Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 34 359
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 116
Радвам се Маме, че зарадва децата, че успя и че е станало много добре - много хубав цвят, а и покритието (съдейки по снимката в гръб, че там се вижда) е станало добро! Браво!

Крисче, и аз надписи не мога да правя, фитили толкова много и все равни, не мога да правя:)))

# 271
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, момичета,
отдавна нямам време да следя темите, но се реванширам с последната ми торта - за 60-тия юбилей на свекърва ми. Тортата е с готови блатове /благодариние на Крисчето/, половината е с крем млечен шоколад, другата с бял шоколад и много бадеми и в двата. Отгоре е готова моделираща маса. Мисля, че добре личи идеята...
http://medunkabg.multiply.com/photos/album/4/4#59

# 272
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Видях, че коментирате фитили и т.н. от захарно тесто. Едниният начин - за тревичката го знаете - с пресата за чесън или с подобна от комплектите за моделиране на пластелин. Но за кълбетата с прежда /понеже толкова се измъчих с тези преси/, мъжът ми донесе от комшиите електрическата мелачка за кайма. Запуших с фолио дупките и оставих само 3, за да мога да ги ловя по - лесно фитилчетата и да не залепват. Стана за нула време, сигурно не съм първата дето се е сетила... Ама си е трудоемко - не бих я повторила пак тази торта - особено с моя "динозавър" на 3 наоколо...

# 273
  • Мнения: 634
Мама Цуцолана,браво за успеха.Първата торта ще си я спомняш винаги.  bouquet
Медунка идеята ти е страхотна и изпълнението супер.  chef
Натали на теб дължа участието си в този форум.Сърдечно ти благодаря.Ти беше първата дама,която ми отговори и ме напъти кака да участвам тук. smile3525 smile3525 smile3525

# 274
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ох, засрамихте ме - аз не търсех вашите благодарности, напротив исках аз да благодаря!  bouquet

Бени (Албенка) аз тогава не успях да ти обърна голяма внимание, защото  около мен тогава беше доста проблематично - бабата на мъжа ми (Бог да я прости) лежеше на смъртно легло и трябваше да се грижим за нея, та не ми беше много до писане, защото освен, че нямах много време, имах сърдечна привързаност към нея - научи ме много чешки ястия и наистина много ни липсва!  bouquet

Дими, права си - ще се опитам да коментирам по-често тук, но много отдавна съм една от тези които нямат толкова опит! Whistling

Мама Цоцоланка, много добре се е получила тортата! Радвам се, че Рафаелото се е харесала!   bouquet

Krische, ами ползвай за надписите тези тубички с готовият шрифт. Има и друг вариант - със шоколад и фунийка (найлон), та дори и трансфер на надпис може да се направи, само не збравяйте, че надписа трябва да се одпечата огледално. Тортата с обувчиците е разкошна!  bouquet

Ванче, шарана няма и да го коментирам - като истински е! Но при теб това си е стандарт - всичко ти е изпипано до последния детайл! Hug

blueeye® много идейна торта - много ми харесва!  bouquet

medunka - супер торта с плетка! Браво! Heart Eyes

Лека вечер за сега, аз отивам да се грижа за болни деца! Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 18:42 от natalyna

# 275
  • Мнения: 2 708
Ейййййй Медунке, загуби се ти Wink ама пък като се появяваш с разкошна торта го правиш Heart Eyes Много е пипната, евала. Да покажеш и разрез, а пък ако можеш и реакцията да покажеш или поне разкажеш, ще е супер Laughing Laughing Laughing Много ми харесва на мен. И се весвай по-честичко Peace Шишовете за плетене от какво са, как ги направи толкова правилни? Peace

Наталина, хиляди благодарности и на теб, защото съм гледала не 1 и 2 твои торти, да не говорим, че специално тортата ти за прощъпулник съм гледала мноооого внимателно. И естествено използвам вече 2 път крема Рафаело(все пак моя опит е скромен), който много се харесва особено на половинката Peace Днес четох първите теми, толково е интересно и от къде сте почнали момичета.....и си била едва ли не самичка да отговаряш на всички въпроси Peace

# 276
  • Мнения: 1 173
Нещо и от мен , ей така без повод ( да поддържам форма само  Wink ) .

Други снимки в албума http://www.snimka.bg/album.php?album_id=229804
Ванче нИ ми брой китките , че са подредени в кръг и няма начин да ги видиш от всички страни  Laughing

А да видим как се пише коментар на 10 страници пълни с торти  Shocked
Албена мечето е много сладко , наистина ми харесва , ЧРД на дъщеря ти - все така да ти помага(червено и черно - много сполучлива комбинация). Футболната и тя е сполучлива ( нищо не разбирам от емблеми де )
Естел дино - крокито е страхотно . Много добра работа
Пепи тортата със слончето е много нежна , само ми се струва малко самотно това слонче на 2рия етаж. Втората с мечето и тя ли е за същото детенце. За единицата какво да кажа , ти вече си им хванала цаката на Пух и компания , а също така и на Уфцете ( липсват ми тези животинки , скоро не си ни ги показвала).
Мама Яни ти май ще си следващата Иринка с тези сметанови изкушения. Смело напред , без "кусури" не може
HOLY бързата тортичка за колегите изглежда вкусна. Какви рецепти им правиш на колегите ти , и какво се харесва като вкус в Канада ?
Стефибгг Много сполучлива първа поръчка . Котаците много ми харесват.
Бамбинкамалинка машината ще "прошие" бре човек , като истинска е ( една "марка да и беше сложила Wink )
Дидди трансфера на Цар лъв е толкова красив. Браво
Естрела тортата ми харесва - трактора прилича наистина на този на Ванчето  Wink
Ванчепак ти ( надявам се преброи китките Mr. Green )...кънката - ех ... та чак и Найк , браво , моите аплодисменти. За изтребителя - много хубав фон ... Heart Eyes , ще ме накараш и аз да го пробвам този желатин .
Сега за рибето  да те изкритикувам - аз риба с такава перка по цялата дължина отгоре не съм виждала . Ха сега кажи , що не направи две отдели перки на рибката ( е , изкритикувах тЪ  Mr. Green) . Да ти е жив и здрав съпруга и все така да те слуша  Wink ( риба моя не лови , нито пък яде , аз похапвам ако има кой да ми я донесе изчистена  Laughing )
Пави04 ти се появявай по-често в темата , пък да видиш какви вълшебства ще започнеш и ти да твориш  Wink
Катя Сливен и ти сметанови изкушения ни предлагаш. Кошницата с рози... браво !
Крисче тортата на малкия юнак е просто повече от сполучлива. Възглавничката се е получила много добре ( що розова бре човек  newsm78 ). Видя че няма нищо страшно в правенето на двуетажна торта , нали ( само малко повече цапаница , особено ако я правиш с различни кремове) . Малкия да ви е жив и здрав , лошите моменти да останат за гърба ви ( и ние минахме от там тази година , затова много добре разбирам през какво е преминала сестра ти  Hug )
Блуай ето "написала си я тортата" . Какво символизират заровете  newsm78
Мама Цоцоланка и моя първи опит беше Барби ( леле почти година мина от тогава) . Смело напред, ще видиш каква "краста" е това хоби
Медунка поглеждайки тортата и си помислих" добре де къде е тортата , това мини тортички ли са ", помислих самата торта за подложка  Embarassed. Канта отдолу разграфен като сантиметър- много идейно. Отлично си се справила
И най-накрая остана Силрай е това зеленото как си го постигнала и идея си нямам . С айсинг или маслен крем рисува отгоре ?

Сега отговарям набързо :BIZCOCHO- време имам , не работя - гледам малкия .Крисче- мислех да си играя и да ги правя като букет ( с тел и това цветарското тиксо ) , обаче като потроших 3 рози и се отказах. Дръжките набучих в топче фондан и понеже цветята са много и се скри  Wink.  На първия етаж трябваше да има айсинг ( нещо като мини цветчета) , обаче първо не си намерих най -тънкия накрайник , второ иска "ръка" ( а мен хич ме няма)  - клепах , клепах не ми хареса и го "изстъргах"  Laughing Обаче естествено останаха следи и затова лепнах тези печати отгоре ( те са за скрапбукинг , но аз тази идея я откраднах от Аталанта ). Иначе тортата е пандишпан , първия етаж е с крем от кокосово мляко и препечени кокосови стърготини. Втория е със нещо като шоколадов мус смесица между този на Танита и Ванчето. Блуай - ей така я правих наистина - понеже си играх да правя рози по начина на Алън Дън ( кога ли ще заприличат и 5% на неговите не знам  Laughing) ,а и това ми е  и първия успешен лилиум ( без да се потроши ).
Силрай лилиум , лилия или както и да се нарича е това бялото ( както казах 3ти опит ми е от миналата година , винаги се трошаха в основата) Всяко листо е сложено на тел и така съхнаха , после просто ги увих в тиксото. Тичинките не трябва да изглеждат така , но до цветното предизвикателство има още 6 м.  Wink

Ей това е - редактирах се , написах една страница пост  ooooh! , обаче май всички ви изредих .



Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 21:33 от raya_usa

# 277
  • Мнения: 411
как без повод бе жена,кога намираШ време,та аз ве4е и за празник не намирам та камо ли за делник,докато децата бяха малки имах пове4е време хем едно време и памперси нямаШе.а сега то Ще да е от ЕГНто сигурно но съм много  изморена

# 278
  • Мнения: 2 708
Ауууу Рая, толкова е перфектна тази торта...... искам и аз такива цветяяяя Crossing Arms
Много са красиви. Аз да попитам, дръжките им в какво са сложени, набучени или прикрепени, не знам как точно да обясня питането си, ама дано ми схванеш въпроса. Много харесвам такива изчистени торти, стилни и красиви Peace И да споделиш с какво си ги напълнила все пак, (ако не етайна де Wink) А по долната торта, по страничния борд, нещо като рисунък ли виждам, ефект ли  някакъв релефен, или нещо не виждам добре???

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 19:08 от Krische

# 279
  • Мнения: 2 000
Гледам шарана на Ванчето и се чудя верно ли е торта, или е сложила един истински и ни лъже, че е нейно произведение. Докато не го видя нарязан няма да повярвам  Laughing
Крисче, твоята възглавничка с терличките много ми хареса. Ако може да крадна идеята, че колежката като роди след няколко месеца и да й я направя.
Мама Цоцоланка, много ти е хубаво Барбито. Аз се чудя на кое момиченце да се пробвам да направя такава торта, че с моите мъже само момчешки торти правя.
Аз днес правих една торта само за да се пробвам да правя рози от сметана. Малко ме е срам след тортата на raya, да покажа моите рози, но тъй като искам и съвет от вас ще я постна.
Та въпроса ми е има ли за сметаната специална боя или всяка една става? Аз ползвам на wilton ей тези бои http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E30C98D-475A-BA … -58196290B17A7323, обаче сметаната ми става като пресечена от тях. А може би от сметаната зависи? Купувам на MyDay, понякога и Хопла.

# 280
  • Мнения: 264
Страхотни торти майсторки, гледам и хълцам, като Алиса в страната на чудесата.
Крисче много ме впечатли с тази история с бялата торта, пожелавам ти още 100 години да му правиш на малкия племеник по една бяла торта за рождения ден.
Шарана е уникален, трябва доста да се вгледаш, та да разбереш, че не е жив!!!
Зареждате ме много положително в тази тортена тема.

# 281
  • Мнения: 4 358
Охооо какво виждат очите ми  ooooh! ooooh! ooooh!.Леле леле......много хубави торти бе девойки.
Катя как така те е срам бе ooooh!.Захласнах се по розите ти.Браво.Много красива кошница Peace
Албенка момичето ти е много красива девойка.А това на едната снимка кандидат зет ли е Wink Hug
Пепи пак страхотни Пух и компания
Стаси - ах този шоколадов борд дето на мен ми се опъва ooooh!
Крисче - направо не мога да повярвам кога влезна при нас кога такива торти завъртя.Имаш голям талант.Пуснах и аз сълзи за прекрасната история, че няма нищо случайно в живота.Важното е да разчитаме знаците както си направила ти.
Нека да е живо и здраво момченцето и да му спретнеш торта и за сватбата Hug
Очите ми останаха и на Синеочка във буквената торта, На Цоци барбито, На Медунката плетката за свеки   Peace Peace Peace
А Ванче аз се изчерпах за тебе.Няма невъзможни неща при теб.Рибата е като току що уловена. Да ти е жив и здрав мъжът ти. Заслужава да му правиш такива торти.Търпи безропотно хобито ти Mr. Green Hug
Рая - браво на тебе.Така не се губи форма.Не като мене дето от не помня кога торта не съм правила Hug

# 282
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря на всички за добрите думи  newsm51
Krische и аз се чудя как успях  Joy мога да кажа какво направих... разпечатах си на един лист 1:1 така както исках да изглеждат буквите. задължително се слагат интервали между всяка буква, за да можеш върху тях да рисуваш или моделираш буквата. с шприц си направих фитилите (мнооооооого натискане трябваше, щото масата не е мека и трудно минаваше) и после си ги врътках и така. ето тук има нещо като стъпка по стъпка  Grinning на мен писането също ми е проблем, но нямаше как да откажа. желанието беше за точно този надпис, имах късмет, че нямаше изисквания за вкус и външен вид  Mr. Green  най-вероятно под секрет, освен ако не размислят до тогава, ще се наложи да правя и сватбена торта  Crazy Mr. Green ooooh! Shocked
van444е, van444e, да ти е жив и здрав мъжЪт и повече да ти угажда  newsm51  ura  ura  ura ай, са, не случил на жена. ако питаш мене случил е и още как, малко жени ще го траят такъв рибар  Mr. Green Joy hahaha  Whistling шарана е УБИЙСТВЕН  smile3501 те такива риби и аз ям  Joy violetblue и останалите, които попитаха за наситеното оранжево, боичката е гелова на Уилтън. на горните снимки се вижда, че първо си направих буквите, после с четка и боичка разтворена в малко спирт боядисвах, така се получи наситеното  Peace Krische, дано съм отговорила на въпроса ти  Hug medunka чудна торта и страхотна идея за месомелачката, май ще се наложи да взимам тоз уред от родителското тяло  Mr. Green  Hug natalyna, ще се радвам, ако успяваш да се разписваш по-често, а и да показваш повече тортички и красоти  Hug  bouquet  raya_usa  Shocked сигурна ли си, че просто ей така си я направила   Shocked  Laughing страхотна е!!!!  Hug  bouquet Катя (Сливен) на мен розите много ми харесват Peace

# 283
  • Мнения: 1 271
Честито на всички имали повод за празнуване!    bouquet

Мого красиви торти видях в тази темичка!Поздравления за всички тортоправили  bouquet  Hug

На Ванчето шарана ме впечатли особено много!

Рая, ненадмината си в цветята, особенно това бялото, направо като истинско.Искам подробно обяснение, моля за него?   bouquet А и на долният етаж има някакви орнаменти-може ли по близка детайлна снимка?

Нат, стискам палци да се оправите по бързо  Hug

Айде и от мен една цветна торта, че фотото ми днес се смили над мен и проработи!



Ванче, ни и брой и моите  Mr. Green  със сигурност са нечетен брой!!!  Crazy

Продължавайте все така да творите, успех на всички   bouquet

# 284
  • Мнения: 4 358
silrai много хубава торта  Peace Peace Peace.Как закрепи цифрите прави?Прилича ми да са от ММШ ,но пък как така стоят изправени newsm78

Общи условия

Активация на акаунт