Отново за Матерна

  • 3 982
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
аз пих фолиева киселина до края на третия месец, а сега си набавям витамни с плодове и зеленчучи, тая матерна така ми заклеква на гърлото......щях да се удавя с нея, дано не се налага да я пия

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Прочети задължително тази тема за фолиевата киселина:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32826.0

# 17
  • Мнения: 544
в момента около фолиевата киселина се вдига много шум, но най вече, защото някой прибира парички от това. 

Но тя в сравнение с витамините е много евтина. Шумът е оправдан поради ефекта й.

# 18
  • Мнения: 1 031
Фолиева киселина пиех до края на 3-ти - началото на 4-ти месец.
Матерната я започнах в средата на 8-ми месец.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А фолиева киселина  Thinking
Задължително фолиева киселина, много е опасно за бебето (получават се малформации), ако има недостиг в организма от нея. Пих я до края на бременността, а Матерната я започнах от 6 месец и я пиех и по време на кърмене. По схема в периода в който не пиех Матерна пиех Калций и Фолиева киселина.

# 20
  • Мнения: 129
И аз не съм пила фолиева киселина.матерна почнах от седмия месец  и то защото ми откриха нисък хемуглубин (стандартната анемия при бременни Rolling Eyes)
иначе ако иследванията са ти идеални по добре да не се пие нищо според мен, абе те лекарите преценяват и ще ти кажат от какво имаш нужда.

# 21
  • Мнения: 4 593
фолиевата киселина се пие до 3м ,
центрум  витамини не са препорачителни за бременни
от матерната за една бременност се изпиват 2 опаковки като не по- късно от 28 г. с. , защото после нямало смисъл понеже всичко било вече оформено
в матерната има всичко необходимо , затова  не нужен друг прием , а летните храни не могат да добавят всичко нужно
при кърмене - още една опаковка
това ме съветват на  моята консултация

# 22
  • Мнения: 918
И аз мисля, че вит.А може да бъде дори опасен, ако се предозира.   Hug С две ръце съм за фолиевата киселина през първите три месеца.

# 23
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
...а летните храни не могат да добавят всичко нужно
при кърмене ...
матерната задоволява едва 1/3 от дневните нужди, тоест повишената нужда свързана с бебето, защо да не може тази 1/3 да се набави от плодове и зеленчуци, и храни изобщо??? защо да приемам синтетични витамини, когато има натурални....

# 24
за матерна съм чувала, че подува и ако пиеш, пълнееш повече през бременноста, както и че бебето се ражда доста голямо. това казват познати, бивши бременни. някой от вас да е имал такива подозрения? а на мен ми спряха фолиевата в началото на 4-тия и ми дадоха йод. защо ми е, след като нямам доказана липса на такъв? и джи пи-то не знае защо гинеколога ми го даде...някой пил ли е?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 123
за матерна съм чувала, че подува и ако пиеш, пълнееш повече през бременноста, както и че бебето се ражда доста голямо. това казват познати, бивши бременни. някой от вас да е имал такива подозрения?

И това е индивидуално в зависимост от организма. През първата си бременност я пиех от 3-4 месец , и първите няколко месеца докато кърмих - за цялата бременност качих 9 кг. Бебето си беше едричко. Сега също пия Матерна но през ден - от 4 месец. Качила съм около 6кг до сега.

# 26
didorani, поздравления за малкото кг. аз съм начало на 4-ти и вече съм +4кг. а не се храня много, напротив - нямам апетит и ям по-малко от преди. не знам от какво качвам. страх ме е, защото майка ми е качила 30кг, които никога не е свалила. естетсвено, индивидуално е, но при такъв пример...

# 27
  • София
  • Мнения: 2 298
Да пия или да не пия? Ако мога да не пия нещо, с радост ще го пропусна Laughing Не си падам по изкуствените витамини. В момента пия рибено масло на перлички - 0,5g на ден.
Фолиевата киселина има смисъл да се пие до третия месец.
Матерната (която не се започва преди четвъртия) нещо не ми понесе и изпих само една опаковка за цялата бременност. Наблягах на плодовете и зеленчуците и те ме снабдяваха с витамини.
Но не съм убедена, че трябва да пиеш рибено масло. То е полезно за нещата, които пишеш, но за тебе самата, а не за бебето, и доколкото знам, по време на бременност не е препоръчително да се приемат в по-големи количества (т.е.допълнително) точно тези витамини.

# 28
  • Мнения: 6 472
Аз също съм малко негативно настроена към рибното масло newsm78
Фолиева киселина пиех още преди да забременея и продължих до 3-ти месец. В 5-ти пак ми я предписаха и така до 7-ми.
Боледувах много в началото и за засилване на имунитета в 4-ти месец ми изписаха Матерна. Отразяваше ми се супер зле и изпих само 1/2 опаковка. От тогава не съм приемала други синтетични витамини, на изследванията са ми невероятно добри. Даже обичайно ниския хемоглобин, при мен си е съвсем в нормата на небеременна жена Grinning

# 29
  • Мнения: 1 800
Аз пих матерна през цялата бременност и докато кърмех, фолиева киселина - първите 3 месеца от бременността.

Общи условия

Активация на акаунт