Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 34 324
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 491
иглика333 добре дошла   bouquet Ако ще си купуваш бои от Кадемлия, за оцветяване на тесто (готова маса, фондан,Варна и т.н.) ти препоръчвам да си вземеш гелови боички. Миналата година аз като си купувах от там, мацката ми предложи едни течни и аз като абсолютен новак си ги купих, които с течение на времето установих, че са прекрасни за сметана или предварително оцветяване на течната съставка на тестото. Винаги можеш да ползваш и боя за яйца   Peace  Варната никога не съм я правила, така че съвет от мен тука няма  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 965
Днес забърках марципана Варна, но се получи много мазен и мек. Като поставя едно топче на масата след няколко минути стича. Моделирам някакви неща, но като се опитам да поставя главата на човече например и тя не стои на раменете.
Остави го да пренощува в хладилника, добре увит в найлоново фолио или няколко плика. Често пъти това му се отразява добре и на следващия ден е стегнал. Можеш да добавиш още пудра, но утре, не сега. Иначе рискуваш да прекалиш и след като стегне нощес, утре да ти се цепи и да става на трици.
Варната се оцветява най-лесно от всичко което съм пробвала досега.
Ако боичката е течна размеси малко с 1 чаена лъжичка пудра заха и от тази каша добавяй към тестото. Иначе рискуваш да го втечниш още повече.
Това е най-неблагодарното тесто за обемни фигури.... поне за мен. Но е вкусно и повечето деца го обожават.
Добре дошла в темата!!! Очакваме тортени шедьоври от теб и всички нови имена от последните дни!!!

Аз отивам да правя поредната измислица от смачкани рула..... Девойката е заредила батериите на фотото, така че си чакайте Стъпка по стъпка - пореден епизод от филма.  Naughty

# 48
  • Мнения: 3 861
Записвам се да следя темата!!!

Пепи, само от 1 година ли правиш специални торти, не мога да повярвам... #Crazy
Мислех, че от много повече време, браво!

# 49
  • Мнения: 264
Благодаря за съветите Hug, ще пробвам утре и ще си взема гелови боички. Точно течни ми даде жената на Коледа  и трябва да сложа голямо количество за интензивен цвят, а това разваля консистенцията. Сега това тесто го оцветих със сокчета Степ като боичка и стана по-добре.

# 50
  • Мнения: 69
Момичета, пак не мога да се справя сама. ПОМОЩ.
Някъде в библиотеката бях гледала някакъ линк, на който бяха нарисувани всички шприц накрайници на Уилтън, със съответната им номерация и срещу тях какви формички правят. Проблема е,ч е сега не мога да го намеря. Моля някой ако знае точно кое е да ми помогне.
И едно бързо въпросче: Отворена консерва с кондензирано мляко, според вас колко време може да се съхранява в хладилника без да се развали. Не пише на етикета? Благодаря предварително.
Страхотни сте.
  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
didi4, тъй като аз ги вадех ги имам на компа си

Накрайници и фигурки с тях

Тип звезда
За плетеница и бордюри
За бордюри
За рози и листа
Звездовиден, за рози и за листа
Комбинирани
Фигурки с различни накрайници
Плетеница
Плетеница
Плетеница
Плетеница

А за консервата май си пише... но поне 1 месец ще издържи, ако е от подсладеното  Wink

# 52
  • Мнения: 69
Точно това търсех.
Много благодаря Пепи.  Hug  bouquet

# 53
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,виждам пропуснала съм много майсторски изпълнения,адмирации за майсторките!Да ви призная така и не можах да се справя с пращането на снимки.Но ако някой прояви интерес мога да ги пратя на скайп.Сега съм на вълна изкуствени торти,ако някои има идея за лесна и ефектна торта от всякъкав тип приемам идеи.  За моделиращата маса най добре на 1кг. от нея смесим с 250-400гр марципан варна имесим с натурално царевично нишесте докато стане като пластелин това се прави когато сме решили да правим торта или фигури тако по лесно се контролира плътноста на тестото .                                                                                   

# 54
  • София
  • Мнения: 2 113
Понякога много ме е яд на сървър ли, на що ли...доста дълъг пост бях написала и, струваше ми се, пуснала, но уви, нещо не сработило там, разбирам чак сега...

иглика333, бях ти споделила в това несъстояло се съобщение, че напоследък ползвам за обемни фигури смесица от ММФ и класически фондан, понякога и малко шоколадово тесто. При по-големи части на фигурата "опаковам" с тестото оризон. Тази смесица има някои предимства пред чистите си съставки, ММФ не се троши така, по-пластичен е, а класическият фондан съхне по-бързо...

galet0_G, жалко, че няма да видим скоро снимките ти, но кажи къде срещна проблем, за да съдействаме:))) Какво имаш предвид, като казваш "изкуствени торти"?

# 55
  • Мнения: 1 491
galet0_G добре дошла, вече съвсем официално   bouquet  Надявам се скоро да успееш да се пребориш със снимките и тяхното качване, за да ни покажеш твоите красоти  Peace

# 56
  • Мнения: 247
Благодаря ви за милите думи   bouquet
Наистина правих  тортата Маккуин с истинско удоволствие .Някой питаше какво е покритието-готова моделираща маса.

# 57
  • Мнения: 1 122
Благодаря на всички за похвалите   bouquet

Обувката и покритието е от ГММ. Това е най - лесната ми торта досега. За обувката използвах шаблона от Тортената библиотека и изрязвах по него. После сглобих и суших на поставката за да добие формата. Цялата торта мазах с брокатена боичка, но на снимката не се вижда.

# 58
  • Мнения: 2 185
Ох, пак изпуснах нишката.
Чудесен Маккуин и обувка видях в предишната тема -поздравления Бенмари и Стаси   bouquet

# 59
  • космополитно
  • Мнения: 941
Катя (Сливен), да те питам за твоите еклерови торти:замразените еклери, при престой на тортата извън хладилника не стават ли на нищо подобно? Могат ли те да се заменят с обикновени мини еклери? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт