НГДЕК

  • 127 179
  • 788
  •   1
Отговори
# 630
# 631
  • София
  • Мнения: 414
Записах се. До 2024 дано се преместят

# 632
  • Мнения: 195
Записах се. До 2024 дано се преместят

В какъв смисъл ? Има ли план за преместване от Модерно предградие ?

# 633
# 634
  • Мнения: 49
Здравейте! Може ли да се види някъде учебния план за 8-ми клас? Какви предмети ще изучават и по колко часа на седмица? Ако има и за следващите години, ще е чудесно.
Благодаря!

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 756
Здравейте, малките ученици 5-7кл.само първа смяна ли учат?Назад прочетох, че започват 8:30 това е 1 час за всички ли?
Някъде мога ли са видя програмата на класовете?Благодаря предварително

# 636
  • София
  • Мнения: 6 159
Да, само първа смяна са и да, започват в 8,30ч и това е 1.час за всички. Програмата не мисля, че я има някъде, освен в Школо.

# 637
  • Мнения: 195
Здравейте, малките ученици 5-7кл.само първа смяна ли учат?Назад прочетох, че започват 8:30 това е 1 час за всички ли?
Някъде мога ли са видя програмата на класовете?Благодаря предварително

Петокласниците започват в 8:30 и приключват в 14:05, четири дни в седмицата, петия ден имат 6 часа и приключват в 13:20. След голямото междучасие всички междучасия са по 5 мин. Това е програмата за втори срок в момента, в класът на детето.

# 638
  • Sofia
  • Мнения: 756
Благодаря Ви Flowers Hibiscus
Надявам се да се справим отлично с приравнителният изпит след 5клас и за предстоящата учебна година да сме и ние част от училището .

# 639
  • Sofia
  • Мнения: 756
Обръщам се към мамите на 5класниците
По колко деца са в клас(25-26) имаше ли някакво разместване през годината?
Въобще дали имаме шанс да обяват някакви свободни места след 5кл (мин. година  е имало 4).Изчетох цялата тема на места даже ми беше много встрани от идеята да се споделя опитът и мнението на дечица от училището.
Относно 5кл. как го намирате като разлика отношение оценки спрямо 4кл?
Учим в квартално училище в Младост. Имаме желание, учим и нямаме проблем с оценки или поведение.1срок завърши с 5,60но силно ме притеснява това, което сега имаме като знания и оценки дали съпоставено с изискванията на др.училище би било същото. При вашите деца имало ли  е сътресения в тази посока?
Само латинският ез. ли е като допълнителен различен предмет спрямо 5кл.на едно средно училище ?
Благодаря ви наистина ми е важно да се изкажат родители минали или минаващи сега по пътя 5-6кл. в училището.

# 640
  • Мнения: 786
Колко места ще има за прием след 5 клас и дали ще има може да научите от самото училище.Миналата година моя близка писа на мейл адреса,публикуван в контакти на сайта на гимназията и получи отговор.Миналата година във всяка паралелка бяха по-малко от 26 деца,в класа на сина ми бяха 23 и толкова си останаха.През годината не са се местили деца от един клас в друг, вероятно защото всеки клас учи различен чужд език.
Освен латински език учат и антична култура-и двата предмета по 1 час седмично.Другите предмети са същите,както в другите училища,като имат по 1 допълнителен час седмично по български език и история.
Относно промяна на оценки от 4 в 5 клас-ори моето дете нямаше промяна.Но 5 клас е като цяло голяма промяна-от 1 учител по всичко,преминават към различен учител по всеки предмет,а и е ново училище отиват.На моето дете отлично му се отрази липсата на тормоз от съучениците-до момента не се е случвало,а в предишното училища беше ежедневие.

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 756
Благодаря Ви!Писах още преди 2сед.на сайта и ми върнаха имейл да следя юни месец обявяват места. В кварталното училище и ние сме леко тормозени. Ходил е на олимпиадите, участва в състезания, надявам се да не се притесни и тук да се представи добре и да се класира. Има желание, дано и късмет:)

# 642
  • Мнения: 195
Обръщам се към мамите на 5класниците
По колко деца са в клас(25-26) имаше ли някакво разместване през годината?
Въобще дали имаме шанс да обяват някакви свободни места след 5кл (мин. година  е имало 4).Изчетох цялата тема на места даже ми беше много встрани от идеята да се споделя опитът и мнението на дечица от училището.
Относно 5кл. как го намирате като разлика отношение оценки спрямо 4кл?
Учим в квартално училище в Младост. Имаме желание, учим и нямаме проблем с оценки или поведение.1срок завърши с 5,60но силно ме притеснява това, което сега имаме като знания и оценки дали съпоставено с изискванията на др.училище би било същото. При вашите деца имало ли  е сътресения в тази посока?
Само латинският ез. ли е като допълнителен различен предмет спрямо 5кл.на едно средно училище ?
Благодаря ви наистина ми е важно да се изкажат родители минали или минаващи сега по пътя 5-6кл. в училището.

здравейте, класовете са мин.24 деца, стаята е запълнена - няма свободни чинове, но догодина ще са в друга може да е по-голяма. оценките не се толкова важни, колкото критериите по които едни и същи оценки се поставят, доста по-високи са от тези в 4 клас, но това което се учи в 5 клас е много по различно от 4 клас -като количество и като начин на представяне на новата информация.

# 643
  • Мнения: 73
Обръщам се към мамите на 5класниците
По колко деца са в клас(25-26) имаше ли някакво разместване през годината?
Въобще дали имаме шанс да обяват някакви свободни места след 5кл (мин. година  е имало 4).Изчетох цялата тема на места даже ми беше много встрани от идеята да се споделя опитът и мнението на дечица от училището.
Относно 5кл. как го намирате като разлика отношение оценки спрямо 4кл?
Учим в квартално училище в Младост. Имаме желание, учим и нямаме проблем с оценки или поведение.1срок завърши с 5,60но силно ме притеснява това, което сега имаме като знания и оценки дали съпоставено с изискванията на др.училище би било същото. При вашите деца имало ли  е сътресения в тази посока?
Само латинският ез. ли е като допълнителен различен предмет спрямо 5кл.на едно средно училище ?
Благодаря ви наистина ми е важно да се изкажат родители минали или минаващи сега по пътя 5-6кл. в училището.


Освен латински език, нов предмет е и Антична култура. А нивото и изискванията в сравнение с 4 клас са несъразмерни. Както, между другото е навсякъде, не само в това училище. До 4 клас всички се справят добре, всички са отличници, госпожата е една и отношението - щадящо. В 5 клас, децата се сблъскват с реалността. И то не толкова като оценки, колкото като изисвания към тях (да знаят, че когато учител говори се водят записки, както при студентите, да могат да пишат есе, да учат огромен по обем учебен материал по всеки предмет за всеки ден, преподавателите изобщо не съобразяват тестовете и проекти си с другите подобни за деня по друг предмет и т.н....)
В НГДЕК шокът е доста голям, тъй като отскоро има ранен прием и учителите изобщо не правят разлика между осмокласниците (доскорошните малки) и петокласниците.

# 644
  • Мнения: 1 710
Здравейте! Може ли да се види някъде учебния план за 8-ми клас? Какви предмети ще изучават и по колко часа на седмица? Ако има и за следващите години, ще е чудесно.
Благодаря!

Учебният план е публикуван на сайта на Министерство на културата.

Общи условия

Активация на акаунт