Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 34 360
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 618
Krische ама как ме просълзи  Cry с този Дени. Ама то ще е много щастливо дете, да знаИш Hug Та да те питам аз, как не те е срам така добре да се представяш Mr. Green много изпипана работа, скри ми шапката Laughing Ш кажи на леля детето много ли се радва на тотата Party
Албенче много чаровна девойка имаш Wink

# 256
  • Мнения: 818
здравейте ,момичета.Може ли да ми кажете(и на лични става),на коя улица в гр.Варна беше магазина за сладкарските боички.благодаря.

Ул,Бьлгарски орел 8

# 257
  • Мнения: 1 965
Да се включа и аз в дебата за боичките в тубички
И трите вида са шрифтове. Могат да се ползват за боички но не очаквайте наситени цветове. Стават хубави бледи бонбонени цветове. Поради глюкозата в състава им, може да ви лепне тестото. Няколко пъти съм казвала, тези които купуват тези боички от МЕТРО, да внимават. Кутийките се отварят от "възпитани" хора и се крадат тубички отвътре. От опит го казвам. Нямах жълто в едната кутийка. веднъж чух, че някой си нямал червено.....
БОИТЕ ЗА ЯЙЦА:
Стават, за в краен случай. Но търсете такива, на които пише "ЗА ЯЙЦА И СЛАДКИШИ". Разликата е тази, че в тези, които са само за яйца има две неща които ще ви създават проблеми. Прословутия Емулгатор - Е123, който се води канцероген, освен това е солен емулгатор. Другото нещо което трябва да липсва в състава е СОЛ. Повечето боички обаче съдържат СОЛ.
Показвам два вида боички, които нямат тези две съставки и са И ЗА сладкиши:
ТЕЗИ и ГРЪБ и ТЕЗИ
Сигурно има и други, но тези имам на снимки.
Ако си разтворите сухата боичка във малко вода или водка, можете да и добавите малко топла глюкоза или светъл мед и получавате подобие на тубичките, но много по-наситено като цвят.
Крисче - напълно те разбирам какво изпитваш към МОМЧЕТО НА ЛЕЛЯ. Имам си двама племенника и ми е ясно...... Страхотна торта си му извъртяла, айде сега да те видим с новопълучената пратка кувертюр как ще се представиш!!!!  Joy

# 258
  • Мнения: 11 607
van444eto у наше село с това разполагаме Rolling Eyes.....Обърнах тортата, щерката вече разбра каква е идеята и ходи с блеснали очи и с ентусиазъм започна да си пише домашните...слънцето може вече и да залезе, щерката грее и заради него....Роклята дойде по мярка, точно на талията идва....

van444eto ще мога ли да спася все пак положението с тези бои?

Ох...дали ще го направя това покритие......А после с шприц и сметана нали ще мога да украся или да си напарвя някакви фигурки от марципана? Ох...ами ако си стане Тантела роклята??????

# 259
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето и моята буквена торта  Mr. Green

  тази и следващите, а ето и виновниците Grinning

готови какови платки, снабдена от van444eto, банановия мус пак на van444eto, ама вместо сух сладолед, течна сметана и вместо есенция, бейлисче  Laughing платките са напоени с вода, захар и бейлисче  Mr. Green букви и покритие - готова маса.

Албена, да ти е жива и здрава рожденичката   bouquet страхотна торта, как успя този червен цвят да го докараш  newsm78
Krische, да е жив и здрав малкия-голям мъж  newsm51 много нежна и приказна торта  Hug  bouquet _Пепи_, имам чувството, че си имаш един комплект от мечопуховци, слагаш ги върху тортата само за снимките, после ги махаш пазиш за следващата торта   Joy как успяваш да са толкова еднакви и добре оформени, нямам си идея   Shocked Rolling Eyes Hug tarlio, какво точно не се получи при глазурата  newsm78  van444eto, чакам с нетърпение да видя и третата торта  Whistling estrella, мнооооооого добре се е получил багера (или каквото е там  Mr. GreenPeace galet0_G твоите торти са невероятни   Crazy  Peace diddi, чуден трансфер  Hug stefibgg твоите котета и мишки много ми допаднаха  Hug Rumya ЧъРъДъ на патерица     bouquet

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 12:03 от blueeye®

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, виждам, че много от вас се интересуват за цвета на тортата на Албенка. Ще издам голямата тайна, защото аз и дадох идея как да стане така наситено.
Разтваряте си червена боя със спирт и с гъба оцветявате вече покритата торта. Спирта се изпарява за секунди, а цвета става наситен и хубав.

blueeye®, много хубава торта. Цветовете са точно такива каквито аз харесвам. Ярки и свежи  Grinning

Крисче, супер е станала тортата. Браво  smile3501

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 12:25 от _Пепи_

# 261
  • Мнения: 2 708
Благодаря ви момичета Hug Hug Hug Както май Марулка веднъж беше писала, ако не си покажа тортата тук, все едно не съм правила торта Joy Joy Joy Joy

Дестини, то миличкото детенце толкова го ошашавихме, с ритуали и народ, пък и то още мъничко, та не знам какво е разбрало от тортата, но другите направо припадаха sun че нали съвсем от скоро почнах да правя такива неща. Въобще беше много хубаво Laughing
Между другото ние с теб докато се наканим, аз си оползотворих блатовете Peace Peace Peace

Ванчеееееееееееееее ти си супер. Благодаря ти за пратката и извинявай за притеснението. Как намираш време за всички тези неща - не зная. Още веднъж, хиляди благодарности. Чудя се дали да не направя една торта като тази твоята с рулата вертикално дето ги беше направила, че за Бобето трябва за 14ти май нещичко да направя WinkАма ще трябва първо за блатове да го пратя, че свършиха моите. А и ме подсеща, да не забравям, че и за него специално наречена торта трябва да има Joy Не че не яде от другите, ама друго си е да си е за него. Само 1 съм била направила наречена за него ooooh!

Синеочке, бая писане е паднало, но ми харесва много.... И идеята и изпълнението е много добро.... Как успя толкоз букви да изпишеш. Между другото това на мен ми е голям проблем, писането и още не съм измислила начин, подходящ за мен, който да дава задоволителни резултати Laughing

# 262
  • Мнения: 1 965
Ъъъъъъ.... ей ме пак.
Счупих всички рекорди по бързо правене на торта. Повода е РОЖДЕНИЯ ДЕН на мойто мило, незаменимо, неповторимо и какво ли още не съкровище, не е свекърва ми, не се заблуждавайте. Съпруженското тяло днес има рожден ден, и след като разхвърлях дечурлигата по неделните мероприятия, спретнах това:
И ОЩЕ
Мъжът ми е страстен рибар, обаче не случил на булка. Риба не ловя, не  пипам, не готвя и не ям. 20 години слушам как мечтата му е АЗ да му сготвя риба. Ей, му риба сега!!!! Критикувайте на воля, чинията е мръсна, има недовършени зелени марули в хладилника които трябваше да са отстрани, ама от изрязването, оформянето, мазането, покриването на рибата през рисуването и скриването в хладилника имах точно 40 минути. Даже и надписи на снимката няма. ще ги оправям друг път.
Тичам да прибирам зверовете и да ходим на другия рожден ден с изтребителя.
Това е!!! Хапнете си рибка и пийнете по едно питие за най-добрия мъж на света!!!!

# 263
  • Мнения: 2 708
Еваларка Ванче. Страшна си. Рибата е като току що изваден шаран от Панчарево. Аз понеже ходя (ходех) по рибарлък, та баш такива са си hahaha hahaha hahaha Може да не ядеш и да не готвиш, ама поне си ги наблюдавала обстойно явно, защото като жива си я докарала Laughing Laughing Laughing Да ти е жив и здрав мъжо и все така да те "слуша". Laughing Laughing Laughing че тортички изнанада да искаш да му правиш, че то нямаш ли желание за тези изненади, утишла тя рибата у ряката Joy Joy Joy Joy Joy

# 264
  • Мнения: 634
Благодаря за пожеланията към дъщеря ми .Благодаря на Пепи за помоща да постигна такова червено,защото моето е кармезин.Та сигурно щеше тортата да е кремава.
Ванче тук не съм съгласна ,че мъжът ти не е случил с бука.Малко от нас биха спретнали такъв шаран.Просто си невероятна.С каквото се захванеш го правиш и при това едно към едно. smile3525 smile3501  love001

# 265
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

Ох какви страхотни торти сте показали пак - една от друга по-хубави и интересни! Аз съвсем вече нямам време за това ми любимо хоби и макар че ще имам скоро повод още не съм измислила идея - ще видя как ще се справя. Иначе последните две седмици се боря тук с един ужасен грип - седмица не можех да стана от леглото, а после още не ми беше добре и децата се разболяха та още понасяме последиците!

Мама Яни, още на 20 съм сложила рецептата за блата (по-рано просто не успях, защото наистина ми беше много зле). Вярно, че не отговорих на съобщението ти, за да кажа че съм го прибавила, но наистина ми беше много зле. Едва последните 2-3 дни се оправих.

Честито на всички рожденици на патерица - да сте живи и здрави и вие и близките ви момичета!  bouquet  bouquet  bouquet
 Макар и да не пиша, с удоволствие ви чета и разглеждам и се възхищавам на красотите ви! Благодаря на всички вас, които намират време да отговарят на въпросите на новодошлите! Знам че съм ви длъжница, защото аз вече нямам това време (а всъщност бях започнала тази тема точно с това намерение Embarassed) Хубаво е, че тук се запази един хубав дух на подпомагане, добър тон и добро настроение!

Още веднъж благодаря на всички, че с такъв хъс поддържате тази тема! Hug Heart Eyes

# 266
  • София
  • Мнения: 2 116
Започвам отзад-напред:

Нат, дано няма повече здравни неразположения увас и да се възстановявате бързо! Много ни липсваш тук и лично аз много се надявам да успееш по-натам да му хванеш цаката на новия си ритъм и да вмъкнеш в него отново по малко време и за тортите:))) За благодарностите - ние би трябвало да сме ти благодарни, че си сложила началото на тази тема, а за това, че я поддържаме...аз (а и немалко от нас) почти живея тук:))) Радвам се, че ни четеш и можеш и да коментираш, какво че по-рядко правиш торти:))) Опитът ти си е опит:)))

Ванче, да е жив и здрав (по впечатления от твои думи) невероятният ти съпруг. Все така да сте луди глави заедно и да си правите живота една приятна изненада:))) Сега за рибока - само малко алуминево фолио и лимонче му лупсва и е злязъл от фурната (ти за захарни марулки говориш, нали?) Много добро оцветяване...Супер е, много ми се иска да видя реакцията на рожденика:)))

Крисче, да е живо и здраво лелиното момченце! Толкова е хубаво това, което разказа за предисторията на тази торта, напълно разбирам защо си преживяла така правенето й. Тортата е станала много хубава, възглавничката е сполучлива и много добре се държи, хич не ми изглежда малка:))) Обувчиците са нежни! Може би единствено ако надписът беше с фитилче или поне с друг цвят, щеше да ми е съвсем завършено удоволствието да я гледам:)))

blueeye®, ама колко хубав цвят са буквите и останалата декорация....Чудесно си избегнала претрупаност, а си вместила всичко - изискано и забавно. Много ми допадна!

Стаси, много апетитна бродерия, с много нежен цвят:))

Маме, дано не си рисувала със сметана по покритието, но то за краткото време, което ще стои цяла тази барби, няма да има значение. Иначе, по теория, сметаната разкапва захарните теста. Ако все пак искаш да шприцоваш, ползвай масления крем, който си спретнала за под покритието:))) или си направи белтъчна глазура:))) Чакам с нетърпение това изделие:))))

# 267
  • Мнения: 1 491
Rumya на много големи патерици, честит рожден ден!   bouquet  Да си жива и здрава, много щастлива, и домашните да те слушакат  Hug Heart Eyes
Албенче ЧъРъДъ и на твойта дъщеря, като й желая успехи за напред в живота   bouquet
Ванчччеее, а да е жив и здрав и твоят мъж   bouquet  У вас все със студенокръвни ли се оприличавате бре? Ти змия, той шаран  Mr. Green шегувам се, и двамата сте много готини хора и се радвам, че ви познавам
Krische просълзих се на историята ти, а тортата щом е бил за на леля момчето, освен да кажа, че си се справила чудесно, какво друго... Браво!   bouquet
Стаси браво! И аз се опитах един път с бордове, чудесии, но не успях. Твоята е страхотна   bouquet

Съжалявам, не помня кой се чудеше нещо, като покрие, дали да не шприцова сметана като бордюр мноооого страници се наложи да прочета, че съм изпуснала... Недей, сметана топи захарното покрите, каквото и да е то!

И всички останали торти, които видях са страхотни   bouquet Ванчето с някакви желатинови бойни кораби, Блу с чудесна буквена торта завидях ти най искрено за наситеното оранжево, как го постигна? Аз все искам наситени цветове, и все не ги постигам ...

Да не кажете, че бездействам, и аз се боря с торти, или по точно с приготвянето на декорацията за тях... И като му дойде времето ще ви пускам да гледате и да се "радвате", че няма да е само критика да раздавам  hahaha

# 268
  • Мнения: 11 607
van444eto отваряйки първо темата и виждайки рибата, помислих,че без да искам съм натиснала темата за сниманите манджи, а не тортите.....Леле, тя като истинска! Поздравления! Аз нито риба ям, нито торти!

По фантазия и украса хич ме няма да се оправдая отдалече......А и украсата я правих с 3 момчета и 2 момичета покрай мен, всяко дава мнение, всяко дава предложение и най-накрая на нищо не заприлича роклята на Барби.......

Сега поред да карам....Едно огромно благодаря искам да кажа за виновника за тази торта - НелиДи(NellyDi) Heart Eyes. Имаше търпение на няколко пъти да ми праща ЛС и да ми дава съвети за тортоправенето. А снощи бе търпелива всеки мой идиотски въпрос да понесе стоически. Благодаря ти, Нели! Искам да благодаря за помощта за марципана на Пепи, на van444eto за боите(в крайна сметка в нашия магазин от 4 вида 1 имаше без сол, беше за сладкиши и торти - изрично бе упоменато) и с тях наистина цветовете станаха наситени. Крисче, твоите насърчителни думи значеха много за мен! Благодаря и на Бъни, че не забрави желанието ми за торти и все ме канеше в тази тема! Благодаря и на Димитрина! Благодаря на Лабрекс за линковете! Благодаря ви на всички за търпението! Че ние новобранците сме от зле от по-зле, въпросите ни са ужасни, лаишки и елементарни......Дано обаче се оправим с времето......Чакам обаче и занапред да ни насърчавате.

natalyna благодаря ти за споделената рецепта за торта Рафаело с нас. Използвах твоя пандишпанов блат(имам въпроси за него, но друг път), крема е в двойна доза + по препоръка на Нели 1ч.ч. сметана+захар. Използвах и първия вариант на марципан Варна. Сиропирането ми убягна. Масления крем е маслен + сладко от касии(пасирано по съвет на Пепи).

Тортата скоро няма да се разреже, че вкл. и момчетата в къщата, толкова се въодушевиха от Барби-то(а говорим и за 2-ма с единия крак в пубертета),че казаха, че тази торта няма да се яде, а ще се гледа.

Ето я и нея, моля, претрупаното го гледайте като част от желанията на момичетата, защото за тях колкото повече използвах шприца, толкова повече се ахкаше около мен!

Барби отпред и Отзад

 chef chef

 Heart Eyes

Димитрина, Димитрина...мандалото лопна......Късно чадо......Изрисувано е, та знае ли се....... Embarassed Embarassed

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 15:40 от Мама Цоцоланка

# 269
  • Мнения: 2 708
Оххх Дими и на мен не ми харесва надписа, ooooh! но както вече си признах, не мога да се оправя иначе. С шприц не мога,(пош си нямам), фитилите не зная как да ги направя. В смисъл, не че не зная, ама сигурно си има някаква тънкост, защото аз може би ще се боря сума време и пак да не постигна нищо.
Ако синеочка ме открехне как е надписала нейната последна торта, ще ми е супер. Това е нещото, което тепърва смятам да уча.  Peace

Скоро няма да ми доскучее тук Joy Joy Joy


Маме, Браво, успяла си значи Simple SmileSimple SmileSimple Smile. Само не разбрах шприцованата част със сметана ли е, че да не ти се разтече, че както момичетата са ти казали вече, сметаната разгонва ма....та на покритиетоSimple SmileSimple SmileSimple Smile Краста е, нали? Simple SmileSimple SmileSimple Smile А пък като добавим радоста в детските очи,....... моито са толкова горди от моите постижения, че само ме фалят и показват снимките на съученичките си и едно момиченце я е попитало даже малката ми, "Майка ти в коя сладкарница работи" Joy Joy Joy то детето да си поръчало такава торта искало и от коледните сладки и меденки дето правихме Joy Joy Joy
Много мило ми стана, а моята супер горда......, че това е нейната мама....

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 15:45 от Krische

Общи условия

Активация на акаунт