БЪДЕЩИ ЮНСКИ МАМИ! ТЕМА №22

  • 11 923
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 753
Edno momiche, честит празник на теб и любимия човек! Бъдете все така влюбени, ще видите как любовта ви ще се умножи и изпълни и с нов смисъл щом гушнете двете си дечица...Да гледаш децата, плод на любовта с най-скъпия човек, е нещо велико...
Каквото и да напиша няма да може да опише вашите чувства. Желая ви здраве и още мечти заедно!


Фантазия, моите проучвания пък показват малко по-голям превес за момче. Такива са и моите усещания. Но ще ви кажа юни месец, ако и докторът устиска до тогава. Лека вечер.

# 31
  • Мнения: 255
ayas, сигурно изненадата ти ще е още по-голяма, но незнам как се сдържаш да не узнаеш. Моето любопитство не е малко попринцип, ама сега май съм като една истинска клюкарка  hahaha трбва да знам всичко  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 48
Ееее, успях да ви изчета  newsm44

Франческа - страхотно оформление  Hug зарежда много положително  smile3525

за срещата - много ми беше приятно, че видях повечето от вас, но беше наистина трудно да си поговорим с всички, но се надявам за следващия път да измислим някое по спокойно местенце.

edno_momiche - разбира се, че искам списъчето  smile3521 Честит празник на теб и допълващата те половинка  Two Hearts Каквото и да ти пожелая мисля,че ще е излишно, защото ти си имаш всичко  Hug За това ти пожелавам от здраве да не се отървеш и да се радваш на живота, ръка за ръка с любимия човек и от юни месец с две сладки бебешорчета  family4 lovekiss

Добре дошли на новите мамчета   Hug

anyto - радвам се, че си вече добре и ти пожелавам от тук нататък да се наслаждаваш само на приятните моменти на бременността   love001

Somebody - радвам се, че всичко е наред  Praynig и използвай почивката да си починеш хубаво и да се заредиш с нови сили  smile3521

albena35 - пожелавам ти след прегледа при Мазнейкова да излезнеш, като най-щастливата предстояща многодетна майка  newsm51

А сега и аз да си кажа - днес бях на ФМ. Бебка върви много добре  newsm68, ще бъде дългокрака мадама  smile3508 Огледахме и всичко, като най вече сърчицето  Heart Докторката каза, че всичко ни е наред и че тежим вече над 300 гр.  newsm68

Мислех много неща да пиша, но мисля да спра че и без това стана много дълго  newsm12

Много ви    love001  love001  love001 и ви пожелавам приятни сънища  luvbed

# 33
  • Мнения: 1 419
Привет и от нас   bouquet

Едно момиче, просто се разчувствах - благодаря ти за положителната емоция  Rolling Eyes. Пожелавам ви невероятен празник, а живот и здраве след 5-6 месеца ще разберете как животът ви става наистина пълноценен и изпълнен с още повее любов (колкото и да е чудно дали може да бъде повече)  Heart Eyes

Осцилококцинум, последните месеци станах спец  bowuu. Пие се:
- За профилактика - 1 път седмично
- При първи симптоми - 2-3 пъти през 6 часа (ако все още симптомите са налице, няма проблем да се продължи още един ден на тази схема)
- Когато силните симптоми отшумят, 1-2 дни по 2 пъти на ден - отново, ако все още не се чувствате напълно здрави, можете да продължите  Peace
Благодарение на него последните 2 месеца се опазих да не се разболея покрай всичките вируси на малчовците  Wink.

Феникс, децата са хитри и усещат. Просто отказвай да го взимаш като му обясниш, че е голям, че може да ходи, че не можеш сега да го вдигаш и т.н. Не използвай за оправдание бебетата обаче - много е важно  Peace.

Отпуските, не знам за нови промени, от последните (преди 2-3-4 години ако не се лъжа) работодателят е длъжен "силно да препоръча" на служителите си да си ползват отпуските  Laughing. КТ не позволява служителят да бъде задължен. След 1,5 години не се губят отпуските, а дори напротив - ако имате такива изостанали, не могат да ви ги откажат - просто им връчвате молбата и излизате  Mr. Green. Да не говорим, че всеки работодател грижещ се за добрите си финансови отчети не желае натрупването на отпуски, така че не би трябвало да ги откаже - спокойно може да се разберете в дена, в който болничния ви започва да не си предавате болничния лист, а да си пуснете отпуск, а болничния да ви го заведат от датата, след последния ден от отпуска.

Аяс, мен ме болят гърдите - растат с всеки изминал ден  bombs. Подносих си един сутиен от предния път от кърменето и сега ми е толкова точен, колкото когато вече кърмех - не знам до края какво ще стане  Crazy. За справка - носех 75С, предния път като бременеех носех 80Д, а сега съм с 85Д  Shocked

Днес бях на преглед, за пръв път в Токуда, където смятам да раждам. Прегледът ми се падна при Димитров. Останах положително впечатлена - държа се изключително професионално и вдъхва доверие на изключително компетентен специалист. Бяхме на едно мнение по всички въпроси, което ми допадна още повече (мразя да ми противоречат  Crazy Mr. Green). Шегата настрана, но човекът си каза, че препоръчва да се запиша на ЖК и да му нося само изследванията, че няма нужда да се виждаме сега толкова често (следващия преглед ми е средата на март при него). А за раждането (и тук идва най-прекрасния за мен момент), на въпроса дали ще трябва пак да правим секцио, заради първото раждане, той каза, че е много рано още. Каза още, че след като първото е било секцио и сравнително наскоро, 'ако'-тата се увеличават, но в никакъв случай не отрича възможността и за нормално раждане ако нещата са наред  Heart Eyes. Винаги съм си мислела, че това е посоката на разсъждение, нпо досега всички лекари (освен моята си АГ) са ми казвали, че никой няма да поеме такъв риск  Shocked. Както и да е, радвам се че си тръгнах толкова удовлетворена и уверена, че живот и здраве ще раждам в сигурни ръце  Blush.

Спирам, че изписах ферман. До утре   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 592
Добро утро мами,

edno_momiche, много се разчувствах от поста ти! Продължавайте да се обичате, .... направо нямам думи  Two Hearts

# 35
  • Мнения: 989
edno_momiche, честит празник! Написала си прекрасни неща. Пожелавам и на двама ви тези емоции да ви съпътстват през целия ви съвместен живот!

Анито, радвам се, че отново си сред нас. Надявам се, че вече си по-спокойна.
baby12, честито девойче!

# 36
  • Мнения: 9 814
edno_momiche , пожелавам ви още 107 години заедно, много любов, щастие и красиви мигове.
И най-важното две здрави и сладки момченца!
Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 357
Едно момиче, честит ви празник. И мен ме разчувства, много се радвам на двойки като вас. Пожелавам ви все така да се обичате и наистина да не се оставяте на течението. Приятно изкарване   bouquet.

# 38
  • Мнения: 1
Добро утро момичета Simple Smile

Edno_momiche честит празник! Пожелавам много щастие и любов още 100 години Simple Smile
Сега се сещам че ти питаше за ноктопластиката - аз бях с гел и го махнах миналата седмица, защото много бързо идваше време за поддръжка след като забременях. Моята маникюристка ме предупреди още в началото, че най-вероятно така ще стане.
Мога да се похваля - вече и аз усещам леки ритничета. Особено вчера след като пих второ кафе, явно много сериозно съм нарушила спокойствието на малкия човек.

Лек и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 39
  • Мнения: 9 814
Оххх, детето вдигна температура тази нощ и се надявам вирусчето, което е пипнала да не го хвана и аз.
Обаче доста ме боли главата и мисля да си ходя до аптеката да си взема осцилококцинум и да започна да го пия по три на ден.
Също така и зверски ми се спи и съм уморена- едно от това че, почти не спя, а и Кати ме вдигна още към 4. Tired

# 40
  • Мнения: 0
Добро утро, прекрасни мами!!! Hug

edno_momiche , ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!! Много красота и спокойствие в живота Ви. Само щастливи емоции и усмивки!!! И Любов, Любов, Любов, ...............

Красив ден и на всички Мами, бъдещи и настоящи!!! newsm51

# 41
  • Мнения: 1 475
Добро утро

edno_momiche, честит празник и още дълги години такава изпълващата с усмивки любов!! Heart Eyes

baby12, на теб честита ти девойка! sling

Aya, първия път В Токуда и на мен ми бе препоръчан д- р Димитров, ходих при него, но първо ми каза, че не води ЖК, и второ ми се видя доста студено отношението му към пациентките, не отричам, че е професионалист, той ме преглежда, но се опитах да му задам някои въпроси, примерно относно болките в корема, които си имам от самото начало и той ми отговори, да се обърна към хирург, както и да е не харесвам лекари, които нямат отношение към пациентите си, а ги възприемат само като средство за получаване на пари, ето защо съм изключително доволна от моята лекарка, нито веднъж тази жена не ме върна, първия път, като и се обадих по телефона, не се наложи да и обеснявам, коя съм, знаеше ми името, при положение, че само веднъж ме беше виждала Simple SmileДосега сигурна 5-6 пъти от началото съм и звъняла, нито веднъж не ме върна, и всеки път, като се бях притеснила за нещо ме викаше да ме погледне, дори и да не беше на смяна, се обаждаше на дежурен нейн колега да ме прегледа! Peace

Каква съм паника  още от сега за бебо, че не се е родило още, а като се роди просто не ми се мисли, сигурно, ще трябва да мина на успокоителни, как се задавят бебетата непрекъснато, ей от това се страхувам, аз какви драми съм правила заради котката си, как съм се карала с ветеринари не е истина,какви тонове сълзи съм изплаквала, като се разболее, Embarassed пък това ще ми е детенце и просто не ми се мисли!!Приятелят ми каза, че вкъщи, като се роди явно трябва да се подготви непрекъснато да се чуват ревове -бебето и аз в един глас! Mr. Green

Корема, почти не ме боли сега, усещането е ,все едно някой ме е бил по яйчниците, все едно са ми се уголемили,по-скоро все едно ми тежат и са порастнали, но пък нямам никакви режещи болки, което  е много хубаво!

Ох , много е хубаво да си си вкъщи и да си мързелуваш! newsm10

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 09:47 от somebody

# 42
  • Мнения: 255
Аз ще си вмъкна пак въпросчето. Колко най-много трябва да е голяма гънката на вратлето? Нашата е 2мм, доктора каза, по-малко е от 3 значе е добре...

И да кажа за гърдите-моите ме наболячат сутрин, чувствам ги по-тежки и болезнени.

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 854
Edno_momiche, Честита годишнина, пожелавам ти цялото щастие на света, но виждам, че ти вече го имаш! Много хубаво си го написала.

Лилито, не са безобидни тези контракции, затова и всички, каквото и нещо такова да почуствате, свържете се с лекаря, той ще прецени.
Аз чувствах ритниците много силно, болезнено чак, и когато видях само 2-3 капчици кръв, веднага се обадих на лекарката. Тя каза, че въобще няма какво да ме гледа, че бременност и кръвотечение са несъвместими, дори да е минимално и веднага да влизам в болница. Ето, че за 2-3 дни всичко се оправя, но трябва да се взимат наврееменни мерки. Като казах на лекарката, че може да е нещо от настинка, тя каза, че от настинака не се кърви и да не разваляме хубавата работа, която е вече наполовина... Искам да питам има ли друга мама с плацента превия, че четох из нета ама друго си е инфо от първа ръка.

Катеринка, Феникс, Едно момиче, не, че ви налагам мнение, но ви казвах за най-близката ми приятелка, която роди нормално близначки, 14 дни преди термин, по 2500 гр., втората седалишно, но раждането е било много по-леко от моето по нейни думи и с 5 мин. разлика. Казвам ви това, защото си спомням, че някоя от вас и се искаше нормално раждане, но се притесняваше, че са близначета. Напълно е възможна мисията. Питайте лекарите си де.

Ааа и не на последно място, БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ, за съпричастността към проблемите ми и за милите думи. И аз не ви забравих в болницата и все виках на другото момиче, което къщо е бъдеща юнска мама, колко е хубаво при нас, колко са мили всички тук и и давах съвети и мнения, които съм получила от вас.  Hug ви всички!

Аааа и още нещо - две от най-близките ми приятелки и те чакат бебенца, но през Август, и то след дълго чакане. Толкова се радвам за тях    Grinning

# 44
  • Мнения: 165
Добро утро!

Едно момиче честит ви празник, обичайте се и бъдете здрави!

И мен се опитва да ме боли гърлото леко, но засега го моря с цитрусови плодове, мед и орехи Simple Smile

От седмица насам сънувам като луда...направо не мога да се наспя и все едни щуротии, направо..събуждам се през нощта примерно в 3ч свежа като марулка, после не мога да заспя един час, а на сутринта не мога да отлепя за работа Confused

Момичета има ли някоя от вас течение - аз от няколко дни наблюдавам съвсем слабо, кремообразно бяло - правих преди 3 седмици микробиология - чиста е, чудя се дали е нужно отново да пускам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт