Януарки сме щастливи - имаме(чакаме) рожби най-красиви

  • 13 744
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
Момичета,ужасно съм щастлива-ушиха ми слинг!Увих се с него,настаних Васи вътре и се наслаждавам на спокойствието!Колики-неее,сладък сън GrinningИзлезе ми 20лв.,щото мъжът ми купи плата.Боже,колко умни са били нашите баби...Не тежи и ръцете ми са свободни Mr. Green
Сега ще наваксвам с четенето и новите бебчета Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 270
а как разбирате, че са гладни, а не например да ги боли нещо или да им е гадно от мокрия памперс...или да им е некомфортно от свободното положение на ръцете...криси беше качила един линк към съветите на един лекар, който показваше как да се повие бебето за да му е добре...само около ръцете да му е стегнато...защото в корема на майка си то е свикнало постоянно да усеща нейното тяло...и му е некомфортно от това че като маха не усеща нищо...

Гладно е когато продължава да зяпа и да търси гърдата с плезене на езиче с засмуквания на сухо,всичко това съпроводено  с рев ако се забавиш hahaha

# 32
  • Мнения: 387
браво коралче...и аз ще си шия, ама сама...даже и плат съм си харесала...а ти защо си гост???

# 33
  • Мнения: 73
Ако има слингови мами,разкажете вашия опит-будят ли се бързо бебчетата,като ги извадите да си спят в леглото?

# 34
  • Мнения: 73
Лорини,от бързане забравих да се логна-то кой да се похвали Mr. Green

# 35
  • Мнения: 0
Горда съм да споделя ,че на 11.01.2009г. в 17:30ч. се роди със секцио  Ивет 3.850гр., 53см.
 Heart Eyes Пожелавам леко раждане на всички все още чакащи свойте съкровища  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 120
Честити бебоци на Сиси и Катериче. Желая ви много здраве и само хубави емоции-много бързо възстановяване.
По повод кърменето-за мен  също е голямо удоволствие особено като виждам малкия как расте с всеки ден и как с апетит суче гръдта майчина, докато му стане толкова много, че връща част от погълнатото:D Grinningлакомия е голяма.
Бъдете здрави и много усмивки Hug Hug Hug
Леко раждане!

# 37
  • Мнения: 3 861
qhaha , честита Ивет!!!   bouquet

Лорини, Данинцето ме е изпреварила, това движение на устичката на бебето не може да се сбърка, в такъв момент налапва каквото и попадне, юмручета, ръкавчета, много е хищна.
Аз пък днес за втори път се опитвам да се цедя след кърмене и нищо...няма мляко. Дано и стига, явно ме изцежда до дупка, а след ядене хълца милата...

Да се похваля и аз. Снощи за първи път Анна проследи движение на ръка, но много бавно, ако се движи бързо ръката не го хваща. Струва ми се раничко, но няма лошо...Калоян го направи това упражнение на 35-я ден.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 932
Lorini аз пък много ти се кефя на ентусиазма и нагласата  Hug Ако всички бяха като теб , щеше да има много повече кърмени бебета  Wink Никой не твърди , че е лесно , особено в началото , но пък е най-доброто и най-лесното , което можем да направим за децата си . А от Библиотеката това ми е любимото http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=69228 . Защото кърменето не е само храненето , то си е цяла философия за  децата , живота и всичко останало . АМ не е отрова , то е направено , за  да спасява детски живот и благодарение на него са оцелели милиони деца . Въпрос на лично решение е кой на какво да вярва .

# 39
  • Мнения: 429
Честито на всички нови мамчета  Hug Hug Hug
Аз набързо да се похваля, че Петя вече е около 2900 грама!!! Благодарение на момичетата от Кабинета по кърмене се справяме все по-добре, което личи и в наддаването  Hug
Днес бяхме в Майчин дом на генетична консултация...Преди ви бях казала, че ме изплашиха за евентуален проблем на Петя, но не ми се разказваше...
Накратко какво стана- както знаете тя се роди с вътреутробна инфекция и бавно се адаптира и оздравя, когато ни изписаха обаче ме увериха, че изписват напълно здраво бебе. Няколко дни след като ни изписаха обаче, лекарят при който родих каза да минем с мъжа ми през кабинета му, там ни изтресе,  че Петя най-вероятно има Синдром на Даун...не ми бил казал в болницата, за да не ме притеснява, а и неонатолозите не смятали и затова не го записали в епикризата, но той си имал съмнения и да отидем на консултация...Побъркахме се, изчетох всичко и тя няма никой от малоформативните стигми, но все пак...В същото време не исках да я извеждам навън в тези студове, за да я прегледат....защото все пак тя си е нашето дете и каквото и да ми бяха казали нямаше да променят любовта ни към нея! Днес обаче с вече я заведохме в  Майчин дом, прегледаха я внимателно  (няколко лекаря) и само цъкаха и се чудеха кой "велик ум" е успял така да ни наплаши!
Много съм щастлива и облекчена, надявам се, че всичко лошо е останало зад гърба ни!

# 40
  • Мнения: 63
Ей, много бебочета днес! Да са ни живи и здрави всичките!  Hug
Бърборанче, много се радвам за вас, че са се разсеяли черните облаци над главите ви. То затова човек трябва да търси и друго мнение. А това, че Петя вече упорито наддава, ами супер. Заслужаваш да ти се успокои душицата.
 Ох , наистина оредяха редиците на неродилите. май сме вече малцинство  Laughing

# 41
  • Мнения: 80
Честито на съвсем пресните мами! Бъдете щастливи!ю

Бърборанче, дано това да беше най-лошото и вече да е зад гърба ви. От сърце го желая.

Дами, абе аз съм явно някакъв тотален неандерталец, щото не мога да се справя с тоя слинг. Отдавна съм си купила плат за слинг-шал, от сайта на Естествено се самообучавам как да го вържа. И връзвам, слагам бебето и толкова некомфпртно се чувствам аз, пък за него не знам. Изкривен е в някаква ненормална поза, че сърце не ми дава да го държа така. Имам вопиюща нужда от слинг, щото с 2 деца просто ако не са ми свободни ръцете нищо не мога да свърша. Пък и ми е супер прятно да си гуша малкото нон-стоп, ама не съм Шива, пусто.  Crazy

И другата ми драма е съвместния сън с бебето- бе и това не ми се получава. Като го сложа в леглото и само следя да не го затисне баща му, който спи безпаметно, а и вместо очакваното от мен да се събужда по-често, за да стимулирам лактацията, бебето спи непробудно, че дори не се газира (да се разбира желание да изкара газове), а като се насуче и откъртва, с него и аз, само дето аз не спя, а бдя. Супер са ми изострени сетивата като е в леглото ни. Пък ми е определено по-удобно да го храня така нощем. Уф, може ли такива интуитивни неща да не ми се отдават... ooooh!

Успех на раждащите!

# 42
  • Мнения: 3 861
Бърборанче, хайде дано всичко лошо е зад гърба ви.

Ланг, аз съм се навила да си правя сама слинг, поръчала съм на Митко да намери стабилни халки и да купи, а тези дни ще ходя навън и ще избера плат и после ще се боря да го направя...само да не съм и аз като теб с този слинг защото много разчитам да ми е удобно с него...

# 43
  • Мнения: 705
Честито на новите майчета!
Бърборанче, адски се радвам, че всичко е наред  Hug
Паталина, благодаря за информацията! Ще си приготвя едно чайче от босилек преди болницата, а Арниката отдавна ми е в куфара  Wink
Коралче, радвам се, че слингът ти носи такова облекчение, отдавна го купих и нямам търпение да споделя лични наблюдения. Моят е с халки, защото ми се стори по-лесен за слагане.
Ланг, сложи бебето от твоята страна, не между двамата. Майките са с по-добре развит инстинкт. Давам ти линк към сайта на др. Сиърс за съвместния сън, може да добиеш повече смелост и увереност http://www.askdrsears.com/html/7/t071000.asp
Момичета, не знам дали кърменето се е превърнало във фанатизъм, но важното е, че се подкрепяме и все повече майки кърмят, въпреки трудностите! Какво по-хубаво!
Да ви кажа днес се поддадох на притесненията. Тъжно ми е като си помисля, че въпреки цялата битка последния месец всичко може все пак да завърши със секцио. Плаче ми се вече. Ако бебо закъснее след понеделник, ще ме хоспитализират и там пак трябва да водя битки да ме изчакат, а не знам дали имам сили да се боря вече. Индукция не става, въпреки че е по-малкото зло, защото бебето все още е високо (на пук на всичко, което опитах, а може и да не е било достатъчно, знам ли...). Дано тръгне скоро!
Иначе бебчо е добре - тоновете са добри, жизнен е и ритка здраво. Поне това ме разсейва, макар и за кратко. Не ми е тежко, мога да го нося още месец, ако се налага  Confused

# 44
  • Мнения: 705
http://zilana.com/carrier.html Тук организират консултации за носене на бебето в слинг. Последната е била през декамври, но има и телефон, може да попитате за следващи.

Общи условия

Активация на акаунт