НГДЕК

  • 126 954
  • 788
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте, може ли някой да ме ориентира къде мога да разгледам вариантите, които са се падали на изпита по история след 7-ми клас? В сайта на НГДЕК виждам само един?
Аз от там изтеглих помагалото за 8 клас и има пет теста, мисля. Вижте и тях.

# 526
  • Мнения: 2 038
Много благодаря, nonich!

# 527
  • Мнения: 3 974
Не знам как е в условията на пандемия. Преди това правеха консултации, на които обсъждаха примерни тестове.

# 528
  • София
  • Мнения: 1 020
Не знам как е в условията на пандемия. Преди това правеха консултации, на които обсъждаха примерни тестове.
Имаше онлайн консултации шест седем дена.

# 529
  • Мнения: 2 687
утре е вторият ден на отворените врати.

# 530
  • Мнения: 73
Здравейте! Аз съм майка на дете завършващо сега 5 клас. Нямам съвсем точен отговор на въпроса ви, тъй като изминалата година беше почти изцяло онлайн и допълнителни дейности - почти нямаше. А по отношение на домашните... Не мога да съм сигурна, че това важи за всички деца. Но моето дете и тези, с които тя общуваше по-често учеха общо-взето през целия ден след училище. Рядко успяваше да приключи преди 8 вечерта. В крайна сметка свикна събота и неделя да учи и пише повечето домашни и уроци за следващата седмица.
Разбира се, предполагам е имало деца които не са учили толкова дълго. Аз зная за дъщеря ми и нейните приятелки. Всички учеха ... постоянно Simple Smile
[/b]
По време на отворените врати за 5 клас се спомена че децата са до 14 на училище, а някой дни и до по-късно, ако участват в някаква форма на извънкласни занимания. Как обаче след това успяват да си напишат домашните за следващия ден? Има ли майки на петокласници или шестокласници, които следят темата и които могат да споделят опит ?

# 531
  • Мнения: 4
Здравейте,
имам седмокласник с желание да учи в НГДК и се опитвам да намеря баловете с който са приемани деца минали учебни години.
Ако някой има подобни файлове, ще сме благодарни ако ги сподели.
Успех на всички деца!!!

# 532
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
имам седмокласник с желание да учи в НГДК и се опитвам да намеря баловете с който са приемани деца минали учебни години.
Ако някой има подобни файлове, ще сме благодарни ако ги сподели.
Успех на всички деца!!!
От училището са свалили старите класирания, по спомен минималният бал на първо класиране и двете години е около 360 точки.
Кандидатствалите отново през двете години са били около 200 деца.

# 533
  • Мнения: 195
Здравейте! Аз съм майка на дете завършващо сега 5 клас. Нямам съвсем точен отговор на въпроса ви, тъй като изминалата година беше почти изцяло онлайн и допълнителни дейности - почти нямаше. А по отношение на домашните... Не мога да съм сигурна, че това важи за всички деца. Но моето дете и тези, с които тя общуваше по-често учеха общо-взето през целия ден след училище. Рядко успяваше да приключи преди 8 вечерта. В крайна сметка свикна събота и неделя да учи и пише повечето домашни и уроци за следващата седмица.
Разбира се, предполагам е имало деца които не са учили толкова дълго. Аз зная за дъщеря ми и нейните приятелки. Всички учеха ... постоянно Simple Smile
[/b]
По време на отворените врати за 5 клас се спомена че децата са до 14 на училище, а някой дни и до по-късно, ако участват в някаква форма на извънкласни занимания. Как обаче след това успяват да си напишат домашните за следващия ден? Има ли майки на петокласници или шестокласници, които следят темата и които могат да споделят опит ?

Благодаря за отговорът Simple Smile

Има ли някъде инфо колко бъдещи петокласници са кандидаствали последните две години, и с какъв бал са били приети, детето е с 48 точки по български и математика и се чудим дали ще са достъчни Simple Smile

# 534
  • София
  • Мнения: 495
Миналата година кандидатите бяха около 200 за 96 места. Приетите деца бяха с пълно 6 от дипломата по изискуемите предмети( БЕЛ, чужд език ,математика и ЧО) и резултат на техния приемен изпит по БЕЛ до 16 т. вкл. от макс. 20. Тази година точкуването на НВО е до 50 т. и не знам дали има деца с максимален резултат, но  предполагам, че 48 т. на матурата по БЕЛ ще са достатъчни.

# 535
  • Мнения: 85
Може ли майки на приети преди седмокласници да споделят опит и мнение- синът ми е с 48 точки на приемния изпит по история в нгдек, 82 точки на матурата по Бел и шестици от дипломата по Бел и история. Дали има шанс за прием?

# 536
  • Мнения: 2 038
Може ли майки на приети преди седмокласници да споделят опит и мнение- синът ми е с 48 точки на приемния изпит по история в нгдек, 82 точки на матурата по Бел и шестици от дипломата по Бел и история. Дали има шанс за прием?
Не съм майка на приет седмокласник, но се надявам тази година да бъда. Миналогодишният минимален бал за прием е бил около 360 точки, колкото е и този на сина Ви. Не се знае обаче тази година дали и колко ще се вдигне, така че е добре да имате резервни варианти. Стискам палци да го приемат където иска!

# 537
  • Мнения: 85
Може ли майки на приети преди седмокласници да споделят опит и мнение- синът ми е с 48 точки на приемния изпит по история в нгдек, 82 точки на матурата по Бел и шестици от дипломата по Бел и история. Дали има шанс за прием?
Не съм майка на приет седмокласник, но се надявам тази година да бъда. Миналогодишният минимален бал за прием е бил около 360 точки, колкото е и този на сина Ви. Не се знае обаче тази година дали и колко ще се вдигне, така че е добре да имате резервни варианти. Стискам палци да го приемат където иска!

А това е бил Мин. бал на първото класиране ли? И имате ли идея на второ какво се случва, изобщо остават ли свободни места за второ класиране? Благодаря много!

# 538
  • София
  • Мнения: 2 657
Може ли майки на приети преди седмокласници да споделят опит и мнение- синът ми е с 48 точки на приемния изпит по история в нгдек, 82 точки на матурата по Бел и шестици от дипломата по Бел и история. Дали има шанс за прием?
Не съм майка на приет седмокласник, но се надявам тази година да бъда. Миналогодишният минимален бал за прием е бил около 360 точки, колкото е и този на сина Ви. Не се знае обаче тази година дали и колко ще се вдигне, така че е добре да имате резервни варианти. Стискам палци да го приемат където иска!

А това е бил Мин. бал на първото класиране ли? И имате ли идея на второ какво се случва, изобщо остават ли свободни места за второ класиране? Благодаря много!
И ние чакаме за там. Преподавателят по история на детето каза, че обичайно има разместване на второ класиране. Ще следим.

# 539
  • Мнения: 2 038
Може ли майки на приети преди седмокласници да споделят опит и мнение- синът ми е с 48 точки на приемния изпит по история в нгдек, 82 точки на матурата по Бел и шестици от дипломата по Бел и история. Дали има шанс за прием?
Не съм майка на приет седмокласник, но се надявам тази година да бъда. Миналогодишният минимален бал за прием е бил около 360 точки, колкото е и този на сина Ви. Не се знае обаче тази година дали и колко ще се вдигне, така че е добре да имате резервни варианти. Стискам палци да го приемат където иска!

А това е бил Мин. бал на първото класиране ли? И имате ли идея на второ какво се случва, изобщо остават ли свободни места за второ класиране? Благодаря много!
За първо класиране, да. Не знам на второ какво се случва, не съм виждала списъците. Те като цяло не ги споделят много, дори списъкът с приетите на първо класиране свалиха от сайта си, не знам защо.

Общи условия

Активация на акаунт