Януарки сме щастливи - имаме(чакаме) рожби най-красиви

  • 13 738
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 30
 bebka2304, на мен ми казаха, че втората седмица трабва да яде по около 60-70 мл 7-8 пъти в денонощието. Всяка седмица се увеличава с по 10 мл. Та на края на първия месец трябва да яде по 90 мл на ядене, но в общи линии няма строга закономерност. Моят един път ядеше по 40 мл, дру път по 70-80, абе колкото му се яде, а наддаде много.    

# 17
  • Мнения: 865
здравейте в новата темичка,
честито на новите майки!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
като гледам редиците на неродилите съвсем са оредяли Wink,май скоро ще се местим в Родени Laughing
на мен днес ми остана време и спретнах и едно кексче  chef,а снощи Дани имаше работа и ме остави сама с двамата-успях Heart Eyes-изкъпах ги сама,нахраних ги и ги приспах Heart Eyes Heart Eyes
сега през уикенда мился да излезнем четирмата на разходка,а другата седмица като се стопли/ако се стопли въобще../,ще бръмчим и с количката вече Grinning
иначе бе з да обиждам никой-типично за форума сте взели да се вманиячавате на тема кърмене.... Sick

# 18
  • Мнения: 3 861
Лорини, ентусиазмът ти е похвален, дори е заразителен, НО...не винаги прочетеното може да се приложи на практика. Казвам ти го от личен опит. Колкото и да си изчела и да си информирана в един момент когато се сблъскаш с проблема те обхващат съмнения...предполагам, че и ти ще минеш през това, нормално е...

Абе мацки, как ще се съберем в "Родени..." като сме раждали в различни месеци???

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 17:48 от доня КОПРИВА

# 19
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
иначе бе з да обиждам никой-типично за форума сте взели да се вманиячавате на тема кърмене.... Sick
Мдааа, нещо такова се получава. Не зная дали е само в този форум, или е общо явление. Не казвам, че кърменето е лошо или пък че АМ е по- добро за детето. Аз самата кърмих докато бебето поне малко искаше. Тогава (преди 9 г.) обаче нямаше нет, форум, консултанти по кърмене и т.н. Още по- малко библиотека, в която нахъсано да ми дават примери с котки. Четяхме книги, питахме педиатри, приятелки и така. Това в момента на мен ми прилича на вид масова психоза. Кърменето е  и трябва да е на всяка цена, и е едно безкрайно приятно изживяване. За мен това не е така- честно да си кажа, а виждам че и при повечето родили момичета е така, през първите 20 дни това е някакъв ад- кърмиш, неориентиран си,  не си познаваш още детето с неговите особености- независимо от прочетеното в Библиотеката например, нещата не се случват точно така. Всъщност, навсякъде се набляга, че бебетата имат своите индивидуални особеност и не става да се гледат по рецепта.
Но така от разстояние,след консултация на педиатър, да отричате или подтвърждавате негово мнение,  подкрепено с цитат от форум според мен е най- малкото неразумно. Ами ако Вашият съвет не е точен (като вероятността е доста голяма). По- скоро бих казала на тези ,които имат съмнения във възможностите и знанията на ЛЛ- ами потърсете друг, които да ви даде второ становище.

Дълго стана, но ми се иска да не се опитваме да натрапваме или даваме крайни мнения!!!

Честити бебчета, а на мамчетата бързо възстановяване

# 20
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте момиченца!

Днес Ася (Катериче) към 16:00 часа стана горда мама на прекрасната принцеса Рая с манекенските размери 3110 и 51 см.

Да е жива и здрава малката Рая, а на мама Ася бързо възстановяване.

# 21
  • Мнения: 164
Здравейте майчета да ви споделя ,че вече си имам радост в къщи и когато имам повече свободно време ще ви разкажа.Родих нормално на 13,01 момиченце на  име Габриела, 2900 кг  и 47 см.

# 22
  • Мнения: 3 861
Честито на Сиси и Катериче!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 387
аз затова казвам че на първо място трябва да се слуша педиатъра...бях го казала и за гинеколозите следящи ни бременността...стига да им имате доверие...а щом такова липсва е лошо...коментирам това, че някой педаитър казал еди какво си и после тук го подлагат майките на проверка и съмнения...аз никога не съм се съмнявала в док която ми следи бременността...когато съм имала нещо против съм и казвала и сме коментирали...така ще правя и за детето си...относно коментара за котките, не е от форума, а е лично мое наблюдение...който иска да го приема, който не иска да го приема да не го коментира...
и милион пъти съм споменавала, че всичко което пиша е това което съм прочела и все още без опита на майка...
а за кърменето може и да не е толкова лесно, колкото ми се вижда...но съм с положителна нагласа и съм убедена че ще се справя...не съм фанатизирана на тема кърмене, просто мисля че така е най-добре за бебето...не напразно имаме кърма...ако бебетата имаха нужда от нещо друго....няма да продължавам...но мисля, че когато някой иска съвет нека всеки му дава, но да не отрича и коментира другите...

така както за вас кърменето е ??? и даването на вода, така за мен тези неща изглеждат по друг начин...

айде много ви здраве за сега... Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 180
Честити бебета!

Доня Коприва, предполагам, че ще сме в родени за януари 2009г. Мисля, че такава е процедурата при другите отчетни Wink Все пак се водим януарки (нищо, че сме родили декември) Wink

Мюрвет, четох в упътването на моя Авентски стерилизатор. Никъде не се споменава за стъклени шишета. Пише само да не се поставят метални или електрически предмети, както и четката за шишета. Сигурно може, щом не е споменато Wink

# 25
  • Мнения: 3 861
Мюрвет, аз съм с Авентски стерилизатор, не за МВ, а електрически, а шишето на Анна е стъклено на НУК. Няма проблем. А купувам само стъкло заради бисфенола и другите гадости, с които може да е тъпкана пластмасата

# 26
  • Мнения: 1 541
Да да, ама не са направили още Родени 2009...

# 27
  • Мнения: 270
Добър вечер и от меен!
Ехееееееееееей,много бебета,много чудо!|Честито на всички,да са им живи и здрави и да растат послушни дечица!

Мини,много са ти сладки и двете,пу-пу,а Стефания е уникален бонбон с тея бузи Heart Eyes
Киша и аз това се чудех,кога ще мога вече да бръмча с малката,ама да се стопли малко.Иначе днес се опиах на терсатата на слънце малко да я покажа,тя пък гладна и като нададе един вой,ауууу,та и съкратих слънчевата баня Mr. Green
Охх Лорини изчете ми се и на мен читанката в тоя кърмачески,ама всеки ден различно при мен.Два дни подред като ми зависи на гърдата от 6 до 12  и изяжда и двете гърди и пак гладна и днес я дохраних с малко АМ и заспа детето,4 часа непробудно.Не се чувствам престъпница,важното детето да не е гладно.Ето я и сега още ми виси на гърдата и се хили чак.А през нощта не иска да яде,спи като пън.
Хайде приятна вечер на всички Hug

# 28
  • Мнения: 180
Да да, ама не са направили още Родени 2009...

Ами дайте да вдигаме стачка и да приготвяме снежните топки  Joy ами така де, заразих се с всеобщата психоза  hahaha Това в кръга на майтапа Wink

# 29
  • Мнения: 387
а как разбирате, че са гладни, а не например да ги боли нещо или да им е гадно от мокрия памперс...или да им е некомфортно от свободното положение на ръцете...криси беше качила един линк към съветите на един лекар, който показваше как да се повие бебето за да му е добре...само около ръцете да му е стегнато...защото в корема на майка си то е свикнало постоянно да усеща нейното тяло...и му е некомфортно от това че като маха не усеща нищо...

Общи условия

Активация на акаунт