Отесня и зимното палтенце на АПРИЛското шкембенце

  • 22 071
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 568
Здравейте!!!

Gab4oчестито и от мен.Здравето ,щастието и късмета да са винаги с теб и бебчето !

рони ако въпросните нощници са с копчета отпред не е нужно  да правиш цепки,това е достатъчно като изискване за нощници в РД.
Олче     и на мен ми се струва ,че одеалцето с цип или портбебето май ще се окажат излишни за нашия сезон или много малко използвани.От Вики имам и е чисто ново въпреки ,че е септемврийско бебе повече използвах пелената.
Аз мисля да се спра на хубава пелена която ще се ползва за количката и да си подбера подходящо гащеризонче за изписването,
но ще изчакам да пуснат пролетните колекции сега повечето са дебели ,а по-тънките са останали от миналата година и няма голямо разнообразие.
Не мога да се реша да купя по снимка все ми се иска да го пипна и видя наживо,затова ще разчитам на българските фирми и подаръци които ни носят отвън.

# 211
  • Мнения: 45
Привет и от мен и много Ви благодаря "мами - дебелани"  много сте мили всички  Hug   bouquet  Hug   bouquet
Аз за съжаление не съм овладяла още поставянето на картинки  Embarassed и не мога да ви почерпя .....  ама вие си знете.
 newsm51 newsm51
Честито на мама Wasze  newsm06  много да те радват
Много целувки от мен и  Praynig Praynig Praynig за Толинка.

# 212
  • Бургас
  • Мнения: 231
здравейте, маминки,

аз много искам да купя вече нещо за бебо, а моя мъж не дава

Мен силино ме вълнува, това дали ще ми правят клизма като отида, да раждам
На тези които ходят на 9месеца училище какво им казват там,
много ме е страх от клизмата и все разпитвам,
първия път в Бургас не ми правиха, незнам дали не правят или защото ми беше позната акушерката

# 213
  • Варна
  • Мнения: 11 340
yana_kuncheva, на мен също не ми правиха клизма в Бургас; някакви глобули ми беше предписал докторът, с които си свърших работата у дома.  Peace Надявам се и сега, във Варна, да мога да мина с такива, защото ми се струва много неприятно изживяване. Sick

# 214
  • Мнения: 182
Здравейте!!
 yana_kuncheva и аз като раждах преди 4 години не ми правиха клизма а и на всичките ми приятелки също,незнам дали вече не се прави тази манипулация.Честно да ти кажа и мен силно ме вълнува и дано и този път да ми се размине.Им едни свещички Ева кю ама по едно време изчезнаха от аптеките и сега незнам дали ще има.Знам че са по-безболезнени от тези Бизакодил!
Аз още не съм купила тоалета за изписване,ама и това ще стане!
Честито на рожденничката!
А з търсих обиколници ама ми трябва малък размер а ми казаха,че били стандартни  newsm78 140/70!Ами тези с малките кошарки   Crossing Arms

# 215
  • Мнения: 3 211
Доколкото знам във Варна (даже май и в Майчин дом) се прави клизма.
И аз мислех, че ще е много гадно, но направо не усетих като ми я направи, все чаках да стане по-гадното Sick Ако може да се избегне, по-добре. Смятам и затова да говоря с лекаря, с който ще уговарям раждането.
В тази връзка някой беше писал, че ще ходи при Скочев-Варна, но не помня кой Blush Нека, да напише как е минало, плс.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 231
d[b]esi054224[/b], можеш да си ги застъпиш обиколниците, а и има едни от няколко части, ако ти е много по малка кошарата можеш да не слагаш едната част. Мерси за свещичките.
Аз с мойта дъщеря въобще не съм използвала обиколници, и не са ми били нужни, незнам за какво са ви, нашата кошара я правих по поръчка и е с пръчки само на решетката, която се сваля, инче  е плътна. Може би ги взимате за красота

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 347
... Понеже на моменти имам чувството, че някаква водичка ми изтича, споделих опасенията си с нея и каза, че най-добре с лигнин може да се установи дали са води или е от течението - ако върху лигнина се образува по-голямо петно, като локвичка, значи трябва по-сериозно наблюдение. Иначе водите ми са в нормално количество, но ще се "подплатя" с лигнин...
Сега взех че се притесних  Confused Ами то и при мен е доста воднисто... и то вече сигурно има 2 месеца, като я молих лекарката да ми пусне изследвания, тя каза да изчакам заради силните контракции... В болницата като бях на всички ни предписаха едно лекарство с три глобули и ги слагах, но ме болеше като го правех...  Sad Разлика обаче никаква..., а сега последния път като ходих съвсем изключих за това да питам...
Имам си го през цялото време и е повече като водичка, не ми беше хрумвало че може да са води..., а на мен досега не са ми ги изследвали и нищо не са ми казвали за водите и плацентата... кой да се сети да пита... Rolling Eyes
Благодаря ви за отговорите за покупките.   bouquet

# 218
  • Варна
  • Мнения: 11 340
ben78, докторката каза, че имало някакви лентички (реактиви), с които много лесно се установявало дали са води, но в момента ги нямало никъде да се продават. Аз смятам да се поразтърся из аптеките и нет-а за такива. Преди ги е имало и в родилните домове, но сега и там нямало.

Между другото, днес е Бабинден, да не забравите да поздравите гинеколозите и акушерките, при които ходите, ако случайно ви се пада преглед днес! Peace

# 219
  • Мнения: 7 132
Шоки, за лентички не знам. Чувала съм за едни тест-ръкавици. Ще потърся инфо как се казваха. Peace
Аз да си призная, досега не съм ползвала от тях, тъй като ме е шубе да не си сторя някакъв сакатлък заради некоординираните ми действия. 

Клизмата не е страшна. Представата за нея явно е по-гадничка.


П.П. това са въпросните ръкавици.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 15:03 от рони

# 220
  • Мнения: 132
Gab4o Честит рожден ден!
Здраве, късмет, леко раждане и красиво бебче ти желая от сърце 
bouquet

# 221
  • Мнения: 581
Тези свещички  за да не ти правят клизма когато отидеш да раждаш лекарите ли ги изписват или можеш и свободно да си купиш от аптеката? А някакви хапчета има ли за тази цел?
А за магазина на Премама в Бургас аз ходих. Дрешките са малко скъпички. Продават се бодита по 3 броя в една опаковка и от един размер и цената им е около 40 лева. спомням си че имаше бебешки гащеризони по  70-90 лева. Ръкавички за новородено - 8 лева. Продават се чаршафи с ластик за матрак и те са към 40 лева. Протекторите за матрак вървят към 40 -50 лева. На мене ми се стори малко скъп магазина и все пак успях да взема една блузка за каката която беше на по сносна цена  под 20 лева .

# 222
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_1217_0.html
ето малко информация за тези на който им е за първи път
сега ще ви изчета и ще пиша по късно  Wink

# 223
  • Мнения: 1 175
Да се отчета за отворените врати в Токуда:
д-р Илиев АГ и д-р Масларска(неонатолог) ни говориха.
Лично аз се зарадвах повече на това което казаха за екипа и грижите за бебето след раждането. Имали много добри условия и изследвания.
За кърменето оказвали пълно съдействие - 2-3 часа след раждането може да се кърми вече бебето.

Ето и две други полезни неща:
- списъка за болницата (според Илиев) - http://www.ermena.com/IMG_0057.jpg
- ценоразписа http://www.ermena.com/IMG_0058.jpg

# 224
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
И аз го имам това течение като водичка, при мен е такова от 4ти месец насам.  Особено сутрин като стана от сън и изтича наведнъж доста, прави си направо мокро петно на бельото т.е. би направило и локвичка на лигнина въпреки, че не са води... А и съм чувала от много бременни за подобно течение през цялата бременност. Водите имат една особена миризма на разредена белина, като ми изтичаха води преди аборта миналия път се усещаше въпросната миризма, въпреки че в началото изтичаха по малко. Хубаво е да се наблюдаваме, но не се шашкайте излишно.   Peace

Иначе за олекотените завивки знам, ще си я ползваме по-нататък, просто исках да са ми комплект с обиколниците.  Peace Иначе обиколниците се ползват за да се предпазва бебето от течение, а като поотрасне, да омекотява ударите в решетката. Разбира се спокойно може и без тях, но на мен ми харесват - някак придават завършеност на бебешкото гнезденце.

Много са ви сладки комплектчетата от Ларедута.  Heart Eyes Моите гащеризончета са съвсем обикновени, но се изкушавам и аз да купя нещо по-красиво като за първа официална среща с родата. Гащеризончетата си ги харесах за изписването, защото са дебелки и защото са от най-малкия размер.
А одеалцата с цип според мен ще стават и за следващата зима, като са попораснали бебковците и вече седят в количката.

За нощниците - първо проверете дали в болницата, в която мислите да раждате, искат да си носите нощница. Чувала съм, че на някои места не дават да се внасят отвън, а държат да се ползват техни, стерилизирани. Например в 1 АГ не дават да обличаш своя нощница в родилно.  Peace
Иначе може да проверите в магазините, където продават пижами и нощници на Виенета сикрет за нощници за кърмене от този тип: http://photos02.istore.pl/6358/photos/big/192437.jpg По спомени, май на пътеките в Младост съм виждала, както и в РУМ-а в Младост 2. Но, както е казала Айла, и обикновени нощници с копчета ще ви свършат работа.

Клизмата не ме притеснява, важното е че след това ще си гушкам бебките, ЖЗ.  Heart Eyes А и сигурно ще сте я притеснени, я с болки, умът ви ще е зает с мисълта за предстоящото раждане, ще мине и замине момента с клизмата.  Hug

Габчо, честит рожден ден! Желая ти здраве, късмет и здраво бебче напролет!

На моите бебки бъбречните легенчета ги гледаха в 27 г.с., при последния прегед при д-р Сигридов, но при близнаци някои прегледи ги правят по-рано, че после вече няма видимост.

Днес ми е много смотан ден - първо спря тока, после компът отказа да се включи отново и аз вече го бях отписала. Случайно пробвах дали ще тръгне и той ме изненада. Междувременно спря водата... После вече имах комп, но изчезна интернета.

Общи условия

Активация на акаунт