Отговори
# 225
  • Мнения: 1 258
mimi panayotova ,аз съм работила и със шприц и с пош,според мен поша е много по-удобен Peace

# 226
  • Мнения: 6 713
Мама Цоцоланка, TheNMaster, мерси! Резултатът е в "Какво сготви, снимай, покажи"! Crazy Peace

# 227
  • Мнения: 1 232
здравейте, правих си кисело мляко, но вместо на 1 съм пуснала котлона на 6 и сега ми се пресече малко преди напълно да е станало. какво мога да направя сега? благодаря ви.
Охлаждаш го в хладилника. Прецеждаш го през марля /двойна/ и правиш баница, омлет и др.

# 228
  • Мнения: 123
Nqkoy bi li mi kazal kakwi bqha proporciite za naprawata na kremkaramel, 6toto ne6to mi izbqgaha ot glawata. Mislq 4e be6e na 1 litar mlqko, 8 qica i 13 lajici zahar, no ne sum sigurna. Blagodarq Simple Smile
Според рецептурника за общестнено хранене - 8 яйца, 1 л. прясно мляко, 1 и 1/2 ч.ч. захар., ванилия.Преди 2 седмици го правих с тези пропорции и стана разкошен.

# 229
  • Мнения: 2 388
Здравейте пак от мен.
Ще правя свински пържоли в плик.
Питането ми е относно начина на приготвяне.
В другата тема прочетох, че се нареждат една до друга, така ли е?
Мога ли да сложа малко вино ( примерно една чашка за кафе )?
И последен въпрос, ако позволите, на колко градуса се пекат, приблизително колко време и на кой ред ( от мисля 5 реда )?
Пак много питам. Blush

# 230
  • Мнения: 11 607
Правилно си прочела.....Една чашка е добро количество, преспокойно на 2 или 3-то ниво. Градуси - не повече от 180градуса без вентилатор. Преди да сложиш в плик - можеш да овкусиш пържолите, а ако имаш време да ги оставиш за малко в някаква марина......

# 231
  • Мнения: 2 388
Правилно си прочела.....Една чашка е добро количество, преспокойно на 2 или 3-то ниво. Градуси - не повече от 180градуса без вентилатор. Преди да сложиш в плик - можеш да овкусиш пържолите, а ако имаш време да ги оставиш за малко в някаква марина......

 Hug

Само още нещо да попитам, когато е на без вентилатор трябва да се пекат повече време нали?
И още нещо:
Няма да има време за марина. Може ли освен виното да сложа чесън за аромат или не се върват двете неща?

# 232
  • Мнения: 11 607
Само още нещо да попитам, когато е на без вентилатор трябва да се пекат повече време нали?

Лично аз предпочитам да не готвя на силен огън, не че не се случва, ако съм се уляла с форума и трябва да стане по-бързо манджата(това е друга тема), а специално пликовете ги правя само и единствено без вентилатор. По-бавно, по-сочно става.....Така че около 170градуса, за около 1ч., според зависи от дебелината на пържолите......Ако се съмняваш, режеш плика, пробваш как е, и оставяш без плик да се запече. И за друг път знаеш колко време ще ти отнемат пържолите в плик, в твоята фурна. Знаеш - дупчиш плика с топлийка или игра на 4-5 места.....Не обръщаш!

Става и вино, и чесън - напр. шпикован в пържолите. Черен пипер, кимион, пържолите маже леко начукани, няколко капки соев сос.....

# 233
  • Мнения: 2 388
Мама Цоцоланка   Hug

Много благодаря още веднъж за обяснението и че отговаряш на въпроси, като моите.  bouquet

# 234
  • Мнения: 5 001
Монахински,Мамето добре ти е казала....Ако искаш можеш и гъбки да пльоснеш вътре пак става хубаво....

# 235
  • Мнения: 2 388
Монахински,Мамето добре ти е казала....Ако искаш можеш и гъбки да пльоснеш вътре пак става хубаво....

Забравих да купя. Обаче имам картофи, които ще направя в друг плик, ако остане време.
Изобщо много хубава работа тези пликове.
Живи и здрави да сте, че ме светнахте. Hug

# 236
  • Мнения: 11 607
Не съм правила свински пържоли(защото в нашата къща свинско под никаква форма не консумираме от много години), не съм много компетентна, но пробвай да сложиш по-едро нарязани картофи в плика с пържолите - за опит просто. Мастера да каже - ще стане ли. Би трябвало, логиката така ми говори. А и ще оберат сосчето на пържолите и ще придобият добър вкус. Ако не Мастера да ти каже за нейните картофи в плик.

# 237
  • Мнения: 5 001
По-добре да сложиш картофите отделно в плик.....Нарязани,посолени,добавяш 1 връзка нарязан копър,повечко сиренце,около 1/2 малко пакетче масло.1 ч.ч. вода.Разклащаш плика,завързваш и буташ в тавата при другия плик с пържолите .Така двата плика едновременно един до друг ще си се приготвят сами  Grinning Grinning Grinning


П.П. Плика с картофите като го сложиш в тавата го надупчваш на 2-3 места с игла отгоре....

# 238
  • Мнения: 2 388
Маме ( ако позволиш така да се обръщам към теб ), мисля, че няма да се поберат толкова неща.
Аз така или иначе ще ги правя в два плика.
Те пържолите са около 1,700 и картофите примерно около 1 кг и нещо.
Изобщо не си представям как ще се смести такова количество. Confused

По-добре да сложиш картофите отделно в плик.....Нарязани,посолени,добавяш 1 връзка нарязан копър,повечко сиренце,около 1/2 малко пакетче масло.1 ч.ч. вода.Разклащаш плика,завързваш и буташ в тавата при другия плик с пържолите .Така двата плика едновременно един до друг ще си се приготвят сами  Grinning Grinning Grinning


П.П. Плика с картофите като го сложиш в тавата го надупчваш на 2-3 места с игла отгоре....

Предвид количестовото, което описах... Simple Smile
Два плика с пържоли ще има.
Картфоките мога да ги направя по начина, описам от теб, но трябва да са в трети, който евентуално мога да сложа на друг ред. Чела съм в указанията за фурната, че може да се пече на няклко реда.
Общо взето не съм много убедена как ще стане.

# 239
  • Мнения: 5 001
Монахински,в една по-голяма тава бей  Laughing Laughing Laughing
Буташ двата плика и нямаш грижи!


П.П. Видях ти добавката в поста....
Не знам колко ти е голяма фурната но ми се струва,че ще можеш да събереш 3 плика....Аз съм със стар боен Раховец и пак събирам 3 плика.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт