Отесня и зимното палтенце на АПРИЛското шкембенце

  • 22 042
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 734
Честит Рожден Ден на Gab4o и от мен! На следващия - вече в увеличен състав!   bouquet

peppia, само не схванах за какво трябва да се носят прибори за хранене... newsm78 Те нали там дават?!? Аз и двата пъти, когато лежах по време на бременността, не съм имала нужда от прибори...Хайде за чаша или шишенце с вода съм съгласна..
Би ли разказала по-подробно какво още казаха?

Wasze , честит розов щъркел!   bouquet

Днес ми е много смотан ден - първо спря тока, после компът отказа да се включи отново и аз вече го бях отписала. Случайно пробвах дали ще тръгне и той ме изненада. Междувременно спря водата... После вече имах комп, но изчезна интернета.

Явно е било някаква авария....аз се прибирах на обяд от работа и видях, че токът е спирал, а вода - йок.

А на ФМ около 20-та седмица не гледат ли бъбречетата? Нашите мисля, че ги гледаха още тогава...

# 226
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Честит Рожден ден,Габчо ,много здраве ,щастие и много сладко бебе напролет.

Наистина ли в 1АГ не позволяват да се ползват лични нощници....Ужас,аз не съм питала до сега ,де , ама какво ще правя ,много съм гнуслива...ще се побъркам...ох,това да е проблема Mr. Green

# 227
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Те ги стерилизират, съвсем прилично си изглеждат нощниците.  Laughing Само в патологията си със собствена нощница или пижама.
Аз за операцията лежах в Пирогов с мъжка пижама 52 размер, с 2 налични копчета всичко на всичко и вид като от втората световна война, та от това по-гадно не вярвам да е.  Mr. Green
В 1 АГ не дават прибори за хранене, носете си и чашка. И сол, щото готвят изключително безсолно, поне за моя вкус.  Joy

# 228
  • Мнения: 8
Те ги стерилизират, съвсем прилично си изглеждат нощниците.  Laughing Само в патологията си със собствена нощница или пижама.
Аз за операцията лежах в Пирогов с мъжка пижама 52 размер, с 2 налични копчета всичко на всичко и вид като от втората световна война, та от това по-гадно не вярвам да е.  Mr. Green
В 1 АГ не дават прибори за хранене, носете си и чашка. И сол, щото готвят изключително безсолно, поне за моя вкус.  Joy

 леле .Жабче ,добре ,че си ти...
Може би наистина са много чисти и стерилни ,но моя пробелем е на психо основа / не мога да се преборя въпреки ,че съм психолог / .....внушавам си ,че не мога да стоя в тази нощница и край.Аз като ходя по хотели си нося чаршафи ,дори и в чужбина  и дезинфекцирам санитарните помещения. Хахах може би ми рябва една такава шокова терапия ,за да се излекувам..

А описанието на мъжката ти пижама ,ме разсмя искрено!

# 229
  • Мнения: 1 175
no_name, ето по подробно Simple Smile каквото съм записала (моля emanuela) да допълни ..

от д-р Илиев:

тел на АГ - 4034928, на втори етаж, работи непрекъснато
влизане след работно време - от дясно на главния вход (откъм бул. Никола Вапцаров).

Кога да отидем в болницата - при контракции на 5-7 мин, изтекли води или кръв.

Записване за раждане там - до 36 седмица, но съветват по рано да се обадим, за да се запознаем.

от д-р Масларска:

- не препоръчват даването на АМ, и не дават освен при цезарово, ако няма кърма и при отказ от кърмене на майката
- на децата с по голямо тегло се давала подсладена вода (за да се избегне хипогликемия)
- родилките се държат минимум 72 часа след нормално раждане, заради някакво изследване на бебето
- ползват само тяхна хипоалергична козметика - Sebamed, Mustella
- за бебето да се носи единствено комплекта за изписване и евентуално ръкавички

А за нещата за болницата.. нямаше как да питаме, списъка ни го дадоха после.. и аз се изненадах за тия чаши и прибори.. Ще питам избраната докторка (Кирякова) по натам.

Леко бременеене и се пазете!

# 230
  • Мнения: 6
Здрасти на коремчетата!

Някой скоро пита за отворените врати на Вита,в петък 23 от 14часа.Но да ви разкажа за днес.Днес бях на запис,но бяхме доста голяма групичка.Моя док ме качи в родилното за да запишат тоновете.Там имаше 2 много малки бебенца,момче и момиче.Едното на един,др на два дни.Ама такива сладурчета бяха,едни мъничета.... Heart EyesСтоях малко при тях,даже мамите им дойдоха да ги хранят.Беше мн готино.И накрая като свършихме с записа,акушерката ме разведе из отделението...каза че има само 2мамчета и мога спокойно да разгледам.Беше мн готино...

Друго ново при нас:днес ни доставиха креватчето.Мн е сладурско... newsm44

Еми това е при мен,пожелавам на всички само положителни емоции.

# 231
  • Мнения: 77
Аз няма какво друго да добавя. Пепи всичко е написала. Аз за себе си се убедих, че при Щерев е по-добре. Все пак си мисля, че там където ти следят през цялото време бременноста, там трябва да си раждаш. Поне това е мое мнение!   smile3521

# 232
  • Мнения: 249
Здравейте, мамчета, да се отчета и аз след последното ЖК. Всичко е наред, отговаряме си на седмицата, 38см и сме тежки 1050гр. Вдигнало ми се е чочето нагоре и вече съм доста по-спокойна.
Аз за изписването си купих пелена с шапка и терлички на Bebeto, както и едно много сладко боди, а за отгоре пухенко гащеризонче. Мисля да е това.
Аз исках да ви питам за третата ФМ, кога да си я направя, препоръката е за 28-32г.с., но нали бъбречетата ще гледат, май е най-добре да отида примерно 31г.с? Дайте съвет
На мен вече ми е все по-тежко, ходя като мецанка, а съм качила 10кг. до сега. Пъшкам, схващат ми се краката, болки в кръста, абе всички екстри за модела  Laughing
Като се заседя в къщи ще ви кача снимки на покупките ми, доста неща вече си накупих, да не кажа, почти всичко  Simple Smile

Целувки на всички  Hug сега се връщам да ви чета  Heart Eyes

# 233
  • Мнения: 169
Привет и от мен момичета, да се разпиша докато не е  свършила темата.
За протокола да кажа че вчера бяхме на преглед и сме 1,5 кг и седмица и нещо по големи. Определено малко се притеснявам да не е много дебело бебето, но пък за сега прогнозите на доки са че максимум 3,100 -3,200 може да е.
Жабче,  Hug за теб и бебките и дано денят да е е по -хубав до края си
  bouquet за всички

# 234
  • Мнения: 734
peppia, благодаря!   bouquet
А какво ще рече да се запишеш за раждане? Аз си ходя на платен прием при една от докторките там и не ми е споменавала нищо...Обаче тази лекарка Кирякова не съм я чувала....пък почти всички ги познавам по стечение на обстоятелствата...  newsm78

renka79, добре дошла в клуб "Мечешка походка"!  Joy И мен ме болят кръста и гърба от време на време като прекарам дълго седнала (в офиса например) или права... И си се клатушкам полекичка като пумпалче...Днес се качих на кантара - +7 е равносметката до момента...А напоследък все сладичко ми се похапва и си позволявам... Embarassed Даже съм намислила да си направя един кекс с глазура, ама няма да ви разправям, че ще ви се дояде. Всъщност е много гаден на вкус, отвратителен направо!  hahaha

Червата ми май вече са вързани на панделка... Confused

# 235
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Водите имат една особена миризма на разредена белина, като ми изтичаха води преди аборта миналия път се усещаше въпросната миризма, въпреки че в началото изтичаха по малко. Хубаво е да се наблюдаваме, но не се шашкайте излишно.   Peace

Това ме поуспокои малко, моето няма никаква миризма. Simple Smile  Hug

# 236
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
chockolina, аз си признавам че редовно проверявам за миризма като изтече повечко.  Embarassed А къде е снимката на хавлийката с пантофките, нещо не я намирам сред последните снимки? Редактирам се - намерих ги, сладурска работа.  Laughing

Виждам обаче, че no name се е обзавела с въпросното одеалце порт-бебе, за което се дискутираше по-рано.  Laughing А комплектчето на Бебето за изписването ли ще е?

За Токуда и аз съм чувала, че трябва да се запишеш, ако искаш да раждаш там, но май не важи за тези, които там си ходят на ЖК през бременността.

Гледам, че и Азиз бебе са публикували на сайта новата колекция, много са им хубави нещата, но за съжаление доста скъпо ги продават по нашите географски ширини... http://www.azizbebe.com.tr/kurumsal/urunler_eng.asp?SezonID=2

Йо йо, а откъде взе хавлийката с китчето и колко струва ако е удобно да ми кажеш, може и на лични?  Embarassed Имаше ли и по-момичешки. Досега все не мога да си харесам хавлийка никъде...

Ренка, добре е и в 30 и в 31.  Hug
А бъбречетата ги гледаха и на предната ФМ, просто сега са по-големки вече и предполагам се вижда по-добре.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 17:49 от Жабче

# 237
  • Мнения: 53
 Здравейте и от мен. Не знам дали вече повечето от Вас са решили къде ще раждат, но при мен дилемата е огромна. Знам със сигурност къде не искам, а от друга страна леля ми, която мед. сестра в Александровска не дава и да се издума за Токуда по нейни си съображения и само пълни главата на майка, а тя от своя страна се шашка. Та се чудя да ли да им се връзват на приказките или да си правя каквото аз си знам.
В понеделник бяхме на ЖК и нашата девойка е 1078 гр.

# 238
  • Мнения: 541
момичета можете ли да ми помогнете с разчитане на резултати?аз утре ще ходя при доки,но все пак...
Урина - белтък    15 [+/-]
      
Урина - билирубин neg [-]
      
Урина - уробилиноген    0.1 [norm]

по принцип има подробни разяснения в интернет страницата на лабораторията но сега нищо не намерих Thinkingи се чудя кое за какво е,нормално ли е всичко?
иначе при нас всичко е нормално,кг качвам с доста бързо темпо,при положение че малко ям,но то е защото много лежа и почти не се движа,но в крайна сметка колкото и да кача няма значение,важното е всичко да е наред.малката пък се катери все по-нагоре и по-нагоре Mr. Green в момента имам чувството че малко под стомаха ме побутва Heart Eyesмисля сега да си намеря детски песнички да й пускам,че после с тях да я приспивам

# 239
  • Мнения: 1
Zdravei te mami!!!Az sa6to 4akam beb4e momi4ence na 20 april!

Общи условия

Активация на акаунт