Квилинг - тема 2

  • 131 490
  • 729
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 116
vst_80 аз говоря по принцип, иначе съм сигурна че можеш да ги направиш Peace

# 316
  • Мнения: 743
Аз пак не съм разбрала  Crazy Embarassed Благодаря ти, мила  Hug  bouquet
Само спамя темата и мързелувам  Embarassed

# 317
  • Мнения: 226
Наистина ни тресе великденска треска!

dyffi - много ми хареса яйцето с многото цветя обвито в целофан!
ramatahata - лепя с обикновено лепило, само картонените ленти със секундно (тип Капчица). Досега не съм лепила върху истинско яйце.

Ето още три великденски яйца:



Quilled easter eggs (quilling technique)

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 10:00 от М-Дидко

# 318
  • Мнения: 3
И от мен още Великденски идеи
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291810&pid=11350186,но не последни Wink

# 319
  • Мнения: 226
Чак на трета страница ни отишла темичката!
bobi_270166 - страхотни неща - любимото ми е пилето в кошницата! А как успяваш толково много да направиш или тези са заедно с учениците още? Истински ли са яйцата или само черупки или стиропор?

Ето още и от мен - според мен добре се получиха и тези с малките мъниста налепени по тях.
http://picasaweb.google.com/diana.pencheva/Quilling#5320094657260918178 и напред.

 Simple Smile

# 320
  • Мнения: 3 810
Мими, с шаблона ще се родиш, има ги почти по всички книжарници и са около 2 лева.

Migito, у мен възникнаха въпроси относно ползването на шаблоните...
По принцип си залепям крайчето на лентичката и тогава оформям фигурката. Когато е с шаблон как се процедира? Навиваш листчето(ползвам клечка за зъби  Mr. Green) и после? Залепя се и така се пуска във формата? или?
Прегледах линковете в началната стр. но не открих нищо. По- скоро видях как процедират без шаблон- начина който ме разтрепери  Laughing.

М-Дидко, направо си фабрика за изквилинговани яйца Wink. Браво! Peace

# 321
  • Мнения: 1 849
Мимиту с кирилизация, аз не лепя края преди да сложа в шаблона, противно на филмчетата в нета. Лепя след като лентата се разпредели равномерно в шаблона. Т.е навивам лентата, пускам в шаблона, побутвам с топлийка ако не се е разпределило равномерно, лепя края или в повечето случай залепям средата към единия от краищата. Като на бяло синьото цвете тук http://migito.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=5&pos=7 Но размерно разпределение не се получава винаги когато се работи с по-твърди хартии и тогава често ми се налага да ги оправям на ръка или с топлийка.
Ако не съм обяснила добре, казвай, на линия съм.  Hug

# 322
  • Мнения: 3
Чак на трета страница ни отишла темичката!
bobi_270166 - страхотни неща - любимото ми е пилето в кошницата! А как успяваш толково много да направиш или тези са заедно с учениците още? Истински ли са яйцата или само черупки или стиропор?

Ето още и от мен - според мен добре се получиха и тези с малките мъниста налепени по тях.
http://picasaweb.google.com/diana.pencheva/Quilling#5320094657260918178 и напред.

 Simple Smile
М-дидко,благодаря за хубавите думи.Тези яйца ги правя сама.Имам и още,но ще ги кача в събота като си дойде синът ми,че фотоапаратът е в него.Яйцата са от стиропор.Първо ги облепям с опаковъчна хартия и след това работя върху нея.Лепя с С-200(от както работя с това лепило се родих).Очаквайте още Великденски идеи.  Wink

# 323
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз се вмъквам да помоля да споделяте идеите си и в другите Великденски теми Очарована съм.Бих опитала ,но може би догодина , че нямам нищо.

# 324
  • Мнения: 1 849
нещо не стана.... Wink

# 325
  • Мнения: 1 317
Здравейте,
отскоро се запалих по квилинга, всъщност сега правя първите си опити. Ще прочета и двете теми, но може ли някой да ми каже от къде мога да си купя този инструмент за навиването хартията? Като отида в книжарницата за какво да попитам  Rolling Eyes Или ако има он-лайн магазин от където мога да си поръчам.
Ще прочета и двете теми, даже си срязах пълнителя на един химикал от долу и така си навивам засега, но ако има от къде да си го купя ще е супер.
Браво на всички ви за прекраснте творения, дано скоро и аз да мога да се включа със снимки Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 12:32 от eleonor@

# 326
  • Мнения: 1 849
Здравей, eleonor@!
Момичета си купиха от сайтове в Интернет, някои ползват ушите на голяма игла, а аз кука за плетене на чорапи, въпрос на вкус... Wink

# 327
  • Мнения: 1 317
Здравей, eleonor@!
Момичета си купиха от сайтове в Интернет, някои ползват ушите на голяма игла, а аз кука за плетене на чорапи, въпрос на вкус... Wink
Супер идеи, благодаря  Hug Довечера ще отараша шкефовете за игли и куки  Laughing
Eто и първият ми опит - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11515083 . Абсолютно непрофесионално, с лентички от гланцово блокче и навити на ръка (с пълнителя не стават добре). Няма нищо общо с вашите неща, но да се надявам, че ще се специализирам.  Blush

# 328
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Моят уред е от Ибей,една мама от форума ми го поръча...
Иначе един съвет-купи си и от шаблоните с кръгчетата,наистина са много полезни.

# 329
  • Мнения: 0
eleonor@ ,мисля че няма  за какво да се притесняваш, най-важното че си схванала идеята и имаш желание,аз ползвам игла-губерка,предварително съм я набучила на една дръжка от  едно нещо за маникюр и я залепих с хубаво с хартиено тиксо, и след това с фини клещички отчупих и най-горният връх и така  остава онова нещо като цепка където мушкаме конец Simple Smile) дано да си ми разбрала.

Момичета, искам да ви се похваля(независимо че не е скромно Grinning),но картички имат  голям успех на благотворителен базар, на нашето сдружение.За три дена са продадени 2/3 от великденски картички, които съм направила с вашата помощ и активно участие, огромно ви благодаря от все сърце...

migito,на теб лично искам да  благодаря за твоя перфекционизм, толкова пъти съм се сещала за теб когато съм правила картички, все си виках не бързай няма да стане равно, и  ще си види колко си несръчна...  bouquet

Момичета, сорри ,но съм  с празни ръце, вече съм на друга вълна, но ви "следя" отблизо Peace

Общи условия

Активация на акаунт