Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 67

  • 34 343
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Идея - направете си еклерово тесто, изпечете го като блат и с кремчета и заливки отгоре става чудесна торта.
Трябва да се поразтърся за точните пропорции...

# 61
  • космополитно
  • Мнения: 941
Идея - направете си еклерово тесто, изпечете го като блат и с кремчета и заливки отгоре става чудесна торта.
Трябва да се поразтърся за точните пропорции...
newsm74 очаквам подробностите!

# 62
  • Мнения: 276
Привеждам глава и пускам първите снимки... Това е тортата за третият рожден ден на моето момченце. Снимката не е много добра, самата торта е в светло синьо и светло зелено. По моя оценка тази е и най-хубавата ми торта до сега. Останалите неща можете да видите а линка  по-долу. Blush



http://www.mamachrisi.snimka.bg/album.php?album_id=308128

# 63
  • Мнения: 2 000
Катя (Сливен), да те питам за твоите еклерови торти:замразените еклери, при престой на тортата извън хладилника не стават ли на нищо подобно? Могат ли те да се заменят с обикновени мини еклери? newsm78

Най-вероятно могат да се заменят с обикновени. Аз до сега само замразени съм ползвала. Купувам едни от магазин Била, френски мисля, че са, с шоколадова заливка са и са много вкусни, стоят си много добре в тортата.

Снощи направих тортата с щъркела отгоре, обаче нещо не ми харесва  Cry След малко ще я цъкна и покажа.   Ето я http://ekaterinap.multiply.com/photos/album/1#60

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 07:40 от Катя (Сливен)

# 64
  • Мнения: 2 185
Дами, надуших, че в Кейк сентръл копират най-безсрамно от нас  hahaha и са си организирали конкурс на тема "Приказки". Всеки регистриран потребител може да се включи, ако не сте регистрирани просто се регистрирайте  Mr. Green . Може да се публикува само по една снимка, или колаж с няколко гледни точки ( но да е като 1 снимка ) . Гледаям, че са го озаглавили FairyTale контест и са наслагали разня замъци и принцеси само- СКУКА голяма  smile3507, тъй че мисля, че добре ще се впишем с нашите творби  Grinning . Може би няма да е зле тези, които са правили Бг приказка, да направят по-подробно разяснение към снимката  Peace . Срокът мисля, че беше 28.01. Ето тук линк, но не знам ако не сте регистриеани дали ще ви се отвори http://cakecentral.com/contest-37-FairyTale-cake-decorating.html .


Приканвам настоятелно всички участнички в предишното предизвикателство за " Приказни герои" под строй да се запишат за участие в кункурса  newsm68 , а Тандури я приканвам особено настоятелно  newsm10 . Хайде да им покажем как се правят приказки  Grinning !!!

# 65
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Еклерова торта

1 ч ч вода
1 стик масло - май е 113 г при нас
1 ч ч брашно
4 яйца

1 пакет - 8 унции крема сирене
2 пакетчета инстант ванила пудинг
3 ч ч мляко

сладкарска сметана - около 1-2 ч ч разбита

1/3 ч ч масло
6-7 унции шоколад


Водата завира с маслото. Изсипва се брашното, маха се от огъня и се бърка, за да се отдели от стените. Охлажда се за 5-7 мин. Едно по едно се разбъркват яйцата. Тестото се разстила на кууки шийт или плоска тава и се пече 30 мин на 180 градуса. Ще се вдигне и ще има коричка. Вадите и чакате да изстине.

Разбивате сиренето, пудинга и млякото. Разстилате в/у кората. Предполагам, че може да се замени с какъвто пудинг имате в БГ.

Отгоре слагате разбитата сметана.

Стопявате 1/3 ч ч масло с шоколада, изчаквате да поизстине и заливате.

Да ви е сладко!!!

# 66
  • Мнения: 264
dimitrina73  благодаря. Само че какво е ММФ Embarassed? Дали не е най добре да пробвам първоначално с готова моделираща смес???
За еклеровата торта в Маркрит правят една божествена еклерова отгоре покрита с боровинки. Направена е точно така с тестото за еклери като блатове и крема между тях.

# 67
  • Мнения: 2 708
Мама Хриси Hug не само тази ми харесва, която си публикувала. Харесва ми и тази с ягодката отгоре, с бишкотите отстрани. Дали имаш разрез на нея защото изглежда невероятно.

За морската от какво са ти фигурките Laughing

Клеърет това е страхотно, което си открила и аз се включвам в молбата си към всички мами, които имат време да се регистрират там. Не съм сигурна дали някой си представя, че може да се направи такова нещо като Жар Птицата на Тандури, или пък Пинокиото на Корнишонка, или пък невероятните къщички на барбароните на Ванчето и още и още...... Включвайте се момичета, ще гласуваме за вас Praynig Praynig Praynig

# 68
  • Мнения: 1 965
Особенно ми хареса ТАЗИ СНИМКА. Снимка за конкурс!!!  ooooh! Забелязахте ли хаоса отзад??? Joy

# 69
  • Мнения: 2 708
Ванче, Ванче, както казват Хамериканците "No comments".

 Joy Joy Joy Joy Joy

# 70
  • Мнения: 1 491

ММФ - маршмелоу фондан (фондан от бонбоните маршмелоу)  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 618
Леле мамиии, немога да ви изчета Laughing Тортите от миналата тема и от тази тук са много красиви и различни  bouquet Привет на всички новодошли welcome А относно конкурса наистина е скучно там и мисля е време да се покаже какво се прави тук. Така че и аз ви приканвам, всички участници в предишното предизвикателство да се включат Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 137
Лелее,немога да смогна да ви прочета.
Мама Цоцолана,тортата ти изглежда много апетитна,справила си се отлично и много благодаря за рецептата  bouquet
Пепи,дори и преди 4 г тортите си ги заглаждала перфектно,нямат кривинка.Трябва си талант за тази работа.
Иглика333,тъй като съм от хората на който не им се отдава да правят теста,бих ти препоръчала да си вземеш готова мод.маса от Кадемлия,а ако ти е много тук винаги ще намериш с кого да разделиш кофата.
Ванче,притихнала съм в очакване на твоето произведение.
Най-накрая да ви покажа и мойте тортички от миналата седмица,но предупреждавам,че качеството им е ужасно,изглеждат тъмни а всъщност цветовете са светли и наситени,особенно на детската торта.


# 73
  • София
  • Мнения: 2 113
ai-ai, детската е много хубава, но ми се иска да я видя по-отблизо:)))

иглика333, разбира се, че с готова ММ е най-удобно да се работи, но аз не съм ползвала такава, затова те посъветвах от позицията на моя опит:))) ММФ е фондан(Ф) от маршмелоуз (ММ) бонбони:)) (Виолет ти е отговорила преди мен  bouquet)

Аталанта, записах си рецептата    bouquet - ти пробвала ли си я?

Клер, пуснах една своя снимка на жабата...щом ще атакуваме, да атакуваме, ако някой още пусне там, моля да пише, за да отида да гласувам, иначе едва ли ще си правя труда да участвам в гласуването:)))

MamaChrisi, тортата е много сладка, отивам да разгледам и останалите:)))

# 74
  • Мнения: 686

Тази торта правих за един детски РД!

Утре ще сглобявам прословутия мотор Crazy,дето все за него зе чудя от месец насам!

Общи условия

Активация на акаунт