За и против раждането у дома

  • 7 545
  • 220
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 375
Не бих родила в къщи, по-сигурно ми се струва в болницата.

# 136
  • Мнения: 574
Абсолютно съм против. Така се рискува живота и на майката и на бебето. Гаранция няма никаква и в болницата ама има поне повече апаратура.

# 137
  • София
  • Мнения: 17 596
Много ми е интересно какво успокояващо би намерил някой в това да ражда далеч от помощ - както като различни специалисти, така и като апаратура, че ако искате и линейки при случай на необходимост от преместване - я на родилката, я на новороденото - до някое още по- специализирано място... Аз бих приела подобно събитие като ужасно стресиращо - много повече от каквото и което и да било раждане в болнични условия, където, ако не за друго, поне за живота си - и за този на бебето си - ще съм спокойна...

# 138
  • Мнения: 3 016
Абсолютно съм против. Така се рискува живота и на майката и на бебето. Гаранция няма никаква и в болницата ама има поне повече апаратура.

 newsm10

# 139
  • Мнения: 528
Не, не бих рискувала да родя вкъщи. Струва ми се по-сигурно в болница  Peace

# 140
  • Мнения: 1 199
bgbabba, за съжаление в миналото не се е водила статистика и нямаме база за сравнение. Но това, че смъртността е била по-висока можеш да си сигурна.

Рязкото намаляване на смъртността се свързва с въвеждането на хигиенни норми. Мда, сега определено не е проблем да поддържаш хигиена в дома си.

# 141
  • Мнения: 494
Според мен трябва да си много слем да родиш в къщи. Ако не дай си боже нещо не е както трябва какво ще правиш? Едно време са раждали в къщи, ама колко от тях са умирали? Аз лично съм против раждането в къщи.

# 142
  • пак там
  • Мнения: 2 885
bgbabba, за съжаление в миналото не се е водила статистика и нямаме база за сравнение. Но това, че смъртността е била по-висока можеш да си сигурна.

Рязкото намаляване на смъртността се свързва с въвеждането на хигиенни норми. Мда, сега определено не е проблем да поддържаш хигиена в дома си.

Да бе, сигурна съм, че у нас е стерилно като в операционна... Особено в хола...  Mr. Green

А ако говорим сериозно - донякъде си права. Но това касае само и единствено случаите, когато раждането протича по учебник. А останалите какво - кучета ни яли, така ли?

# 143
  • Мнения: 54
Не си представям как омазвам холовата ни гарнитура с кървища,течности и т.н.  Crazy А и не искам после да свързвам дома ни с такава болка  Wink а какво ще си помислят съседите,тая колят ли я?
Благодаря ви много настоящи и бъдещи мами, че така отзивчиво споделихте с мен мненията си  bouquet Май май след изказването на Elfi4ka съвсем се разколебах да раждам вкъщи Thinking Като си знам и съседитееее определено може и да позвънят полицаи и да ме арестуват докато си раждам, щото вдигам шум в непозволено време Crazy Joy

# 144
  • Мнения: 493
Против съм за раждането у дома.Нямам тази смелост да родя в уютния си дом.

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 4 734
Не бих родила в къщи. Родих в болница, във ВИП - зала, пак бях сама, само с мъжа ми и лекаря ми, после бях сама в стая, достатъчно уютно се чувствах и не съм се притеснявала дали ще има кой да се погрижи за бебето ми.

# 146
  • sofia
  • Мнения: 562
Много ми е интересно какво успокояващо би намерил някой в това да ражда далеч от помощ - както като различни специалисти, така и като апаратура, че ако искате и линейки при случай на необходимост от преместване - я на родилката, я на новороденото - до някое още по- специализирано място...
А кой казва, че домашното раждане протича така?
Домашното раждане в страните, в които е регламентирано, протича с присъствието на квалифицирана за целта акушерка, тя има и преносима апаратура а следене тоновете на бебето. В болница, която не трябва да е на повече от две минути път, чака екип в готовност, осведомен, че тече домашно раждане  Wink, за случаи на усложнение.

# 147
  • Мнения: 6 274
Много ми е интересно какво успокояващо би намерил някой в това да ражда далеч от помощ - както като различни специалисти, така и като апаратура, че ако искате и линейки при случай на необходимост от преместване - я на родилката, я на новороденото - до някое още по- специализирано място...
А кой казва, че домашното раждане протича така?
Домашното раждане в страните, в които е регламентирано, протича с присъствието на квалифицирана за целта акушерка, тя има и преносима апаратура а следене тоновете на бебето. В болница, която не трябва да е на повече от две минути път, чака екип в готовност, осведомен, че тече домашно раждане  Wink, за случаи на усложнение.
Да, бе, да...
И всички домашни раждания са на "две минути път от болницата", така ли ???

# 148
  • sofia
  • Мнения: 562
Много ми е интересно какво успокояващо би намерил някой в това да ражда далеч от помощ - както като различни специалисти, така и като апаратура, че ако искате и линейки при случай на необходимост от преместване - я на родилката, я на новороденото - до някое още по- специализирано място...
А кой казва, че домашното раждане протича така?
Домашното раждане в страните, в които е регламентирано, протича с присъствието на квалифицирана за целта акушерка, тя има и преносима апаратура а следене тоновете на бебето. В болница, която не трябва да е на повече от две минути път, чака екип в готовност, осведомен, че тече домашно раждане Wink, за случаи на усложнение.
Да, бе, да...
И всички домашни раждания са на "две минути път от болницата", така ли ???

да! има си регламент и си се спазва. Не си представяй, че всички се натискат да раждат вкъщи, колкото и да се опитват да ни убеждават в противното  Wink,  а и много бременни не са подходящи въобще за домашно раждане Wink та домашните раждания не са чак така много Wink.

# 149
  • Мнения: 6 274
Много ми е интересно какво успокояващо би намерил някой в това да ражда далеч от помощ - както като различни специалисти, така и като апаратура, че ако искате и линейки при случай на необходимост от преместване - я на родилката, я на новороденото - до някое още по- специализирано място...
А кой казва, че домашното раждане протича така?
Домашното раждане в страните, в които е регламентирано, протича с присъствието на квалифицирана за целта акушерка, тя има и преносима апаратура а следене тоновете на бебето. В болница, която не трябва да е на повече от две минути път, чака екип в готовност, осведомен, че тече домашно раждане Wink, за случаи на усложнение.
Да, бе, да...
И всички домашни раждания са на "две минути път от болницата", така ли ???

да! има си регламент и си се спазва. Не си представяй, че всички се натискат да раждат вкъщи, колкото и да се опитват да ни убеждават в противното  Wink,  а и много бременни не са подходящи въобще за домашно раждане Wink та домашните раждания не са чак така много Wink.
Ааааа, така казано изглежда много по - различно...
Защото от предишният ти пост реших, че едва ли не всички раждат вкъщи, защото няма никакъв риск, а и болницата е на две минути от домовете им...

Общи условия

Активация на акаунт