Аборт в много ранна бременност

  • 8 856
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 869
По закон аборт се извършва само в болница, т.е. и в поликлиника не се прави, още по-малко в отделен кабинет. Иначе при ранна бременност, няма проблем да е много щадяща процедурата. Но в никакъв случай не е безвредна - на хормонално ниво ще си носиш последствията, а това ще се отрази върху целия организъм. Имайки предвид обаче, че преди 3 месеца си "разбъзикала" хормоните си така или иначе, мисля че лекарката ти има основание да ти предложи друг метод. Още повече, че все още данни за положителен тест няма. Между другото, можеш да си направиш кръвен тест 7 дни след "случката" и ако нивата са над 5, тогава ще му мислиш каква процедура да избереш.
Според мен, разбери какво точно лекарката има предвид и потърси още едно мнение.

# 16
  • Мнения: 961
И аз не съм чувала за подобна бърза и безболезнена процедура. За твое успокоение се консултирай с още един АГ-специалист.

# 17
  • Мнения: 2 885
Ей, големи глупости прочетох.

Аборт в ранна бременност се прави без упойка тип инжекция, а само 20 мин след изпиване на хапче.
Прави се аборта с вакуум помпа и трае и все едно ти взимат цитонамазка - за секунди.
Манипулацията се прави във всеки гинекологичен кабинет след разбиране с личния гинеколог.
Няма никакви други проблеми от каквото и да е естество относно бъдещи бременности.
Законно? Никъде не е нужно да обявяваш /ако имаш проблем с родата де/, че е извършена такава манипулация.
Това си е в правото на всяка жена. Църквата да си гледа работата. Twisted Evil
Преди 8 години цената беше 50 лв. във варненски кабинет на известна гинеколожка.
Аборта е по същите причини като твоите - скъсан презерватив с бивше гадже.
Сега съм женена с дете на 3 г. и съм бременна с второ. И двете ми бременности са безпроблемни.
Почетете малко преди да шашкате момичето. Naughty

# 18
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите на всички. Елада, благодаря за успокоението, Слава Богу не се наложи да изпитам на практика никакъв метод, но пък имам малко повече инфо за този. Това бил така нареченият метод на Кармен и наистина се прави с вакуум и без упойка. Нямаше много матеряли из нета, но ако някой се интересува може да поразгледа, за цената на гинеколожкта все още не знам, не съм я питала, ако е необходима на някого да пише и ще попитам.   bouquet

# 19
  • Мнения: 826
*Dalia* браво, че си отървала манипулацията, дори и бърза, безболезнена и щадяща. Най-добре е така, защото последствия си има (дали хормонални, дали на психологическо ниво). Радвам се за теб  Hug
 И на мен ми стана интересно, какъв ще да е този метод, защото съм правила ранен аборт, но по стария си начин и то с пълна упойка newsm78
  Но сега чакам малка бебка в корема и съм щастлива... Heart Eyes
Успех ти пожелавам!  Peace

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не съм чувала за подобен вариант.

# 21
  • Мнения: 805
Аз съм чувала.
Моя приятелка направи така аборт в ранна бременност.
Обясни ми го горе-долу както ти си го описала.
С нещо като игла се прави и трае 10-15 мин. манипулацията.
През корема, а не отдолу.
Мнение по въпроса нямам.

# 22
  • Мнения: 194
Аз съм чувала.
Моя приятелка направи така аборт в ранна бременност.
Обясни ми го горе-долу както ти си го описала.
С нещо като игла се прави и трае 10-15 мин. манипулацията.
През корема, а не отдолу.
Мнение по въпроса нямам.

Как през корема newsm78

# 23
  • Мнения: 101
 Какви хапчета да взема ( и аз при подобна ситуация) .Още не ми е идвал МЦ .За да не се стига до аборт Thinking

# 24
  • Мнения: 9 973
Какви хапчета да взема ( и аз при подобна ситуация) .Още не ми е идвал МЦ .За да не се стига до аборт Thinking
хаповете са до 72ч. след акта

# 25
  • Мнения: 805
Аз съм чувала.
Моя приятелка направи така аборт в ранна бременност.
Обясни ми го горе-долу както ти си го описала.
С нещо като игла се прави и трае 10-15 мин. манипулацията.
През корема, а не отдолу.
Мнение по въпроса нямам.

Как през корема newsm78

С нещо наподобяващо спринцовка... не искам да напиша някоя глупост, затова няма да се впускам в подробности, но наистина манипулацията не е през влагалището, а през корема.

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Метода на Кармен не среща много привърженици в Бг, има опасност да не се почисти както трябва и да доведе до наложителен кюретаж Naughty

# 27
  • Мнения: 2 885
То няма какво да се чисти в много ранна бременност.
Метода се знае и се използва от всеки гинеколог в БГ.
Но по-добре е да не се късат презервативите или да се взима редовно противозачатъчно. Laughing

# 28
  • Мнения: 1 103
Само за този метод с вакуума съм чувала при нас в провинцията е около 80лева  в частен кабинет .

Общи условия

Активация на акаунт