моля за съвет за серклаж

  • 17 307
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
Първата ми бременност завърши неуспешно в 4ти месец заради НЕНАПРАВЕН серклаж. Имам скъсена шийка. Втората завърши с бебе 4.200 кг. родено на термина благодарение на серклажа.
Манипулацията е елементарна, важно е обаче да са направени микробиологични изследвания, а в някой случаи и колпоскопия, преди да се направи серклажа.

# 16
  • Мнения: 1 868
iguanna моля разкажи ми по подробно ако искаш и на лични, защото и аз имам два спонтанни със сигурност заради ненаправен серклаж, защото съм с конизация.
По специално ме интересува дали и ти си оперирана или е  нещо анатомично и в коя г.с. и къде ти направиха серклажа.
Аз се мъча за пореден път да забременявам и докторите много ме наплашиха че и серклажа няма да ме спаси Cry
Много ти благодаря предварително  Hug

# 17
  • Мнения: 919
С първата бременност по погрешка ме бяха пратили в болницата,да ми правят серклаж.Разбра се че е грешка и нямам нужда и ме изписаха,но както и да е.Там се запознах с две момичета,на които им беше направен и благополучно си родиха и двете.Не се притеснявай! Hug

# 18
  • Мнения: 5
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА .ЧЕТА,ЧЕТА И СЕ ЧУДЯ КАК ДА ПОСТЪПЯ.ПРИ МЕН СИТУАЦИЯТА Е СЛЕДНАТА: В 16 Г.С. МИ ОТКРИХА НИСКА ПЛАЦЕНТА.СЪОТВЕТНО НЕ СА МИ И ПРАВИЛИ ВАГИНАЛЕН ПРЕГЛЕД ЗА ПРОВЕРКА НА ШИЙКАТА НА МАТКАТА  ЗАЩОТО БИЛО ОПАСНО.МИНАЛАТА СЕДМИЦА ОТНОВО БЪХ НА ПРЕГЛЕД 20 Г.С. ПЛАЦЕНТАТА СЕ Е ВДИГНАЛА МАЛКО НО ОЩЕ Е НИСКА .ПОПИТАХ ДОКИ НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА БЪДА ПРОВЕРЕНА И ВАГИНАЛНО А ТЯ МИ КАЗА ЧЕ АКО НА ЖЕНСКАТА КОНСУЛТАЦИЯ НЕ МЕ ПРОВЕРЯТ ДА ОТИДА ПАК ПРИ НЕЯ ТЯ ЩЯЛА ВНИМАТЕЛНО ДА ПРОВЕРИ.А ВЧЕРА ЛЕКАРКАТА ОТ ЖК МИ КАЗА ЧЕ ЕДИН ТАКЪВ  ПРЕГЛЕД БИЛ ОПАСЕН И БИЛ РАВНОСИЛЕН НА АБОРТ.НАПРАВО НЕ ЗНАМ КАК ДА ПОСТЪПЯ.ДАЛИ ДА ОТИДА ПАК НА ЧАСТНИЯ КАБИНЕТ ПРИ ДОКИ-ТО ИЛИ ДА СИ ПОЧИВАМ ПОВЕЧЕ И ДА ЧАКАМ НОВИЯ ПРЕГЛЕД.ИНАЧЕ ПИЯ МАГНЕРОТ 2x1.МОЛЯ МОМИЧЕТА С МОЯ ПРОБЛЕМ ДА СПОДЕЛЯТ-ИМА ЛИ ВЪЗМОЖНОСТ ДА СЕ ОГЛЕДА ШИЙКАТА НА МАТКАТА С ВИДЕОЗОН ИЛИ НЕ.И ОПАСЕН ЛИ Е ПРЕГЛЕДА В ТАКИВА СИТУАЦИИ.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Може и се прави оглед на шийката с ехограф, стига коремната стена да не е
много дебела. Обикновенно правят мануално туширане,  но ако са преценили,че
поради ниска плацента не е възможно ще го установят с ехограф.

# 20
  • Мнения: 3
утре ще ми правят серклаж и много ме е страх може ли някой да обясни какво ти правят и колко време се стои в болница мерси

# 21
  • София
  • Мнения: 1 535
утре ще ми правят серклаж и много ме е страх може ли някой да обясни какво ти правят и колко време се стои в болница мерси

Стискам палци всичко да мине безпроблемно Praynig
На мен ми правиха серклажа с пълна упойка. Докато ми мине упойката ми беше зле, но на всеки действа различно. Вземи си и превръзки, защото имаше малко кървене от самата манипулация - лекарите ще ти кажат колко като време и количество е нормално. Малко по-напред съм писала - стоях около седмица в болницата, като през това време ми вливаха системи, бяха ми изписали антибиотик. Не ме е боляло нищо, но направо се бях схванала от лежане... това да е бил проблема... Важен е крайния резултат  Peace

# 22
  • Мнения: 3
мерси много за успокоението а интересното е също как се сваля?Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 1 535
Махането беше без упойка - докато разбера какво става и конеца вече го нямаше  Peace
При мен махането беше 2 седмици преди термина, но това ще го реши наблюдаващия те лекар, както и какви лекарства ще пиеш. До края все имаше някакви хапове за гълтане  Rolling Eyes. В повечето случаи с махането на конеца започва и раждането, но аз изкарах още седмица без конец...

# 24
  • Мнения: 3
много мерси после ще споделя мнение. Аз съм 23 год мама на 3 год момиченце и сега чакам близнаци-мъже Simple Smile ама първата бременост ми е напълно противоположна на тази и все едно ми е за първи път страх та страх.Целувки мерси.

# 25
  • София
  • Мнения: 70
Най вероятно и на мен ще ми правят серклаж, тъй като шийката ми е скъсена- 2.5 см. Някой има ли представа дали тази процедура може да доведе до някакви негативни последствия за шийката по нататък? Освен това имам и раничка, това проблем ли е? И това че щом е направена веднъж значи ли, че ще трябва да се прави и при следваща бременност? Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 1 535
ivadiva_ как сте с бебчовците? Всичко наред ли е?

andi83 стискам палци и при теб всичко да е наред  Praynig
Не съм изобщо специалист, но поне при мен шийката много бързо се възстанови. На прегледа след раждането чак учудих доки, как след толкова поражения не личало, че съм раждала... така че явно си е до организъм... За раничката нищо не мога да кажа... При следваща бременност доколкото съм чела не е задължително да се прави отново серклаж, но вероятността да се стигне до такъв е много по-голяма...

Хайде момичета, чакаме хубави новини  Hug

# 27
  • Мнения: 115
Привет, момичета,

Доста успокоително ми действа тази темичка. На мен ми предстои серклаж след 6 седмици и отсега ме страх за самата прицедура. Имам преждевременно раждане в 23 г.с. и този път трябва да се презастраховаме. После ще разкажа и се надявам разказа ми да подейства успокояващо на бъдещи мами с подобни терзания.

# 28
  • Мнения: 30
А някоя от вас наясно ли дали горенето на раничка с ток (повече от година преди забременяване) също наранява шийката до степен при която може да е наложителен серклаж при бременност ?

elisa_123 Успех ! И аз съм с преждевременно раждане в 26-27 г.с. (по неизяснени причини) и са ми казвали, че когато някой ден съм бременна отново е препоръчително да се на прави серклаж. Освен това ми гориха и раничка и май като се замисля някой ден когато съм бременна на 100% ще трябва сирклаж  ooooh!

Успех на всички бъдещи мами  Hug

# 29
  • Мнения: 205
момичета, направиха ми серклаж преди една седмица, бях в 17 г.с. След серклажа 5 дни бях в болница- слагаха ми кортмагнезин системи, инжекции но шпа и спазмалгон, магнерич на хапчета- мисля, че това е всъщност стандартна терапия
след изписването ми казаха да пия гинипрал и магнерич - по схема
има обаче нещо, което много ме притеснява- вече стана седмица от серклажа, а аз продължавам да имам вагинално течение което е кафеникаво на цвят - доктора ми казва, че е нормално, било от конеца, и че единственото течения което трябва да ме притеснява е чиста кръв, но аз съм много притеснена
страх ме е да не направя някаква инфекция, защото не са ми давали антибиотик, само преди самия серклаж на няколко пъти ми претриха влагалището с тампон с някакъв препарат - беше много неприятно
освен това имам едно чуство на тежест ниско долу като преди цикъл, което направо ме влудява
лежа по цял ден, ставам само до тоалетна, но направо съм психясала

Общи условия

Активация на акаунт