За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим!

  • 23 642
  • 333
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Искам от рано да се запиша и аз в темата и да не я изпускам от поглед.

  Глобални екологични промени, увеличен процент заболявания, но едновременно с това толкова много методи за алтернативна медицина, кристални и индигови деца, информация за духовни учения....ясно е, че нещо се променя и че промяната е повече от наложителна. Интересното за мен обаче е, че новият прогрес е всъщност връщане НАЗАД. Назад към природата, назад към опростения и насочен към вътрешната същност на нещата живот, назад към естественото!

  Ще сложа тук един цитат на един страхотен за мен писател - Хенри Дейвид Торо:

  "Животът в гората във всеки случай ме научи на следното: ако човек уверено върви към своята мечта и се стреми да живее по нейните повели, очакват го висини, невероятни за всекидневното трезвомислие. Той ще остави някои неща зад гърба си, ще премине невидими граници; около него и в него ще се установят нови, всеобщи и либерални закони или пък старите ще се изтълкуват в по-широк смисъл и в негова полза и той ще се сподобие с правото да живее в един по-висш порядък. Колкото повече опростява живота си, толкова по-прости ще му се виждат всемирните закони, а самотата за него няма да е самота, бедността няма да е бедност, нито слабостта - слабост. Ако си строил въздушни кули, трудът ти не е отишъл напразно - точно там им е мястото. Остава само да им иззидаш основите."

 Това, което съм разбрала за себе си е, че всичко е енергия. Енергия са мислите, енергия са делата, енергия е храната, енергия е водата....и най-хубавото е това, че всичката тази Енергия е под наш контрол.

ЧервеноВинце - аз всекидневно благодаря, за това, че имам възможност да се насладя на  пътешествието наречено "живот". Мисля, че е невероятен късмет, превилегия и награда да съм тук и сега и да се радвам на красотата и хората в живота си.  Crazy

# 16
  • Мнения: 620
Здравейте,

Друнвало е прекрасен, споделяйки преживявания във форум за езотерика един потребител ми препоръча книгата "Да живееш в сърцето" . Мелхиседек пък открих, че е име на Ангел. А метитацията в сърцето е най-прекрасното нещо което може да се случи на човек Peace аз още се уча но зная, че пътя е правилен. За божестения праатом в сърцето открих информация , че не всеки го има. Ако имате повече информация по въпроса може да споделите.

За благодарността Петър Дънов казва, че това е алфата и омегата в живота.  Лично при мен много неща се промениха откакто благодаря за всичко всеки ден. Аз също си повтарям ОМ често, често. ОМ изправя всички енергиини канали и човек е като прероден.

Благодаря за прекрасната тема  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 291
Току що попаднах на това:
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php/topic,8082.0

и от него на това:
http://www.solara-nvisible.ru/

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 13:27 от svetlina_8

# 18
  • Мнения: 3 098
Поздравления на авторката за прекрасната и необходима тема!   bouquet
Искам да се запиша и аз,ще ми много полезно и приятно да 4ета и пиша тук.

# 19
  • София
  • Мнения: 291
ОМ е добре да се пее, макар и мислено - дълго пеене.
Аз ги сменям мантрите. Много силна е СО ХАМ. СО на вдишване, ХАМ на издишване.
В "Ръководство по извисяване" има глава "имена на Бога, мантри и думи на силата" и там са дадени най-силни от различните духовни традиции - индуистки, християнски, египетски ....... Все едно е коя мантра ще повтаряме, но лично аз си експериментирам - пробвам с една, после с друга.
Някой има ли опит с друга мантра, освен ОМ?

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 14:14 от svetlina_8

# 20
  • Мнения: 685
Мантрата, която ме кара да плача от радост е САТ НАМ Sat (истина от санскритски) Nam (самоличност, идентичност) , което в превод означава истината е моята идентичност (truth is my identity) или по друг начин казано The essence of God is within me... тази мантра е свързана с Кундалини йога и е популярна сред практикуващите този вид йога.
Аз когато се докоснах за първи път до Кундалини разбрах, че света, не е само това, което виждаме с нашите физически очи, ами има и друг свят, който е видим за духовните ни очи.

Арбанашка кокона  Hug линка, който пусна за ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ ми припомни доста истини, които бях оставила на заден план. Благодаря, че го сподели.

# 21
  • Мнения: 836
Искам да поздравя "колегите от тази конкурентна тема" и да ви пожелая “На добър час!”
Наистина има резон в идеята да се направи една по-стегната тема.
Понякога действително идва леко тегаво да четеш 5 страници с поздравления, но това може да се избегне, като поздравленията се изпращат като лични съобщения.
И макар тези постове да са към групата “празни приказки”, да изнервят понякога и макар на пръв поглед да не са пряко свързани със спасяването на света, казването на две приятелски думи, една усмивка и едно добро пожелание, може да направи по-ведър и радостен деня на някого и това косвено да спомогне за спасяването на света   Wink

Благодаря ви за даровете!  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 380
..........

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 20:15 от sladkish4e

# 23
  • Мнения: 1 380
esme_bolger аз не приемам темата, като конкурентна.
Чета и пиша в двете.
Търся всякакви източници на полезна за мен информация.Информация, която да ме зареди с позитивизъм, а не завист, омраза и пумия, каквато се сипе в почти всяка тема във форума.
Винаги ще има някой, който да е недоволен, а няма защо.
Щом в темата за подсъзнанието възникна конфликт отварянето на на новата тема бе неизбежно.
Надявам се и още потребители да се присъединят към "новата" тема и да  си комуникираме като осъзнати същества!!! Praynig

# 24
  • Мнения: 1 652
Нищо не е конкурентно. Всички сме едно и толкова е важно да го разберем. Просто всеки е на своя етап от пътя т.е. по своя път. Пренебрежителният тон не върви на хора, които са се докоснали до тази информация. Планетата е една и моите мисли се срещат с вашите и обратно и си влияят,  и влияят, и на нас.

Темата е прекрасна. Тонимар-   bouquet  !

Аз съм и в оня тема и в тая. Нещо съм чела, друго -не. Нещичко съм успяла да изчистя благодарение на книгите, на Знанието, на Уроците на съдбата. Благодаря на Владиците, на Учителят Мория,  и на всички , които направиха духовният ми път възможен.
Аз препоръчвам тзи книжка
http://www.scribd.com/doc/7850288/-

 и тази   http://knigoteka.com/author/%D0%9B%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B0 … D0%B5%D0%B2%D0%B0

Няма да мога да се включвам често. Няма и какво толкова да кажа, засега. Имам много да уча.

Знам, че този път не е само рози, който е започват с  Учението, знае каква отговорност е да вземеш решение да тръгнеш по  него.
Аз мисля, че първо трябва да се познават законите на кармата- и оттам трябва да се започне.


# 25
  • Мнения: 116
tonimar, благодаря ти за поканата да се присъединя към новата тема! Правя го с удоволствие и с увереността,че ще споделяме даровете, които сме получили и продължаваме да получаваме по пътя към нашата истинска същност!

sladkish4e, аз не мисля, че някакъв конфликт беше причината за оттеглянето от темата за "подсъзнанието", а необходимостта от един по-различен и по-задълбочен поглед не само на личните ни търсения, но и на глобалните проблеми.
есме, не мисля, че двете теми се конкурират, а по-скоро се допълват и надграждат!

svetlina, един много специален за мен човек ми каза следната мантра, която аз приех като дар-I LEAVE AND LET GO AND LET GOD.
Друнвало и мен много ме впечатли след като прочетох "Змията от светлина".

Сега съм под въздействието на диктовките на Владиците. Чувствам се страшно променена откакто ги чета и се стремя да работя все по-упорито върху егото и недостатъците, които ми пречат в ежедневието ми.
 


# 26
  • Мнения: 836
пак уточнения  Mr. Green
явно нещо не мога да се изразявам правилно  Thinking

конкурентната тема съм я сложила в кавички с идеята, че има закачка
нейсе  Peace

повече усмивки и светлина по пътя!

 Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 652
Сега съм под въздействието на диктовките на Владиците.Чувствам се страшно променена откакто ги чета и се стремя да работя все по-упорито върху егото и недостатъците, които ми пречат в ежедневието ми.

 Аз също.

# 28
  • Мнения: 957
Clairette  , предпочитам "бойно", но спонтанно влизане в темата, отколкото с реверанси и фанфари...  Heart Eyes Споделяй всичко, което извира от сърцето ти!

Дани, всяка нова идея е по-близо до нас! Поздравявам те! Hug

Добре дошла на Марица и всички, които се чувстват добре и в тази темаbouquet

Фибичка,

Цитат
quote author=Фибичка link=topic=364255.msg9838099#msg9838099 date=1232186924]

  Глобални екологични промени, увеличен процент заболявания, но едновременно с това толкова много методи за алтернативна медицина, кристални и индигови деца, информация за духовни учения....ясно е, че нещо се променя и че промяната е повече от наложителна. Интересното за мен обаче е, че новият прогрес е всъщност връщане НАЗАД. Назад към природата, назад към опростения и насочен към вътрешната същност на нещата живот, назад към естественото!


Мисля, че сме на прав път, връщайки се назад! Дълги години човечеството е било в заблуда! Под влиянието на църква, политика, медии и невежество. Едно от задължителните неща, които трябва да направим по пътя към себе си, към нашето израстване, е да се разделим с всичко, което е било налагано на нас, на нашите родители до стотно коляно  Grinning

В беседите си Ошо неведнъж е казвал: За да се родиш, първо трябва да умреш! Трябва да "убием" родителите си, учителите си, духовниците... всички, които са насадили в главите ни погрешни схващания за самите нас, за живота ни и за Бог! Да ги "убием" в смисъл да отречем абсолютно всичко, което сме научили от тях. А след това сами, без миналото, без миналите ни знания, да търсим и открием нас, новите знания, които ни се предлагат ежеминутно от цялата Вселена!

Затова аз казвам, че нямаме време. Времето е сгъстено, то не ни достига, а се иска толкова работа! Всяка истина, до която сме достигнали, трябва да ни води към ново търсене, към нова истина! Страхотно е! Това е едно пътешествие в непознатото, което извира от нас!

Ние не се познаваме достатъчно! Някои не знаят какво искат от живота. Други не знаят как да поискат или защо не се получава това, което искат...
Трети обвиняват себе си или околните за нещастието си... а нещастие няма, не съществува нещастие, но малко хора го знаят!

Затова... колкото сме по-откровени, колкото повече сме изпълнени с любов към останалите в тази тема - толкова ще сме си по-полезни и с по-бързи темпове ще вървим към сърцата си, където са скрити най-големите истини!

Нека си даваме стимул, нека взаимно си увеличаваме вибрациите с положителни чувства и доверие! А Любовта е най-голямото доверие във Вселената!  Heart Eyes
 Обичайте се!
 
 

# 29
  • Мнения: 957
До всички момичета от темата Подсъзнанието... :

Нека живеем Тук и Сега! Ако в този момент тази тема ви е полезна - бъдете и с нас, бъдете и тук!  Hug

За някого са прехвърчали искри, за друг не. Но за мен наистина бе наложителна нова тема!

 Една от причините е нужното разширяване на интересите ни и работата ни. Както вече писах -само с утвърждения промяната в нас няма да настъпи! Работата над нашето подсъзнание е от много голямо значение, но и опознаването на това, което носим в сърцата си, е от огромно значение! Болката на планетата ни, нейните нужди, които зависят от нас... всичко, което сме в състояние да променим!

Да слушаме сърцата си!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт