит ученикът подготвя следните неща :
 ---> три забележителни исторически събития от образуването на Българската държава до освобождението ни от турско робство (1878год)
 ---> три забележителни исторически личности от същия период;
 ---> трима автори и техни литературни творби по избор, изучавани в VII клас.



От форума виждам, че има около 19 значими събития от създаването на държавата до освобождението ни през 1878 . Но кои са, списък или таблица?  Rolling Eyes
За авторите и творбите им - трябва да се говори за автор [биография] и разсъждение върху творбата му / трябва да се рецитира [ако е стихотворение] ? Или пък само разсъждение върху творбите?  Rolling Eyes

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Калентина, защо вместо тук да питаш и да получаваш най-разностранни отговори, не се разходиш до училището, не почукаш на учителската стая и не попиташ първия срещнат учител по история и литература? Бъди убедена - няма да те лишат от информация.

# 55
  • Мнения: 561
Темата е много стара, но не намирам друга. Някой да кандидатства тази година? Миналата година какви са били минималните балове, че никъде не намирам тази информация.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 084
В последния момент синът ми реши, че харесва гимназията. Ще се яви на изпита, но не сме провеждали допълнителна подготовка. Ще разчита на наученото в училище.

# 57
  • Мнения: 561
Спунк, какво стана днес? Ходихте ли, доволни ли сте от изпита?

# 58
  • София
  • Мнения: 6 084
Синът ми каза, че изпитът не е бил лесен, но мисли, че се справил добре. Ще видим къде ще се нареди в класирането.

# 59
  • Мнения: 561
Спунк, записахте ли се там, ние, след известно колебание, се записахме. Младежът взе да мрънка, че му било мноого далече, въпреки че НГДЕК му е желание от 6-ти клас. Ударил го е пубертетския мързел. Ако искаш ми пиши на лични, да обменяме инфо за важните неща.

Общи условия

Активация на акаунт