Конфликтът на Резус фактор - какво мога да направя сега?

  • 2 191
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Аз също съм "-" , а бащата е "+". Не съм правила аборт, нито амниоцинтеза, нито съм кръвопреливана, но въпреки това образувах антитела при първа бременност. Не ми правиха профилактичната инжекция с анти Д по време на бременността именно защото вече бях образувала антителата. Бебето, разбира се, се роди с Rh  "+". Преди време са сменяли изцяло кръвта на бебетата в такива случаи. Сега има специална апаратура и това не се налага (облъчват ги в някакъв апарат - не е опасно за бебето). Моят съвет е: Не се тревожи предварително, говори с гинеколога си дали ако сега направиш изследване то ще даде отговор на въпроса "има ли вече антитела или не". Може да си ги изградила, а може и да не си. Може пък като забременееш бебето да е "-" като теб... варианти разни. Не се плаши! Говори с гинеколога си.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ако аборта е направен преди осма седмица нямаш никакви поводи за притеснение.В момента нищо не можеш да направиш.След като забременееш , ще си пускаш редовно" Тест на Кумбс"-така се каза изследването за наличие на антитела .Дори и да се появят антитела медицината вече е напреднала достатъчно , за да се реагира адекватно.Можеш към 28-32 седмица профилактично да си поставиш такава ваксина.Аз не си я поставих, изследвах се редовно докрая.Бебето се роди а положителен резус,на мен ми поставиха ваксината веднага след раждането , а тя просто изкара по-тежко жълтеницата .Така, че работете спокойно за бебе , а като стане сподели с гинеколога и той ще прецени как да действа

# 17
  • Мнения: 40
Бладодаря отново Simple Smile Лошото е, че абортае в 12 г.с., но съм се въоръжила стърпение и оптимизъм, и чакам момента, в ще покажа на моят човек колко са ми силни гените и как ще си направим едно отрицателно бебче  Crazy

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Ще използвам темата на Ев, за да не пускам нова за същия проблем. Бременна съм в 3-ти месец и вчера разбрах, че съм с отрицателен резус фактор, аз съм 0-, а мъжът ми е А+. Преди 10 години имах бременност, която приключи много рано, може би беше преди 8г.с., тогава ми казаха, че съм около месец и половина, разбира се без да ме гледат на ехограф. По това време изобщо не съм си знаела каква кръвна група съм и че е трябвало да ми бият ваксина. Доста четох и вече се побърквам от притеснение. Утре ще ходя до лекаря, за да видя кога ще ми правят изследване за антитела. Та въпросът ми е: Ако имам такива антитела, може ли на този етап да се реагира по някакъв начин, т.е. може ли да се бие тази ваксина и сега и да се премахне проблема или е много късно? И какво изобщо може да се направи? Благодаря ви предварително!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Хари , доколкото знам тази ваксина се бие около 26 седмица до 32.Но ако имаш антитела знам че има лечение, така че не се притеснявай.Аз бях в подобна ситуация и през цялото време треперех. било е излишно.Просто редовно пускай антителата , за да занеш какво се случва Hug HugНадявам се да нямаш проблеми!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Анели, благодаря ти за отговора! Да ти кажа честно точно теб очаквах и исках да се включиш. Радвам се, че при теб нещата са били добре до край! Вече имаш едно заслужено слънчице след толкова мъки и проблеми! Живо и здраво да е!
Сама разбираш как се чувствам и колко се притеснявам! Дано наистина нямам проблем!

# 21
  • Мнения: 163
Здравейте момичета,извиняваите че се намесвам в темата, но може ли да попитам,има ли проблем ако и двамата сме със Rh+.Това със факторите изобщо не ми е ясно,а и никой от докторите при които съм била не ми е обяснявал

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте момичета,извиняваите че се намесвам в темата, но може ли да попитам,има ли проблем ако и двамата сме със Rh+.Това със факторите изобщо не ми е ясно,а и никой от докторите при които съм била не ми е обяснявал

Нямаш никакъв проблм!

# 23
  • Мнения: 163
Благодаря за отговора,но толкова диагнози ми поставиха и лечения,а не забременявам, че се хващам вече за най-малкото.Още веднъж благодаря.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Анели, благодаря ти за отговора! Да ти кажа честно точно теб очаквах и исках да се включиш. Радвам се, че при теб нещата са били добре до край! Вече имаш едно заслужено слънчице след толкова мъки и проблеми! Живо и здраво да е!
Сама разбираш как се чувствам и колко се притеснявам! Дано наистина нямам проблем!

Хари ,убедена съм че нещата ще се наредят и няма да има проблеми.Притеснението , знаеш си остава докрай.Това  е било страшно преди много години , вече не.Ако ти се дават 200 лв направи си ваксината превантивно, аз много се чудих ама накрая се отказах.Толкова много пари за какви ли не изследвания дадох и накрая реших , че съм станала параноичка на тема изследвания .Затова пусках всеки месец тези антитела и те до последно бяха отрицателни.Пожелавам ти много късмет и на финала здраво бебче, знам че ще е така, защото всички тук сме изстрадали достатъчно  и заслужаваме здрави сладурчета! Peace

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен аз съм с -RH а мъжът ми с + .Имам един аборт след който лекарят не ми поставя нищо . Когато забременях бях силно претеснена затова постояно си правих иследвания като влязох в 5 месец.Благодаря на бога родих сина си в 36 г.с.Питах ги какъв RH е но ми отговориха че нямат такава практика да изследват бебетата за това. Никой не ми постави нищо при условие че си плащах за раждането.След 3 месеца се наложи да оперират сина ми от хемангиом на горния клепач и тогава разбрах че е с -RH .Затова не съм имала проблеми . При повторна бременост не знам как ще е.

# 26
  • Мнения: 1 127
Ева, не бива предварително да се притесняваш. Аз съм с - резус фактор, а мъжът ми +.  Първата ми бременност завърши по др. причини със спонтанен аборт, след който никой не ми прави изследвания за антитела.
При втората ми бременност, до последно до раждането нямах антитела, а детето се роди с кр.група и резус фактор на баща си.
Преди 3-я ден след раждането, ми поставиха инжекция анти Д- гамаглоболин.

Общи условия

Активация на акаунт