Отговори
# 225
  • Мнения: 196
Перпето всичко с бебето наред ли е? Нормално е да изпадаме в емоционални дупки и аз от време на време съм от едната крайност в другата.

# 226
  • Мнения: 636
Перпето, добре дошла обратно  Grinning

Нормално е да изпитваш странни емоции и депресията по време на бременност също е често срещана. По-добре си излей какво те мъчи, за да ти олекне.

Това да си информирана не означава, че трябва да се притесняваш излишно. Никой не е казал, че бременността трябва да се прекара само в мислене за нея. Може да се изживее много по-пълноценно  Hug. Единственото, което ми напомня, че съм бременна е тази темичка тук /и гаденето разбира се/, иначе забравям.

Сега ще се постарая да я прекарам в повече забавления и да гледам по-философски на нея. Обаче защото не ми е за първи път. Има и още нещо, в което започвам да вярвам - психическото състояние по време на бременност се отразява на детето. Първото ми дете е някакво емоционално чудо /на майка си прилича  Mr. Green/, с което още не успявам да се справя напълно, а второто е едно спокойно, усмихнато и щастливо дете.

# 227
  • Мнения: 521
Здравейте и от мен днес. Аз бях на доктор днес, гледаха ми бъбреците на видеозон, слава богу всичко е наред. Имам някаква инфекция все пак  cry надявам се да мине скоро, нещо на кръста ... бог знае какво. Докато ме гледаха на видеозона видяхме и бебчо  newsm44 , махаше с ръчички и краченца, изглеждаше че плува. Доктора каза, че засега няма нищо опасно за него, да си седя вкъщи на топло и да си почивам, че ще мине. Аз за всеки случай ще ида утре и при моя гинеколог да видя той какво ще каже. Стискайте палци всичко да е наред  newsm17
Нев, ако можеш е по-добре да си вземеш малко почивка.

# 228
  • Мнения: 111
Здравейте!
Аз и да не искам и да не трябва да вдигам тежко, моята сладурана през деня няма кой да я носи!
Така, че Господ да е с мен! Надявам се докрая всичко да е наред с бебчо!
Искам да попитам мамите бременни за втори път - възможно ли е вече да усещам бебето? При вас как е?
Нали казват, че вторият път се усеща доста по - рано мъничето?
На мен от няколко дена особено вечер ми се струва че го усещам и ми става една такова хубаво!

# 229
  • Мнения: 636
Наистина вторият път се усеща по-рано, но поне към 15-16 г.с.  Аз  сега имам  разни спазми на матката, които много наподобяват ритането на бебето, но е невъзможно да го усещам  Grinning

# 230
  • Мнения: 1 054
Здравейте!
Аз съм болна! И ми писна!  Crossing Arms Пак имам от редовната Т 37,4... и ми е супер зле и ме болят всички мускули и всичко! Зaпочнах от сутринта Осцилококцинум и баба сега ми вари някакво нейно си чайче... пълна измишльотина, ама поне е вкусно.. Дано ми мине по-бързо и не е от гадния грип дето го споменаха в новините с високата Т!  Praynig
Искам и да подкрепя Лилия за това, което коментирахте с натоварването... Можем да вдигаме до 4 кг. по принцип, но ако се наложи да вдигаме нещо малко по-тежко ще намалим риска от поява на контракции, ако го държим по-близко до тялото си. Ако искате да вдигнете детето си например ще е по-лесно и безопасно, ако то стъпи първо на стол, а не го вдигате от земята. Така правя аз с племенницата си, придържам я за да се качи на високо и после си я притискам до мен. Не я нося с часове обаче Wink Колкото до вдигането на ръцете... може да предизвика контракции, ако е прекалено дълго време - лепите тапети примерно. За едно сгъване на одеяло няма проблем Wink Все пак не сме болни(с изключение на моята настинка сега  Mr. Green ), а бременни - не го забравяйте  Peace

Чудя се всъщност и аз дали не усещам бебко вече... не са нито спазми, нито стискания, нито ритници... По скоро е нещо като къркорене или... "буболечки" под пъпа и около него, когато постоя свита, а като се изпъна спира... Ама като започнат истинските ритници няма да има грешка  Laughing

# 231
  • Мнения: 196
Лилия Н. за теб протягането на ръцете е бабини деветини, но  ти имаш вече 2 износени дечица и трето е на път живот и здраве, а пък аз съм с една неуспешна бременност и съм склонна да спазвам всякакви съвети само и само да си запазя бебето този път още повече, че получавам пристягане в матката като си държа ръцете изправени /наложи ми се да боядисвам/.
Буболече Мече пожелавам ти скорошно оздравяване и дано да е просто настинка, а не някои от тези грипове с които ни плашат по тв-то.

# 232
  • Мнения: 12
BubolecheMeche пожелавам ти бързо оздравяване  Peace
И аз много боледувах и ужасно ме е стах ако пак се тръшна.
Пожелавам на всички да сте живи, здравички и да си имаме едни здрави сладурковици и/или сладуранки!  Simple Smile
/Днес не ми е лошо и съм в настроение/

# 233
  • Мнения: 1 569
Айси, да ти кажа аз преди 3 дни също една цяла вечер имах зверско главоболие, ама направо щях да умра! И естествено нищо не можеш да пиеш... Sad Мъжа ми малко си сложи ръката на челото ми и сякаш успях да заспя. Но и на другия ден се събудих с главобол! Наякой друг имал ли е подобно нещо?

За фолиевата киселина: По принцип лекарят ми каза че се пие до 12-13 седмица, после ми изписа витаминки Хипнатал, там си има и фолиева!

За обезболяващи бих посъветвала да не се лъже някой да взима друго отсен но шпа. Общо взето смо това е позволено. Миналата седмица бях скована в леглото от болки в гърба и докторът ми каза 'това е положението, нищо не можеш да пиеш сега!' Та се наложи да ми мине от самосебе си!

# 234
  • Мнения: 4
Ей Perpetooo...Simple Smile! Радвам се че всичко е наред с теб  Simple Smile!

ani_sunnygirl аz с първата бременност усетих движенията в 13та седмица, никой не ми вярваше, но така си беше. И сега от другата седмица почвам да чакам.

# 235
  • София
  • Мнения: 17
Добре дошла отново , Perpeto!!! Радвам се , че всичко е наред!!!   bouquet
Ей,Буболече,оправяй се бързо!!! Дано чайчето на баба да помогне!!!  Hug
Аз днес съобщих официално новината в офиса,защото ми писна да ме гледат странно и да си шушукат.Честно казано такава реакция не съм и очаквала,едната шефка чак се просълзи,съответно и аз  Embarassed

# 236
  • Мнения: 107
Радвам се, че Перпето се върна в темата и всичко е ок! Даже писах на Деси предложение за заглавие на нова тема и беше нещо от рода да останем всички заедно до края.
Да кажа какво забелязах относно гаденето.След като ям ябълки стомаха ми така се измива и от стомашните сокове почват едни луди киселини и още по-силно гадене Crazy
Помага ми компота от кайсии и фурмите, за които прочетох от тук.Общо взето стигнах до извода, че не трябва да се остава с празен стомах, защото тогава е най-зле.Бях се успокоила за седмица, но повръщането се върна с нова сила, като сега вечер е по-силно.
На момичетата, които не са се регистрирали по ЖК да дам съвет възможно най-скоро да си търсят лекар и да си записват час.Аз видях голям зор.Докторката ми каза, че във Варна почти никой не искал да работи по ЗК.Лично аз си доплащам 150 лева, за които беше писала tina1801 от Обзор, което ми включва още 4 видеозона, седем прегледа и още нещо там, но бях прекалено ядосана за да го запомня.От цялата работа, че отидох късно излезе, че вместо на 22-23, ще ходя на преглед и изследвания по ЗК чак на 06,02. Но тъй като си платих таксата си записах час и на 22 съм на ехограф, защото ми е притеснено, че цял месец не съм ходила, а боледувах и последния път като ходих не беше се залепило добре бебето и пих 10 дни Дуфастон.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 18:27 от jara_r

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 1 715
Момичета, за какъв албум става въпрос, за този който е на първа страница ли? И как мога да получа парола за него?

# 238
  • Мнения: 2 180
Права си, много са натоварени, а и научих, че им дават от касата по 2 лв. за бременна на месец.  newsm78 Същевременно е голяма отговорност да те следят, с не им се плаща. Аз се записах уж при д-р Тодорова, но ще ходя чак на 29-ти, нямаше по-ранен час, а и преглежда само два дни в седмицата. Ще съм съвсем последната, която не е видяла сърчице.  Tired Не ми се излиза от работа да отида някъде на преглед, за да не бъда заподозряна от колегите...ще изчакам 29-ти.
Аз Дуфастон пия профилактично по едно на ден, заедно с една табл. ФК. По-нататък ще искам да ми изпишат витамини. Лошото е, че от дюканския ми период ми остана навика да ям трици, а те извличат магнезия от организма и не трябва май да ги ям....но пък и в хляба има трици, не знам. Добре ще е да си набавя допълнително някои вещества.
Perpeto , градскаааааа, така ме изплаши, че още ми държи. Супер зле ми действа това някой да отпадне от темата, вкарват ми се едни филми. Радвам се, че не е било това което си помислихме.

# 239
  • Мнения: 521
Мале момичета, като слушам колко пари струва всичко в БГ, чак ме хваща страх  #Crazy Тук поне това е положително нещо, нищо не се плаща.
Джини, и на мен така ми действа, започва веднага да ми работи фантазията и да си мисля какви ли не ужасни неща.
Но важното сега е, че с Перпето всичко е наред и трябва да се държим. Това за заглавието да останем заедно до края е готино  bouquet

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 18:33 от tracy_t

Общи условия

Активация на акаунт