Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 34 345
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 113
Хей, стигане нямате....Пак ми отиде свободното време днес и пак ще проклинам в темата за предизвикателството липсата на време, но не мога да не отбележа -

Стаси, чудесна обувка, чудесно загладена торта, много ме изкефи!!!

Simple Smile), благодаря за цялата информация още веднъж!!  bouquet

стилисима, радвам се, че публикува загадъчната рецепта, тортата изглежда много красиво, като стъклена е:))) Ако има как да се поразреди компот от капини или от боровинки и да се изрежат плодове като рибки, с тази "пясъчна" основа би станало страхотно морско дъно:)))

 Ха, в тази връзка се чудя, ако се направят фигурки (морски) от желиран сок, различни цветове, и се поставят по описаната от стилисима техника (вместо плодовете), дали ще се размият при наливането на следващия слой желатин, или ще си останат оформено вградени в тортата?

MamaChrisi, "лоши" изглеждат понякога отговорите ни на новите хора в темата най-вече заради тяхното притеснение да се "покажат"... и аз преди една година (тогава започнах да правя торти, не само да украсявам, вдъхновена пак оттук) доста боязливо се появих и първо купчина работи изчетох, но въпроси винаги има, а и не е възможно всички теми да си прочел, запомнил и разбрал всичко вътре:))) Много ще се радвам да споделиш от опита си с рецептите, защото мен лично вкусовото еднообразие леко ме притеснява и ми се пробват нови неща, но ако са и изпитани, още по-добре:)))

МамаЯни, моторът си личи, само кормилото не му виждам, но...може и да проблем в моя "поглед" над трансфера...чудя се само на какъв фон ще изпъкне достатъчно, но не прекалено, за да може и все пак да се "вгради", а да не е като лепенка...може така, както си го снимала, да го сложиш върху няколко цвята и да прецениш, мислех си за златно или синьо, но не съм сигурна...аз бих го наложила, за да си го представя по-добре.

# 31
  • Мнения: 1 271
Пепи, благодарско за темичката   bouquet

Страхотни торти сте показали всички! От вчера разглеждам темата назад и все красоти видях.
Много нови момичета има в темичката вече-Добре дошли на всички!И....четете Тортената Библиотека  Wink

Мамче, абе тая торта.... дай, сега рецептата за тоя еклеров крем, че направо ми се прияде  Embarassed Аз, дето торти не ям!  Blush

Пепи, китарата е перфектна....Аз не бих я разрязала, както повечето торти де!Дано не ти се налага да режеш някоя от тортите ти, че....абе голяма мъка е...!Аз рязах Барбито със златната обувка на 1-ви януари-еййй, направо сърцето ми се късаше....

Мацки, имам проблем с компютуру, работя в момента в сейф мод, ама така ще е докато намеря начин да го преинсталирам.Така, че малко ще липсвам от темичката, ще гледам когато мога да пиша   bouquet

# 32
  • Мнения: 484
Ехеее,три страници от сутринта  #Crazy

Добре дошли на новите тортоправачки-Mama Chrisi i styllisima   bouquet

Маме,и аз се нареждам за рецептата,толкова вкусно ми изглежда,и както съм на диета  Rolling Eyes

Пепи,тези торти са повече с "мой" стил  Embarassed,чакам двуетажната  Hug

Стаси,обувката е перфектна,а и цветовете-страхотна!!!

Силрай,бързо си оправяй компа!! Hug

# 33
  • Мнения: 2 708
Стаси, чак сега можах да видя обувката с тортата или тортата с обувката Wink все тая. Така или иначе и двете са страхотни и в "пакет" прекрасни. Аз не разбрах дали си обяснила как си я направила, но стъпалото от какво е? Ако си го писала, само пусни линка моля те. И цвета е толкова нежен и хубав.  Много ми хареса.

Мамееее, само дето се тръшкаш. Не мой то корифей готварски като теб, едно торте да не може да направи, ми тъй де. Предполагам, много са ти се зарадвали твойте хора Wink Wink Wink

# 34
  • Мнения: 11 607
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed - ПрИмоция на моята торта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=365112.0 Embarassed Embarassed Embarassed

Благодаря ви, момичета!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 113
Влизам пак да се допълня, МамоЦоцоланке, тортата много вкусна, вън и вътре:)) А какво стана с шоколадовата идея?

Бенмари2, чудна кола - за една година не си изгубила тренинг!

# 36
  • Мнения: 11 607
Влизам пак да се допълня, МамоЦоцоланке, тортата много вкусна, вън и вътре:)) А какво стана с шоколадовата идея?

Бенмари2, чудна кола - за една година не си изгубила тренинг!

Шоколадовата идея е за рожденния ден на големия син - след около 10-ина дни. А тази торта е уж за утре - Бабинден, но мойто мъж и син са яли...и незнам дали ще има за утре да се почерпим с девойките.....

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Мама Цоцоланка, браво за тортата. Дай насам 1 парченце Simple Smile
Бенмари2, ЧРД на Атила. Много хубава торта си му направила.
Стаси, тортата с обувката е супер.

# 38
  • Мнения: 2 282
Ах, че хубавини!
Като няма време да ви прочета, минавам набързо през галерията. И какво да видя - появила се е нова майсторка (Антоан2006) с много и прекрасни обемни (и не само) торти. Имам чувството, че доста време е следила темите, защото срещам страшно много познати техники, но всичките торти са нови за мен Simple Smile а и тук не съм я засичала. Добре дошла на нея, както и на другите нови участнички!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 113
И аз разгледах тортите на Антоан2006Simple Smile Добре дошла, Жанета! Ако искаш, може да споделиш и тук нещо за тортите си - откога се занимаваш, профисия ли ти е, какви рецепти предпочиташ? Някои от последните торти в албума ти са много изчистени като замисъл и точно изпълнени, а и разнообразието е голямо!

# 40
  • У дома
  • Мнения: 1 741
запис

# 41
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Стаси чепика е страшен - браво супер си го докарала.

barcela бебешката тортичка е много сладурска.
 

# 42
  • Мнения: 818

стилисима, радвам се, че публикува загадъчната рецепта, тортата изглежда много красиво, като стъклена е:))) Ако има как да се поразреди компот от капини или от боровинки и да се изрежат плодове като рибки, с тази "пясъчна" основа би станало страхотно морско дъно:)))

 Ха, в тази връзка се чудя, ако се направят фигурки (морски) от желиран сок, различни цветове, и се поставят по описаната от стилисима техника (вместо плодовете), дали ще се размият при наливането на следващия слой желатин, или ще си останат оформено вградени в тортата?


става  много добре с джелибони ,като тази която сьм правила много отдавна

# 43
  • Мнения: 264
Здравейте мами сладкарки. Страхотни неща сте написали и събрали в тортената библиотека. Вече две седмици чета и ровя по линковете, а съвсем скоро ще се пробвам да направя една тренировъчна торта с украса.Запалихте ме още в темата за коледните сладки изкушения и сега, когато наближава рождения ден на малкия са ме засърбяли ръцете сама да направя тортата.
Имам обаче някой въпроси и ще съм много щастлива ако ми отговорите. Магазина на ул Кадемлия 6 ми е съвсем на близо, дори ходих по коледа за формички. но там има 100 вида оцветители и не знам кои точно са ми нужни. Искам да направя торта с покритие ( било то от фондан или марципан) и да измоделирам детайлни фигурки върху нея.  Кои оцветители да си купя за това - прах, течност ???Днес забърках марципана Варна, но се получи много мазен и мек. Като поставя едно топче на масата след няколко минути стича. Моделирам някакви неща, но като се опитам да поставя главата на човече например и тя не стои на раменете. Дали не трябва да го омеся с още пудра захар да стане по-твърдо? Или това просто не е подходящото тесто за моделаж, като гледам по филмчетата техните теста са потвърдички и дават по голямо съпротивление при обработка. Какво ще ми препоръчате вие за моделаж - фондан, марципан, някаква готова маса ли да си купя, като абсолютно начинаещ??? Надявам се да ми помогнете и благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 686

МамаЯни, моторът си личи, само кормилото не му виждам, но...може и да проблем в моя "поглед" над трансфера...чудя се само на какъв фон ще изпъкне достатъчно, но не прекалено, за да може и все пак да се "вгради", а да не е като лепенка...може така, както си го снимала, да го сложиш върху няколко цвята и да прецениш, мислех си за златно или синьо, но не съм сигурна...аз бих го наложила, за да си го представя по-добре.
Снимано е с фолиото върху което е правен трансфера,та затова има отблясък в предницата на мотора.Наистита незнам как да го направя така,че да изпъкне.Може би синия фон е добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт